Čelo postele jako hlavní dekorace ložnice

14.4.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Ložnice | Komentářů 0 |

Čelo postele je nádherný prvek, který zvyšuje komfort jejího užívání. Jelikož je k dostání v řadě jedinečných designů, stává se nezaměnitelnou dekorací nejen lůžka, ale i celé ložnice.

Čelo postele jako hlavní dekorace ložnice - foto, Hyperbydleni.cz
Dřevo a kov sluší každé ložnici
 
Mezi nestárnoucí klasiky patří čela postele vyrobená ze dřeva, nebo z kovu. Výhodou těchto materiálů je nejen jejich praktičnost, ale také univerzální užití – dřevěná a kovová čela totiž snadno mohou nést jakýkoli interiérový styl od čistého minimalistického přes pohodový venkovský až po honosný zámecký. Záleží tedy jen na tom, zda dáte přednost jednoduchým liniím, nebo naopak zvolíte vysoce zdobené modely.
 
 
Čalouněné čelo pro konejšivou relaxaci
 
Ověřenou klasiku představují také módní čalouněná čela. Jejich vzhled určuje zejména typ textilie, kterou zvolíte. K oblíbeným patří především lesklé látky, jako je umělé nebo přírodní hedvábí či samet, nebo látky protkávané stříbrnými nebo zlatými nitěmi, které se postarají o vysoce luxusní vzhled vašeho lůžka. Velmi elegantní jsou také čalouněná čela potažená umělou kůží či bavlnou. Čalouněná čela jsou navíc mnohdy zdobena dekorativní knoflíky, nýty a módním prošíváním, které ještě zesílí jejich vznešený půvab.
 
 
Pro výsledný vzhled lůžka je rozhodující nejen materiál, ale i zvolený odstín, popřípadě vzor látky. Skvělou volbou jsou zejména jednobarevná čela, a to v neutrálních odstínech šedé, černé a bílé, které se dají snadno kombinovat s dalšími odstíny interiérového zařízení. Výrazný vzor si pak můžete dovolit v minimalisticky zařízených ložnicích v neutrálních tónech. Lůžku budou slušet pruhy, puntíky, cik-cak vzory, přírodní motivy či jejich harmonické kombinace.
 
 
Čelo postele plné příběhů
 
Právě čela postelí jsou věrným námětem tzv. DIY projektů. Pokud i ve vás dřímá kreativní duch, můžete si dekorativní čelo svého lůžka vyrobit i sami. K tomuto účelu se nejčastěji používají vintage interiérové prvky, jako jsou staré dveře, okenice, paravany nebo dřevěné palety. Tyto prvky záměrně budí dojem opotřebovanosti a vytváří tak zajímavý kontrast s moderním zařízením. Čelo postele můžete nahradit také velkým moderním, nebo naopak starožitným zrcadlem. Toto řešení je vhodné zejména v ložnicích malých rozměrů nebo s nedostatek přirozeného světla, které zrcadlová plocha vizuálně zvětší a prosvětlí.
 
 
Kreativní hrátky
 
Co se týče designů čel postele, nezná kreativita mezí. Čelo postele tak můžete vizuálně nasimulovat i pomocí výmalby, nástěnných tapet a samolepek či tabulové barvy, která je v současnosti v moderních interiérech velmi trendy. Čela postelí také mnohdy odráží životní styl a zájmy svých majitelů – v moderních interiérech jsou tak k vidění čela postelí vytvořená z kolekcí knih, starých kufrů, obrazů či vertikálních zahrad - tyto designy jsou sice méně praktické, o to větším osobitým kouzlem oplývají.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Čelo postele jako hlavní dekorace ložnice zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo