Kde by měla stát postel?

22.5.2012 | Monika Kovačková | Ložnice | Komentářů 4 |

Kvalita spánku, která určuje celkovou kvalitu života, je velkou měrou ovlivněna nejen postelí jako takovou, ale také jejím umístěním. Místo pro postel je nejčastěji určeno možnostmi samotného prostoru – jinými slovy to znamená, že ji postavíme tam, kam se nám vejde. V takovém případě zde hrají roli i aspekty bezpečnostní – postel by měla co nejméně překážet a vyčnívat, abychom se v prostoru mohli volně a bezpečně pohybovat. Samozřejmostí je, že se na předních příčkách důležitosti mezi okolnostmi, které bereme v úvahu při rozhodování o uspořádání a organizaci prostoru, drží parametry estetické – zkrátka, místo pro postel si vybereme podle svého vkusu.

Kde by měla stát postel? - foto, Hyperbydleni.cz

I když investujeme do opravdu kvalitní postele, jež splňuje všechny podmínky pro zdravé spaní, a najdeme pro ni ideální místo, může se stát, že dlouhodobě nenalézáme klidný a osvěžující spánek. V takovém případě vinu vidíme nejčastěji ve kvalitě postele či matrace; po nějakém čase naše nespokojenost vyústí v koloběh reklamací či nákupů s cílem nalézt konečně to pravé lůžko. V pozadí skutečnosti, že ráno vstáváme unavení a bez energie, však mnohdy stojí nesprávné umístění postele – a tak řešení může být více než snadné.
 

Kde by měla stát postel?, fotka

 

Vhodně umístěná postel je zónou odpočinku a relaxace; pro nalezení takového ráje klidu se stačí držet několika osvědčených zásad. Postel by měla vyvolávat především pocity bezpečí, a proto ji neumisťujte v těsné blízkosti dveří a oken. Podle feng-šuej byste z postele měli na dveře i okna pohodlně vidět – podvědomá možnost kontroly toho, co se kolem vás děje, vás příjemně uklidní a uvolní. Také je třeba, abyste pociťovali volnost, proto kolem postele a především nad ní zajistěte dostatečně volný prostor – skosené stěny či schodiště nad hlavou u mnohých spáčů vyvolávají nepříjemné až negativní emoce. Přiměřeně volný prostor kolem lůžka vám navíc umožní nekomplikovaný přístup k posteli. Postel by však měla zároveň být i skrýší a útočištěm, proto ji neumisťujte volně do prostoru, i když vám to jeho dispozice dovolí. Taková postel působí neukotveným dojmem: pro pocit jistoty stačí jednu stranu postele přisunout ke zdi.
 

Kde by měla stát postel?, fotka

 

To, jestli je umístění vaší postele ve shodě s těmito zásadami, je viditelné pouhým okem. Je tu však ještě něco, co je lidskému oku skryté: patogenní zóny. Geopatogenní zóny neboli dračí žíly jsou podle psychotroniků a léčitelů místa, která mají narušenou frekvenci vlnění vydávaného Zemí a tak mohou mít zhoubný účinek na naše zdraví. Ačkoli tato teorie může vyznívat až šarlatánky, je pravda, že domácí mazlíčci spí a odpočívají a že rostliny prospívají jen na určitých místech a ne na jiných, ačkoli podmínky jsou podobné či dokonce shodné. Takže pokud chcete zjistit, jaké vyzařování má vámi zvolené místo pro postel, využijte svého psího mazlíčka a vyčkejte, kde se bude rád uvelebovat. U koček je tomu spíše naopak, ty zóny s rušivou energií vyhledávají. Vibrace vysílají i všechny elektrické přístroje, proto jejich počet v ložnici snižte na úplné minimum, popřípadě je odsuňte od postele co nejdále.
 

Kde by měla stát postel?, fotka

 

Vyhrát si můžete i se světovými stranami – osa sever-jih představuje magnetické pole, které má na lidský organismus blahodárný vliv. Ideální poloha je ta, při níž hlava ležícího směřuje k severu, nohy k jihu.
 

Kde by měla stát postel?, fotka

 

Spánkem trávíme třetinu dne, a proto bychom se na správné umístění postele měli opravdu zaměřit: postel spolu s celou ložnicí by měla působit klidným a harmonickým dojmem a každá chvilka v ní strávená by nás měla nabíjet novými silami a energií.
 

Kde by měla stát postel?, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

marika: Takouvou postel jsme zrovna...< Odpovědět

Redakce: Dobrý den, vyšší postele...< Odpovědět

asli: Zdravím trochu odbočím od...< Odpovědět

newkangaroo: Naprosto souhlasím, dokonce...< Odpovědět

počet příspěvků: 4

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo