Kované postele do ložnice

22.7.2011 | Jana Henychová | Ložnice | Komentářů 0 |

Postel na spaní patří k základnímu vybavení každé domácnosti. Jestliže zrovna provádíte rekonstrukci ložnice nebo se stěhujete do nového bytu a chcete si opatřit nové vybavení, máte hned příležitost si takový druh nábytku pořídit.

Kované postele do ložnice - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pokud si nemůžete snadno vybrat ze širokého sortimentu běžných postelí dřevěných, které jsou na trhu snadno dostupné, pak vám doporučujeme nechat se inspirovat moderními postelemi kovanými. Základní i ozdobné kování tvoří ojedinělé spojení netradičně praktického nábytku a zároveň okrasného prvku.

 

Kované postele do ložnice, fotka

 

Většina takovýchto druhů postelí je vyrobena buďto z plných nebo ze silnostěnných materiálů, což má podstatný a rozhodující vliv na jejich dlouhou životnost, přičemž záleží také na volbě matrace. Jejich montáž je velice jednoduchá, protože se na její sestavení nepoužívají žádné šrouby. Svým univerzálním vzhledem se hodí jak do moderního interiéru, tak i do bytů se starším vybavením. Jednou z možných variant, jak provést rekonstrukci ložnice, je nechat si zhotovit dřevěné obložení a do takového pokoje pak umístit kovanou postel.

 

Kované postele do ložnice, fotka

 

Povrchová úprava kovaných postelí často bývá buďto v barvě přirozeného kovu nebo bývají navíc opatřeny speciálním nátěrem v podobě práškové vypalované barvy, ze které máme opět na výběr z řady různých odstínů. Na přání zákazníka lze zhotovit také povrchovou úpravu v tzv. kovářské grafitově černé variantě, která je pro moderní interiér současných trendů velmi vítána, neboť se k ní bez problémů hodí mnoho druhů dalšího nábytku. Dostatečně širokou matrací tak lze postel vybavit jako dvoulůžko pro manželský pár.

 

Kované postele do ložnice, fotka

 

Kované postele působí jemným, ale zároveň osobitým dojmem. Často si je lidé pořizují i do ložnic menších rozměrů, kde nedojde k zaplnění celého prostoru jedním kusem nábytku. Systém spojení čel a bočnic je řešen formou kapes a klínů bez jakýchkoliv dalších přídavných šroubů šroubů, což je jedním z prvků zajišťujících stabilitu. Postel do sebe jednoduše zapadne a používáním se stále více upevňuje. Toto je zásadní rozdíl oproti šroubovaným postelím, kdy je třeba průběžně spoje kontrolovat a případně dotahovat šroubovákem. Výhodou kovaných postelí je mimo jiné i vysoká pruživost a přitom pevná stabilita, která je díky specifické konstrukci bezpečně zajištěna.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Kované postele do ložnice zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo