Jak si kdo ustele, tak si lehne!

31.5.2012 | Monika Kovačková | Ložnice | Komentářů 0 |

Když si vybíráte lůžko, myslíte především na kvalitní konstrukci postele a pohodlnou matraci, avšak neméně důležité jsou i vhodné přikrývky. Mezi nejčastější materiály užívané k výrobě peřin patří tradiční husí či kachní peří, duté vlákno a vlna - vybrat si mezi nimi není však až tak snadné. Možná se při nákupu chcete rozhodovat pouze podle ceny, ale zvážit byste měli i to, zda jste zimomřiví, trpíte alergií či zda se k ránu kvůli teplu budíte propocení.

Jak si kdo ustele, tak si lehne! - foto, Hyperbydleni.cz

Stará dobrá klasika, peří, má dodnes své zastánce. Není divu, peří skvěle odvádí pot, je lehké a navíc udržuje teplo. Péřové peřiny jsou proto ideální pro všechny, kteří se v noci třesou zimou. Kvůli jejich hřejivým vlastnostem je ocení i revmatici. Údržba péřových peřin není tak složitým procesem – přikrývky potřebují často natřásat a větrat. Navíc se dají i prát, ale vždy jen ve speciálním pracím prostředku. Předpokladem je dostatečně velká pračka, nejlépe s náplní na osm kilogramů. Peří poté nechte řádně proschnout, nejlépe v sušičce či na čerstvém vzduchu. Cena péřové přikrývky stojí okolo dvou tisíc -jelikož tato osvědčená klasika vydrží jako nová po dlouhá léta, náklady se vám jistě vyplatí. Nebojte se zainventovat a pořiďte si opravdu kvalitní prachové peří, které se pyšní výbornými vlastnostmi. Přednosti peří však neocení alergici a astmatici, u nichž by poležení v péřových peřinách vyvolávalo nepříjemné reakce.
 

Jak si kdo ustele, tak si lehne!, fotka

 

V současnosti jsou nejprodávanější pokrývky z umělého vlákna, avšak není vlákno jako vlákno. Nejužívanější je tzv. duté vlákno, které má podobu kuliček. Vyberte si kvalitnější výrobky, které budete moct snadno prát v pračce. Pokud se rozhodnete na peřinách z dutého vlákna šetřit na úkor kvality, může se stát, že se náplň po vyprání srazí a vám nezbude nic jiného než koupit peřiny nové. Větší pohodlí vám zajistí o třídu kvalitnější silikonové vlákno nebo vzdušné vlákno (mikrovlákno), které se anatomicky přizpůsobí vašemu tělu a tak vám poskytnou maximální komfort.
 

Jak si kdo ustele, tak si lehne!, fotka

 

Velkou předností umělých vláken je jejich přijatelná cena a snadná údržba. Také se o nich všeobecně soudí, že jsou vhodné pro alergiky, astmatiky a děti – to však platí pouze u peřin, které se dají prát při vysokých teplotách. Ke zničení alergenů je třeba teploty okolo 90°C, proto si vyberte takový umělý materiál, který takovou teplotu snese.
 

Jak si kdo ustele, tak si lehne!, fotka

 

Trefou do černého je vlna, která splňuje vysoké požadavky kladené na kvalitní pokrývky. Vlna se dokáže přizpůsobit tělesné teplotě, v zimě vás zahřeje, v létě ochladí, proto je praktickým řešením pro všechny, kteří trpí syndromem studených nohou, nebo pro páry, v nichž má každý jinou potřebu tepla. Vlna je navíc samočistící, takže vám odpadne povinnost praní peřin. Vlnu jednou za dlouhý čas nechte vyčistit v čistírně; klasickým vypráním by totiž zplstnatěla.
 

Jak si kdo ustele, tak si lehne!, fotka

 



Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Jak si kdo ustele, tak si lehne! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamy







veletrhy

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo