Ložnice jako odraz Vaší osobnosti a intimity

22.11.2010 | Lucie Sýkorová | Ložnice | Komentářů 0 |

Jako malým se nám tam nechtělo a čím jsme starší, tím bychom tam trávili stále více času. Ložnice je zkrátka tak trochu alfou i omegou našeho domova, místem odpočinku a relaxace, ale také vášně a intimity. Ložnice je místností, na níž jsou kladeny nemalé nároky, které se stále zvyšují, a proto je přednostně důležité, aby je dokázala splnit.

Ložnice jako odraz Vaší osobnosti a intimity - foto, Hyperbydleni.cz

 

Mít styl dnes neznamená pouze interiéry gigantických rozměrů či vybavení za miliony. Nejaktuálnějším trendem, a to platí nejenom pro ložnice, je hledat nové způsoby a cesty tam, kde je ostatní nevidí, a utvářet tak nové styly i designová a účelová řešení. Cílem je, abyste se co nejvíce inspirovali, což Vás posune kupředu, až nakonec zjistíte, že již utváříte své vlastní koncepce a návrhy. A protože inspirace není nikdy dost, připravili jsme pro Vás pár nápadů, jak oživit okoukaný interiér Vaší ložnice. Jsou to totiž především změny a odvážné inovace, co se teď „nosí“, tak neváhejte a pusťte se do toho.
 

Řekněte ano květinám

Květiny nemusí nutně plnit jen estetickou funkci, jejich omamná vůně má také příznivé účinky na náš organismus, neboť právě čich je tím smyslem, jenž nikdy nespí. Pakliže neholdujete živým květinám a ty umělé se Vám jednoduše nelíbí, vsaďte na květinové vzory. Nemusíte se obávat pouťového efektu. Střídmě laděné ložnice, většinou manželské, nápaditě oživí právě květinový ženský prvek. Aplikace květinových, nebo chcete-li obecně rostlinných motivů je například velice vkusná, objeví-li se například na doplňkových textiliích, povlečení, či polštářích. Ložnice bude působit svěžím dojmem, když dřevěný a čalouněný nábytek doplní květinové motivy.

 

Ložnice jako odraz Vaší osobnosti a intimity, fotka

 

Podtrhněte styl

Velmi aktuální „východní styl interiéru ložnice“ není nikterak složité navodit i u Vás doma. Postačí drobná úprava v podobě přečalounění záhlaví postele saténovou textilií s jemným florálním vzorem. Celkový dojem umocníte, pakliže s čalouněním sladíte i přehoz postele. Stěny ložnice vymalované chladivými modrými tóny dotáhnou Váš privátní „dálný východ“ k dokonalosti, ale puntičkáře by mohlo zajímat, že pro dotažení k naprosté dokonalosti - tedy nábytkovému zařízení ložnice, není nutné se zadlužit až po uši. Nábytek typický pro „východní styl“ je velmi prostý - výraznějším prvkem, jakým jsou jednoduché geometrické průřezy na dvířkách či skříňkách, však vynikne noblesa a elegance prostých linií veškerého zařízení. Pokud je to jen trochu možné, najděte si v ložnici místo alespoň pro pohodlné křeslo nebo toaletní stolek.

 

Ložnice jako odraz Vaší osobnosti a intimity, fotkaNápadné vzory fungují

Zdá-li se Vám Vaše ložnice příliš střízlivá až strohá, pak se nebojte skočit z extrému do extrému! Interiéru ložnice vdechne energii a život i zajímavá tapeta, na níž zpravidla vynikne například zajímavě řešené čelo postele. Dobře vypadá, když se vzory opakují na polštářích, neboť barvy použité na textiliích tvoří základní barevnost obrazu.

 

Ložnice jako odraz Vaší osobnosti a intimity, fotka

 

Do boje s novými barvami

Barvy, které ve Vás evokují pocit tepla, světla, útulnosti nebo klidně i vážnosti, zkrátka odstíny, jež ve Vás vyvolají nějakou emoci - to jsou ty pravé pro Vaši ložnici. Dokonce i docela běžný prostor můžete oživit, jestliže jednu stěnu natřete výraznějším barevným odstínem. Ostatní stěny jsou pak vymalované teplým kávovým tónem, který nevytváří k ohniskové stěně kontrast, ale změkčuje její účinek. Tmavé barvy v pánském stylu jsou dobrou volbou pro všechny, kteří chtějí nerušeně odpočívat. Uklidňujícím a harmonizujícím dojmem působí jemné chladnější odstíny modré, které se nejlépe osvědčují v místnostech s dostatkem denního světla v kombinaci s bílou. Pokud se rozhodnete pro neutrální bílou eleganci, nestačí jenom zaměřit se na zařizovací prvky ve světlých odstínech. Samozřejmě že bílý základ je důležitý. Pak ovšem zvolte styl, v jakém chcete mít ložnici zařízenou. Výraznějším prvkem jsou zde jemné, jakoby tuší nanesené linky tmavého dřeva. Výběr nábytku je ovlivněn východním stylem. Takovéto řešení je ideální pro ty, kdo preferují světlé a vzdušné interiéry.

Autor: Lucie Sýkorová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Ložnice jako odraz Vaší osobnosti a intimity zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo