Jak si kdo ustele, tak si lehne!

31.5.2012 | Monika Kovačková | Ložnice | Komentářů 0 |

Když si vybíráte lůžko, myslíte především na kvalitní konstrukci postele a pohodlnou matraci, avšak neméně důležité jsou i vhodné přikrývky. Mezi nejčastější materiály užívané k výrobě peřin patří tradiční husí či kachní peří, duté vlákno a vlna - vybrat si mezi nimi není však až tak snadné. Možná se při nákupu chcete rozhodovat pouze podle ceny, ale zvážit byste měli i to, zda jste zimomřiví, trpíte alergií či zda se k ránu kvůli teplu budíte propocení.

Jak si kdo ustele, tak si lehne! - foto, Hyperbydleni.cz

Stará dobrá klasika, peří, má dodnes své zastánce. Není divu, peří skvěle odvádí pot, je lehké a navíc udržuje teplo. Péřové peřiny jsou proto ideální pro všechny, kteří se v noci třesou zimou. Kvůli jejich hřejivým vlastnostem je ocení i revmatici. Údržba péřových peřin není tak složitým procesem – přikrývky potřebují často natřásat a větrat. Navíc se dají i prát, ale vždy jen ve speciálním pracím prostředku. Předpokladem je dostatečně velká pračka, nejlépe s náplní na osm kilogramů. Peří poté nechte řádně proschnout, nejlépe v sušičce či na čerstvém vzduchu. Cena péřové přikrývky stojí okolo dvou tisíc -jelikož tato osvědčená klasika vydrží jako nová po dlouhá léta, náklady se vám jistě vyplatí. Nebojte se zainventovat a pořiďte si opravdu kvalitní prachové peří, které se pyšní výbornými vlastnostmi. Přednosti peří však neocení alergici a astmatici, u nichž by poležení v péřových peřinách vyvolávalo nepříjemné reakce.
 

Jak si kdo ustele, tak si lehne!, fotka

 

V současnosti jsou nejprodávanější pokrývky z umělého vlákna, avšak není vlákno jako vlákno. Nejužívanější je tzv. duté vlákno, které má podobu kuliček. Vyberte si kvalitnější výrobky, které budete moct snadno prát v pračce. Pokud se rozhodnete na peřinách z dutého vlákna šetřit na úkor kvality, může se stát, že se náplň po vyprání srazí a vám nezbude nic jiného než koupit peřiny nové. Větší pohodlí vám zajistí o třídu kvalitnější silikonové vlákno nebo vzdušné vlákno (mikrovlákno), které se anatomicky přizpůsobí vašemu tělu a tak vám poskytnou maximální komfort.
 

Jak si kdo ustele, tak si lehne!, fotka

 

Velkou předností umělých vláken je jejich přijatelná cena a snadná údržba. Také se o nich všeobecně soudí, že jsou vhodné pro alergiky, astmatiky a děti – to však platí pouze u peřin, které se dají prát při vysokých teplotách. Ke zničení alergenů je třeba teploty okolo 90°C, proto si vyberte takový umělý materiál, který takovou teplotu snese.
 

Jak si kdo ustele, tak si lehne!, fotka

 

Trefou do černého je vlna, která splňuje vysoké požadavky kladené na kvalitní pokrývky. Vlna se dokáže přizpůsobit tělesné teplotě, v zimě vás zahřeje, v létě ochladí, proto je praktickým řešením pro všechny, kteří trpí syndromem studených nohou, nebo pro páry, v nichž má každý jinou potřebu tepla. Vlna je navíc samočistící, takže vám odpadne povinnost praní peřin. Vlnu jednou za dlouhý čas nechte vyčistit v čistírně; klasickým vypráním by totiž zplstnatěla.
 

Jak si kdo ustele, tak si lehne!, fotka

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Jak si kdo ustele, tak si lehne! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo