Ukládání v ložnici

31.10.2011 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Ložnice | Komentářů 0 |

Máme na mysli nikoliv ukládání se ke spánku, nýbrž ukládání věcí. Jakkoliv se totiž snadno proklamují návody, že místnost, která je určena především k odpočinku, relaxaci a intimním radovánkám, není radno zahlcovat předměty, tedy ani skříněmi, často prostě jiná možnost není.

Ukládání v ložnici - foto, Hyperbydleni.cz

 

V ložnici se obvykle musí najít místo alespoň na ložní prádlo, mnohem obvyklejší však je využívat této místnosti i k ukládání oblečení. Ideální možností je vestavěná skříň, která je maximálně skladná, blíží se k ní také velké skříně nevestavěné, které leckdy sahají téměř do stropu a také se umisťují „ode zdi ke zdi“. K ukládání lze využít rovněž prostor pod postelemi, i když odborníci na proudění energií dopročují nechat toto místo prázdné, dokonce i bez plných čelních částí. Své místo v klidové zóně pochopitelně mají také noční stolky, komody na drobné prádlo a police na knihy. Vše by samozřejmě mělo vzájemně ladit, nejlepší volbou v tomto ohledu jsou kompletní sestavy vyrobené z materiálu stejného nebo kompatibilního s postelí.

Především přehlednost

Najít věci hned, bez dlouhého hledání a nutnosti je různě přeskupovat, a přemisťovat, taková je filozofie správného ukládání i v ložnici. I když každý z nás má k této záležitosti individuální přístup vycházející ze zažité praxe a zvyklostí v rodině, přece jen lze říci, že pro všechny je ideálem praktického řešení vestavěná skříň (nemáme-li šatnu). Není pochopitelně nikde psáno, že vestavěná skříň musí být pouze praktická. Díky zvolenému povrchu dvířek se totiž může stát velmi dekorativním, ne-li i dominantním doplňkem celého interiéru. Lze ji však samozřejmě koncipovat také jako nenápadnou součástí ložnice, která téměř dokonale splývá se stěnou. Navíc díky sofistikovanému uspořádání pomocí takzvaných organizérů dokáže nejen bezezbytku využít veškerý prostor, který je k dispozici, tedy například včetně rohů a koutů, ale nabízí také ideální přehled o uložených věcech a jejich snadnou dostupnost. Příkladem mohou být různé speciální výsuvné úchytky, například na kravaty, pásky či kalhoty. Srovnatelné vnitřní dělení a uspořádání mívají i velké skříně, které bývají často součástí kompletní nábytkové ložnicové sestavy.

 

Ukládání v ložnici, fotka

 

Vysoko, nízko, vpředu, vzadu…

Rozdělení některých úložných ploch lze měnit v souvislosti s aktuálním ročním obdobím. Jsou samozřejmě věci, které používáme celoročně, jejich místo bude proto stabilní, ovšem sezónní oblečení může svou pozici závislosti na panujících měsících. Aktuální svršky by měly být nejblíže po ruce, ostatní lze uložit buď dolů k podlaze, nebo na nejvyšší police. Ani tam se nemusí stát zcela nepřístupnými – jednoduchým řešením mohou být výklopné věšákové tyče. Podobným způsobem lze přistupovat k využití hlubších skříní – s tím, že aktuální a univerzální věci umístíme dopředu, pro ostatní je určen zadní prostor polic. Určitým řešením pro uložení sezónních věcí jsou také uzavíratelné boxy zasouvací pod postel.

 

Ukládání v ložnici, fotka

 

Na drobnosti komody

Univerzální kus nábytku, jímž prádelník bezesporu je, najde své uplatnění i v ložnici. Komoda se vlastně z českých domácností nikdy nevytratila, jen na sebe brala různou podobu. Kdysi mívala tři velké zásuvky, časem se jejich počet, velikost a uspořádání měnily. Jeden čas byla na trhu komoda se sedmi zásuvkami, v nichž na každý den v týdnu mohly být připraveny základní součásti prádla...V ložnici komoda funguje nejčastěji jako prádelník, je-li součástí klidové zóny i dětská postýlka, dobře se zhostí i role prádelníku s praktickým přebalovacím pultem.

 

Ukládání v ložnici, fotka

 

Komody jsou různě velké, s malými a většími šuplíky nebo regály. Jsou ideální k přechování drobného osobního prádla včetně ponožek (se speciálními přihrádkami do nich lze ukládat například i kravaty). Do poliček uzavřených dvířky se vejdou i trička, halenky, šátky, pyžama a podobně, zapomenout samozřejmě nelze ani na ložní prádlo. Soulad komody s ostatním zařízením snad už ani není nutné zdůrazňovat, ovšem například starožitný kus může dobře ladit i s moderním interiérem.

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: Ikea, JitonaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Ukládání v ložnici zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo