Vaříme zdravě a bez tuku – vaříme na titanu

22.12.2009 | Redakce Hyperbydlení.cz | Kuchyně | Komentářů 0 |

Odborníci na zdravou výživu postavili slovo tuk mezi ta, na která nesmíme málem ani pomyslet, a to ani v kuchyni, takže řada z nás musí řešit dilema, zda vařit chutně nebo zdravě. Titanové nádobí vám může volbu ulehčit.

Vaříme zdravě a bez tuku – vaříme na titanu - foto, Hyperbydleni.cz

Odborníci na zdravou výživu postavili slovo tuk mezi ta, na která nesmíme málem ani pomyslet. Světem obcházejí strašáci v podobě nadváhy, cukrovky 2. typu a metabolického syndromu, kteří přinášejí nemalé zdravotní komplikace. A ti, kdo se nemusí bát o své zdraví, se s nadcházejícím létem chvějí obavami o své krásné drahé plavky, jestli se náhodou přes zimu ve skříni záhadně nescvrkly. Ať už chcete být zdraví či krásní, nebo nejlépe obojí, máme pro vás dobrou radu – opravdu používejte při vaření a pečení co nejméně tuku.

Titanové nádobí vám ulehčí volbu, zda vařit zdravě či chutně. Na titanové pánvi připravíte chutný kuřecí řízek či propečený steak s pouhou kapkou oleje. Je naprosto hladké a nepřilnavé. Další dobrá zpráva je, že nemusíte přemýšlet nad tím, jaké náčiní používat. Klidně můžete použít kovovou obracečku a na vaší krásné titanové pánvi nezůstane ani nejmenší škrábanec, protože titan je maximálně odolný proti mechanickému poškození.

Vaříme zdravě a bez tuku – vaříme na titanu - foto, Hyperbydleni.cz

Máte rádi zapečené pokrmy s bohatou vrstvou sýra?

Přesně na takové použití je připraven titanový hrnec. Nemusíte se jej bát používat v troubě, v pořádku vydrží teploty do 250 °C. Na pokrmu se zespodu i svrchu vytvoří překrásná, voňavá zlatavá kůrčička. Po použití stačí hrnec pouze vypláchnout teplou vodu a je znovu okamžitě připraven k novému opékání, zapékání, vaření omáček… A co teprve amolety? Po titanové pánvi kloužou jako po másle, ale bez použití kapky másla nebo oleje, které se vždy, ať se snažíme sebevíc, poněkud přepálí. Amoletám tím uberou na chuti a nám na zdraví.

Vaříme zdravě a bez tuku – vaříme na titanu - foto, Hyperbydleni.cz

Vaříme zdravě a bez tuku – vaříme na titanu - foto, Hyperbydleni.cz

Pohled ekologa či domácího ekonoma

Jestliže nám není lhostejné šetření energie, titanové nádobí je správná volba, protože zaručuje i velké úspory energie. Slitina hliníku je dokonalý vodič, který rozvádí teplotu i do stěn nádob, čímž zaručuje vaření při nižších teplotách, ale za stejných podmínek vaření, jako na jiném nádobí. Výsledkem jsou nižší náklady.

Vaříme zdravě a bez tuku – vaříme na titanu - foto, Hyperbydleni.cz

Kde si titanové nádobí pořídit?

Pravé titanové nádobí nekoupíte lacino na tržišti či při nějakých pochybných prodejních akcích. Titanové nádobí od Ballarini je opravdová kvalita se zárukou 4 roky a za rozumnou cenu do každé kuchyně. Zcela nový, vysoce odolný, pětivrstvý povrch titanového nádobí KERAVIS TITANIUM umožňuje používat nejen nylonové a dřevěné náčiní, ale i kovové. Snadno jej pořídíte v internetovém obchodě www.panvicky.cz se slevou 10%, stačí při objednávce zadat kód TCU1LKJI9M.

Vaříme zdravě a bez tuku – vaříme na titanu - foto, Hyperbydleni.cz

Vaříme zdravě a bez tuku – vaříme na titanu - foto, Hyperbydleni.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 7

Diskuze

Článek Vaříme zdravě a bez tuku – vaříme na titanu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo