Vánoční atmosféra ve vaší ložnici

8.12.2010 | Lucie Sýkorová | Ložnice | Komentářů 0 |

Vánoce jsou bezesporu spjaty s vánoční výzdobou, která na nás útočí na každém rohu. Jak si ale vánoční atmosféru přinést i do ložnice? Nabídka těchto vánočních zkrášlovadel našich interiérů je na současném trhu neskutečně rozmanitá. K sehnání jsou adventní věnce, závěsy, girlandy, světelné dekorace a také další různé motivy, které k Vánocům neodmyslitelně patří. Záleží pouze na vás, jak si svou ložnici vyzdobíte. Fantazii se meze nekladou.

Vánoční atmosféra ve vaší ložnici - foto, Hyperbydleni.cz

 

Vánoční ozdoby a pomůcky pro vyzdobení ložnice, pro vytvoření dokonalé vánoční atmosféry zkrátka potřebujete. Ty, jež by vystihovaly vánoční atmosféru mohou být zhotoveny z různých materiálů. Nabízí se zde například sníh ve spreji, vánoční stuhy, nebo imitace sněhu a další. Z měkkého dřeva jsou například vyřezávány různé vánoční motivy, které potěší vaše oko, umístíte-li je například na polici nad vaší postelí.

 

Vánoční atmosféra ve vaší ložnici, fotka
Vánoční atmosféra ve vaší ložnici, fotka

 

Z ostatních dekorací, které se nemusejí klást jen na vánoční stromeček nelze opomenout vánoční řetězy. Ty mohou být zhotoveny jak z klasického papíru, tak také z jiných lesklejších materiálů. Fóliové vánoční dekorace se používají především pro nalepení na plochy stěn, čímž vznikne krásná sváteční atmosféra. Mezi vánoční dekorace také pochopitelně řadíme vánoční věnečky, jež se připevňují na dveře. Vše bývá doplněno krásným vánočním povlečením a osvětlením.

 

Vánoční atmosféra ve vaší ložnici, fotka
Vánoční atmosféra ve vaší ložnici, fotka

 

Jaké barvy budou letos trendy ve vánočních dekoracích?

Každý rok se schází nejvýznamnější členové světové Asociace barev, kteří pro módní světový průmysl určují trendové barvy sezóny. Zatímco v létě dominovala žlutá, pro zimní období budou nejvýraznější barvy fialová (nejlépe purpurová), červená a béžová. Sezónu podzim-zima 2010 /2011stále inspirují diskotéková 80. léta, takže nemůžete udělat chybu, pokud zvolíte zlatou, stříbrnou nebo metalické akcenty.

 

Vánoční atmosféra ve vaší ložnici, fotka
Vánoční atmosféra ve vaší ložnici, fotka

 

Jak vánočně rozsvítit ložnici

Vnitřní žárovkové vánoční osvětlení určené pro použití do interiéru – v našem případě do toho ložnicového, jistě dodá tu pravou atmosféru. Jsou zde také klasické elektrické svíčky, řetězy, krápníky, závěsy a dekorace. Vnitřní světelné LED vánoční závěsy jsou pro velký počet LED jednou z nejzářivějších dekorací vánočního osvětlení. Může se zdát, že cena je v porovnání na délku závěsu vyšší, ale je to dáno vysokým počtem světelných zdrojů. Odměnou vám bude skutečně rozzářená ložnice.

 

Vánoční atmosféra ve vaší ložnici, fotka
Vánoční atmosféra ve vaší ložnici, fotka

 

Dekorace s optickými vlákny jsou velice efektní vánoční dekorací za velmi přijatelnou cenu. Patří sem stromky s optickými vlákny, kdy máte vše v jednom - umělý vánoční stromeček včetně osvětlení, a to ve všech velikostech, takže v menším provedení je takováto světélkující dekorace vhodná i do vaší ložnice. Další možností jsou kouzelné vánoční vesničky a betlémy. Díky těmto dekoracím navodíte krásnou vánoční atmosféru i ve vaší ložnici.

 

Vánoční atmosféra ve vaší ložnici, fotka
Vánoční atmosféra ve vaší ložnici, fotka

 

Květinové aranžmá s vánoční tématikou

Velmi jednoduché dekorace vytvoříme s pomocí květin, které máme celoročně na okenních parapetech. Oviňte je stuhami a uvažte mašli. Skvělé jsou stuhy, které jsou zpevněny drátem, vytvoří úžasné efektní girlandy. Terakotové květináče jen omotejte perličkami na drátu a zapíchněte vánočního andělíčka. Úžasná efektní dekorace vytvořená během tří minut.

 

Vánoční atmosféra ve vaší ložnici, fotka
Vánoční atmosféra ve vaší ložnici, fotka

 

Patchworkové dekorace

Přesněji se této technice říká „falešný patchwork" nebo „patchwork bez jehly", protože není zapotřebí použití jehly a nitě, jak je tomu u originálního postupu. Vánoční dekorace vyrobené touto technikou jsou nejen velmi krásné, ale také jsou nerozbitné! Pakliže touto technikou vyrobíte například rozličné velikosti vánočních kouliček, můžete je nepravidelně rozházet po policích ve vaší ložnici.

 

Vánoční atmosféra ve vaší ložnici, fotka

 

Znáte snad nějaký romantičtější pohled, než je podívaná z nádherně ozdobeného okna na zasněženou krajinu? Sněhovou nadílku Vám sice nikdo nezaručí, ale krásnou sněhobílou záclonku či záclonu si vybrat můžete, a to v nabídce kusového i metrážového textilu. Může být jednoduchá, vzorovaná, doplněná zajímavým motivem, nebo jen elegantní řasící páskou. A samozřejmě, že nemusí zůstat jen u bílé.

 

Vánoční atmosféra ve vaší ložnici, fotka

 

K zimnímu oknu nerozlučně patří závěsy. Ne že bychom podceňovali těsnost Vašich oken, když ale novou záclonu vkusně doplníte stylovým závěsem, budete mile překvapeni, jak tento textilní doplněk příjemně opticky zateplí Váš interiér. Jak by vánočně laděnému interiéru ladil třeba ten v barvě bordó, anebo tmavozelený?

Vánoční výzdoba oken ložnice

Ti, kteří dávají přednost jednodušší výzdobě, mohou sáhnout po samolepicích obrázcích na okna, vybrat si můžete od detailu sněhové vločky, ježíška, sněhuláka až po vánoční motivy přes celou okenní tabuli.

Co budeme potřebovat:

papír
nůžky
tužka
barvy na sklo (sníh ve spreji)
lepící páska

Postup:

Na papír si nakreslíme šablonu námi zvoleného vánočního motivu (sněhulák, stromeček, ježíšek, dárky, sáňky, sněhové vločky, apod.), který poté nůžkami vystřihneme tak, aby z vystřižené části nám vzešel daný tvar. Šablony lze zakoupit již předem připravené ve větších obchodech s vánočním zbožím. Šablonu si nalepíme s pomocí lepící pásky na okno a buď sněhem ve spreji, nebo barvami na sklo motiv vyplníme (vybarvíme). Necháme zaschnout, poté odstraníme papírovou předlohu z okna.

 

Vánoční atmosféra ve vaší ložnici, fotka

 

Pokud tedy vyzdobíte svou ložnici některým z výše uvedených způsobů, pak rozhodně neprohloupíte. Jistě se sami přesvědčíte o tom, že usínat obklopeni vánoční harmonií – to má něco do sebe!

Text: Lucie Sýkorová / Living.cz
Foto:jogjatec.com, rodmacdonald.ca, asborgir.blogspot.com, queeniesvintagefindsandtreasures.blogspot.com, talkinterior.com, interiorwarrior.com, houzz.com, homes-interior.com, mysistersjar.files.wordpress.com

Související články na Living.cz:

Nejdražší postel na světě

Výběr matrace se nevyplácí podceňovatDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Vánoční atmosféra ve vaší ložnici zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo