Zdravotní matrace

7.10.2010 | Jana Henychová | Ložnice | Komentářů 0 |

Nemůžete v noci pohodlně spát ve Vaší posteli nebo trpíte zdravotními problémy opěrné soustavy? Bolesti vašich zad, krční páteře nebo hlavy mohou být zmírněny nebo časem zcela odstraněny, jestliže si zakoupíte některou ze zdravotních matrací.

Zdravotní matrace - foto, Hyperbydleni.cz

 

Při výběru matrace pro Vaši postel musíte dbát na anatomicky správnou podporu těla, aby měla dostatečně velký lehací prostor a aby byla snadno přizpůsobitelná vaší hmotnosti. Důležité také je, aby matrace byla vyrobena z prodyšných materiálů, které zaručí dostatečnou výměnu vzduchu. Všechny tyto parametry je nutné si u prodejců ověřit před samotnou koupí.

Většina matrací pro zdravotní účely bývá speciálně vyvinutými výrobky, které se vyrábí ze směsi přírodního a syntetického kaučuku. Charakteristickou vlastností tohoto materiálu je jeho vysoká bodová elasticita spolu s uchováním pružnosti a nosnosti i po dlouhodobém užívání. Takže i po řadě let používání se Vám takový výrobek jen tak neznehodnotí a Vy můžete každý den klidně a pohodlně uléhat se zmírňující se bolestí Vašich zad nebo kloubů.

 

Zdravotní matrace, fotka

 

Základem ortopedických lamelových matrací je pružný ortopedický lamelový rošt, který je zabudován dovnitř matrace. Ten se dokáže dostatečně pevně přizpůsobit tvaru těla a to v jakékoliv poloze. Dochází tak nejen k svalovému uvolnění, ale také k odpočinku opěrné soustavy a můžete si tak dopřát klidný spánek. Při uvolnění meziobratlových kloubů, vazů a plotýnek dochází následně k odpočinku nervového systému a tak přirozenou cestou dochází k regeneraci vnitřních orgánů. Pružný rošt se skládá z v velkého množství dřevěných lamel. Díky jejich příčnému uchycení v bavlněných pouzdrech nosníků pruží v podélném směru větší silou než ve směru příčném. Rošt bývá vyroben ze zdravotně nezávadných materiálů, a proto jej lze využít také pro zdravotnická zařízení. Matrace a konstrukce roštu musí být vyprojektována tak, aby její většinový objem efektivně odváděl vlhkost.

Zdravotní matraci jistě ráda uvítá i většina alergiků, a to jednak proto, že obsahuje směs speciálních antialergenových  textilních latek, a také, že díky průběžnému odvodu vlhkosti se výrazně omezí výskyt roztočů, což mohou citliví alergici pocítit během několika týdnů používání. Hlavním pružícím základem celé matrace jsou tři podélné nosníky. U jednotlivých typů matrací se liší v konstrukci, v systému pružení a v možnosti nastavení tvrdosti. Pokud máte citlivější záda nebo se rehabilitujete po úraze, můžete si libovolně nastavit povrch matrace na měkčí a bude se vám lépe odpočívat. Pružnost matrace může být v jednotlivých jejich částech rozdílná, například v oblasti ramen a kyčlí mají pružící nosníky specifické změkčení. A tak si mohou některé části vašeho těla na měkkém povrchu odpočinout, jiné části zase mohou být na tvrdším povrhu dobře masírovány. Do takovéto matrace se investovat rozhodně vyplatí, neboť kromě běžného odpočívání při spánku můžete na takové matraci i relaxovat nebo ji využít například při sledování televize.

 

Zdravotní matrace, fotka

 

Aby byl výrobek komplexní a splňoval kritéria pro léčbu nemocných, je třeba myslet také na specifické potažení matrace a povrch jako takový, na kterém budete odpočívat. Pro takovýto účel jsou matrace opatřeny snímatelným potahem, který je prošitý antialergickou vrstvou z dutého vlákna. Těm z vás, kteří trpí běžnými alergiemi a astmatem, můžeme doporučit potah z bavlny, který omezí riziko před dalšími nákazami. Pro všestranné použití, jako prevenci před viry, škodlivými mikroorganismy a ekzémy zase můžete dobře využít potah z aloe vera, která má léčivé účinky a blahodárný vliv na zdraví vašeho organismu. Pro zdravotnická zařízení můžeme zase k této matraci doporučit potah ze sanapuru. Jedná se o lehký paropropustný materiál příbuzný kožence, který je snadno omyvatelný. Výhodnou vlastností tohoto materiálu je, že umí zadržet tekutiny, ale zároveň dokáže propustit vodní páry. Lze jej využít zejména v léčebnách dlouhodobě nemocných nebo v nemocničních odděleních, kde jsou pacienti nuceni být dlouhodobě upoutáni na lůžko.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Zdravotní matrace zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo