Ukaž mi, kde spíš, a já ti povím, kdo jsi - vystihuje ložnice vaši osobnost?

6.9.2010 | Sabrina Harisová | Ložnice | Komentářů 0 |

Stejně jako volba oblečení, styl, barvy, jeho prezentace, o nás mnoho vypovídá, i v designu interiérů funguje podobná filozofie. Vybrali jsme několik typů ložnic a vytvořili charakteristiku jejich majitele. Inspirujte se a zeptejte se sami sebe, zda ta vaše ložnice vystihuje vaši osobnost.

Ukaž mi, kde spíš, a já ti povím, kdo jsi - vystihuje ložnice vaši osobnost? - foto, Hyperbydleni.cz

 

Ložnice není jen další pokoj v domě, je to místo, kde čerpáme sílu, kde můžeme vypnout své obranné mechanismy a uvolnit se. Opravdu se uvolnit ale znamená, vytvořit si prostor, který maximálně vyhovuje našim požadavkům na komfort, kvalitu spánku nebo teplotu. Měla by také vystihovat naši osobnost a charakterizovat její podstatu. Kromě vyeliminování nevhodných věcí z prostoru ložnice (počítač, cvičební přístroje, dekorace s ostrými hroty, věci, které hučí, cinkají, tikají nebo jinak ruší…) bychom se měli zaměřit na to, co nás těší, o co se zajímáme, co v nás probouzí příjemné emoce, nebo co k nám prostě patří. Jste romantičtí ? Pak se vám nebude dobře spát v minimalistické ložnici. Nebudete se moci uvolnit a bude vás pronásledovat pocit všudypřítomného chladu. Jste výstřední? Pak vás bude v bílé ložnici přepadat touha po barevném tornádu. V galerii pod článkem naleznete očíslované ložnice. Vyberte typ, který se nejvíc blíží stylu vaší ložnice a zjistěte, zda odpovídáte uvedené charakteristice.

Ložnice č. 1

Majitel takovéto ložnice je člověk, který má velké požadavky na kvalitu a preciznost. Je to puntičkář, která má rád klasiku a ctí ověřené systémy v řešení problémů. Nejraději je, když může jednat na rovinu a to samé očekává od ostatních.

Ložnice č. 2
 

Druhá ložnice má ekologicky myslícího majitele, který se přiklání k východnímu učení a váží si darů přírody. Výběr barev, které velmi nenásilně splývají, charakterizuje člověka, který nemá rád veliké změny, ani extrémy. Neumí je řešit a na krátkou dobu ho vždy vyvedou z rovnováhy. Logično paradoxně nachází tam, kde nelze průběh situace ovlivnit.

 

Ukaž mi, kde spíš, a já ti povím, kdo jsi - vystihuje ložnice vaši osobnost?, fotka

 

Ložnice č. 3

Majitelem třetí ložnice je vášnivý, energický člověk. K všemu, co dělá, přistupuje se stejnou dávkou energie. Nebojí se obhájit své názory a pokud něco opravdu chce, dokáže to. Občas má ale problémy s panovačností a arogancí.

 

Ukaž mi, kde spíš, a já ti povím, kdo jsi - vystihuje ložnice vaši osobnost?, fotka

 

Ložnice č. 4

Tato ložnice patří člověku, který se nikdy neotáčí zpět. Jeho hodnoty nejsou v tom, co vytvořili jiní, ale v tom, jak dokáže na jejich tvorbu navázat a posunout ji ještě dál. Budoucnost má pro něho nesmírnou cenu a každý den, kdy neudělá aspoň malý krok vpřed, pro něho nemá smysl. Je na sebe přísný a je také velmi neklidný.

 

Ukaž mi, kde spíš, a já ti povím, kdo jsi - vystihuje ložnice vaši osobnost?, fotka

 

Ložnice č. 5

Patří člověku, který miluje historii a který věří, že některé věci jsou skvělé tak, jak jsou a neměly by se měnit. Váží si umění a má úctu k lidem, kteří něco umí. Má rád hudbu, knihy a nerad mění zvyky. Občas ho svazují konvence a tradice a někdy je až samotářský, ne snad proto, že by chtěl, ale proto, že ho na každém kroku pronásledují inspirativní myšlenky.

 

Ukaž mi, kde spíš, a já ti povím, kdo jsi - vystihuje ložnice vaši osobnost?, fotka

 

Ložnice č. 6

Majitelem této moderní ložnice je člověk, který se snaží najít ve svém životě rovnováhu, potřebuje prostor a má rád volnost a svobodu projevu. Dokáže ocenit kvalitu a raduje se i z maličkostí. Občas se při hledání „zlaté“ střední cesty pohybuje v kruhu, ze kterého jen obtížněji hledá cestu ven. Je vstřícný, veselý, miluje pohodlí a milou (ne hlučnou) společnost.

 

Ukaž mi, kde spíš, a já ti povím, kdo jsi - vystihuje ložnice vaši osobnost?, fotka

 

Často okolo sebe slýcháváme druhé mluvit o tom, že vzhled interiéru neřeší, protože do bytu stejně chodí jen spát. Právě proto by se tito lidé měli zaměřit na ložnici, aby těch pár hodin, které v ní stráví, na ně měly pozitivní účinek.

Text: Sabrina Harisová / Living.cz
Foto: remodelingmyspace.com

Související články na Living.cz:

Inspirace a tipy pro vaší ložnici

Sprcha v ložnici? Proč ne!Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Ukaž mi, kde spíš, a já ti povím, kdo jsi - vystihuje ložnice vaši osobnost? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo