Kovová romantika

13.7.2011 | Michal Fokt | Ložnice | Komentářů 0 |

Nejen pro osoby založené romanticky je velmi nesnadné odolat kovovým postelím. S nebesy nebo bez nich, navíc doplněná stylovým nábytkem, může postel být dominantou princeznovské nebo novomanželské ložnice.

Kovová romantika - foto, Hyperbydleni.cz

 

Kovovým, a speciálně kovaným postelím rozhodně nelze upřít originalitu a zajímavý design. Nelze si však v tuto chvíli nepřipomenout, že někteří odborníci kovovým postelím příliš nefandí. Tvrdí totiž, že jakýkoliv kov může být zdrojem rušivých zón a může se negativně podepsat na kvalitě spánku. Náš trh nabízí poměrně velké množství nejrůznějších typů kovových postelí, jež se liší nejen cenami. Vybrat tu správnou, v optimálním poměru užitné hodnoty a ceny, není jednoduché.

 

Kovová romantika, fotka

 

Ruční versus strojová výroba

O tom, zda postel vytvořily šikovné lidské ruce, nebo je výsledkem tovární produkce, vypovídají ozdobné detaily, zejména spirály. Zjistíte-li, že jejich konce mají daleko k dokonalému zabalení a opracování a vypadají buď jako ustřižené, nebo končí „přivařenou“ kuličkou, sjela postel nejspíš z nějaké výrobní linky a kolem kovárny s největší pravděpodobností ani „nešla“. Kováři pracují zásadně s plným materiálem, který tvarují a spojují tradičními postupy: probíjením, provlékáním, nýtováním a podobně. Použití plných materiálů a profesionální ruční zpracování zaručí kovové konstrukci lůžka vysokou pevnost a životnost.

 

Kovová romantika, fotkaMasivní kov versus ohýbané trubky

Základní informaci napoví váha postele. Bytelný masivní kov je totiž poměrně těžký. Trubky, zvláště z materiálu s nedostatečnou tloušťkou, lze celkem snadno ohnout (nejlepší je vyzkoušet to na nějakém delším kuse, třeba na čele postele). O kvalitně vyrobených postelích také vypovídá skutečnost, je lze snadno rozebrat a opět složit. Mohou za to originálně řešené spoje, jež jsou zárukou pevnosti a stability, což eliminuje viklání a průvodní zvukové projevy. Vrzání kovové postele je obvykle důsledkem nestabilní konstrukce a špatného spojení čel s bočnicemi postele na principu click-clack zámků. Protože jejich pevnost zajišťuje často pouze jediný šroub, snadno se pak uvolní a viklají.

 

Kovová romantika, fotka

 

Mosaz versus ocel

Většina kovových postelí se vyrábí z masivní oceli. Na trhu jsou však také exkluzivní výrobky z mosazi, která je zosobněním stylu, elegance a vyváženosti formy. Jejich výtvarné řešení a výrobní postupy zdokonalila vikroriánská epocha, která k výrobě postelí používala nejčistší mosaz. Výsledkem je nadčasová klasika, jež ideálně spojuje vzhled a funkčnost do dokonalého celku. Mosazná lůžka se vyrábějí samozřejmě ručně, jejich originalitu umocňuje unikátní patinování. Nabídka zahrnuje jednoduchou eleganci i zdobné kusy hodné královské ložnice. Velmi často se materiály různě doplňují a kombinují, kromě oceli a mosazi se často používá dřevo, jež má za úkol kovovou postel nejen zjemnit a oživit, ale i „zateplit“.

 

Kovová romantika, fotka

 

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: Neckermann, Original BedsteadDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Kovová romantika zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo