Ložnice s industriálním kouzlem

12.4.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Ložnice | Komentářů 0 |

Industriální styl, který umí být dramatický, syrový a strohý, a přesto vysoce elegantní, má své nezaměnitelné kouzlo. Díky němu se hodí do všech místností interiéru včetně ložnic. Ložnice s průmyslovým nádechem si na nic nehrají, ale naopak odhalují svůj skrytý půvab.

Ložnice s industriálním kouzlem - foto, Hyperbydleni.cz
Industriální styl se díky své osobitosti perfektně hodí do interiérů s nápaditým architektonickým řešením, jaké nabízejí například loftové interiéry, nebo interiéry vzniklé v továrních a průmyslových halách. Vytvořit svébytnou industriální atmosféru je však možné v každém prostoru, a to díky základním interiérovým prvkům.
 
 

Materiály, ve kterých je skryta síla

 
Jedinečná kombinace cihel, betonu, dřeva a kovu je tajemstvím surového vzhledu, který je pro industriální styl typický. Ani v prostředí ložnice se užití těchto materiálů nemusíte bát – právě naopak! Odhalené cihlové zdi, u nichž případné oprýskání vůbec není na škodu, ložnici velmi zútulní. Krása cihlových zdí nádherně vynikne ve společnosti dřevěných podlah, které opět mohou budit dojem, že jsou staršího data. Pokud si potrpíte na nejnovější designové trendy, vsaďte na podlahy, popřípadě i obložení stěn z betonu. Beton ve svých původních šedých odstínech působí velmi hrubě, a přesto elegantně – tato jeho rozpolcenost vás bude bavit.
 
 
 
Šik ložnicím sluší kov
 
I přesto, že se nebude pouštět do rekonstrukce, můžete dosáhnout ložnice s průmyslovým půvabem, a to díky stylovému nábytku. Ten by měl být strohý, jednoduchý a ideálně vyrobený ze dřeva a kovu. Skvělou volbou je také DIY nábytek vyrobený z dřevěných palet. Obzvláště poutavě vypadají černé kovové postele velmi jednoduchého designu v kombinaci s nábytkem z masivního dřeva s efektem patiny. Velkou parádu nadělají také černá, popřípadě měděná kovová svítidla, která v rámci industriálního stylu patří k hlavním interiérovým dekoracím. Právě výrazné černé prvky dodají vaší ložnici potřebný šmrnc a skvěle doplní převládající hnědé odstíny přírodního dřeva a hnědočervený odstín cihel.  
 
 
Bez přetvářky
 
Z industriálního stylu sálá obrovská síla a energie, proto ani v nejmenším nepotřebuje nijak přizdobit či přikrášlit. V ložnici proto zapomeňte na záclony, dekorativní koberečky, měkké polštářky, roztomilé obrázky či další ozdoby. Jako dekorace lůžka a jeho okolí vám bohatě postačí pletený pléd nebo umělá kožešina. Stěnám pak budou slušet umělecká díla, ale ani s nimi to nepřehánějte. Ideální jsou obrazy velkých rozměrů a strhujících motivů, které můžete na zdi pověsit, nebo je o ně jen tak ležérně opřít.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Ložnice s industriálním kouzlem zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Veletrhy - foto, 25 let inspirace pro Vaše bydlení přináší veletrh FOR HABITAT, Hyperbydleni.cz

25 let inspirace pro V...

20.03.2018

Již neuvěřitelné čtvrtstoletí se scházejí špičky...

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo