Zdravé kuchyňské nože aneb vstříc novým technologiím

20.10.2009 | Ceratio.cz | Kuchyně | Komentářů 1 |

Příprava pokrmů se většinou omezuje zejména na zajištění kvalitních surovin. To je samozřejmě nutný základ. Nicméně v drtivé většině jsou naprosto opomíjenou stránkou samotné nástroje, které dokáží v zásadní míře ovlivnit nejen chuť a výsledný dojem pokrmu, ale také zpříjemnit celou přípravu.

Zdravé kuchyňské nože aneb vstříc novým technologiím - foto, Hyperbydleni.cz


Klasickým nástrojem pro přípravu jídla je samozřejmě ocelový nůž, který má své nesporné výhody. Nicméně v dnešní době pokročilých technologií se nabízí i další alternativy, které oproti klasickým nožům přináší další přednosti. Hitem poslední doby jsou zejména keramické nože zrozené z materiálu vyvinutého v kosmickém průmyslu. Ty sice kompletně ocelové nože nenahrazují, ale v řadě případů nabízí podstatně lepší vlastnosti.

 

Ach ty vitamíny


Klíčovým přínosem keramických nožů je jejich šetrnost vůči vitamínům. Pokud pracujete s klasickým ocelovým nožem, dochází při řezání k tvorbě malého množství elektrické energie. Vzniklá elektřina prostoupí dužinou a nastartuje rozklad enzymů a vitamínů, a to mnohem spolehlivěji než vařící voda. Nicméně problém má jednoduché řešení v podobě použití keramických nožů. Ty při práci s potravinami nevytváří žádný elektrický proud a enzymy, stejně jako vitamíny, zůstanou nedotčeny.

Zdravé kuchyňské nože aneb vstříc novým technologiím - foto, Hyperbydleni.cz
 

Praktické vlastnosti


Uživatel keramických nožů ocení i fakt, že mají nepřilnavou čepel. Díky nelepivému povrchu lze nůž snadno čistit pouze proudem vody. Od krájení cibule tak můžete snadno přejít např. k ovoci. Další nespornou výhodou je ostrost čepele, která vydrží bez nabroušení až několik let. Další pozitivní vlastnost oceníte již při uchopení keramického nože do ruky – rukojeť bývá vyrobena ze speciálního nesmáčivého povrchu, který zabraňuje prokluzování nože ve vlhkých rukou. A jak poznat kvalitní nůž ? Jednoduše, stačí kliknout sem.

Zdravé kuchyňské nože aneb vstříc novým technologiím - foto, Hyperbydleni.cz
 

Ceratio NeoFlexy - Ceramic®


Řada lidí ovšem stále váhá, zda si keramické nože opatřit a bojí se jejich křehkosti. Ano, skutečně je třeba říct, že při větším tlaku čepel může prasknout. Proto se nože nedoporučují ke krájení tvrdých potravin a neměli byste je mýt v myčce. Značka Ceratio však nyní přichází s novinkou nazvanou NeoFlexy - Ceramic®. Dosavadní technologie výroby byla vylepšena tak, že jsou nože odolnější proti bočnímu lomu, jsou lehčí a ostří nože je méně náchylné k poškození. Díky speciálně vyvinutému výrobnímu postupu jsou nože odolné i vůči lehkému prohnutí, při kterém mohou obyčejné keramické nože již prasknout. Přesto se ovšem keramické nože stále nehodí např. na sekání a páčení. Nicméně i to řeší současná speciální nabídka prodejce. Ten nabízí k 3 nožům keramickým ještě navíc 3dílnou sadu kvalitních ocelových nožů řady Ceratio® TFL™-line. TFL nože můžete používat pro činnosti, které se s keramickými noži nedoporučují. Nože mají ocelové jádro pokryté inertní, vysokomolekulární TFL vrstvou, která minimalizuje kontakt kovu s potravinami, čímž rovněž pomáhá uchovat vitamíny a enzymy. Mají tedy podobné vlastnosti jako nože keramické. Vaše kuchyně tak bude vybavena pro veškerou přípravu potravin díky kombinaci nožů Ceratio NeoFlexy - Ceramic® a Ceratio TFL™-line.

Zdravé kuchyňské nože aneb vstříc novým technologiím - foto, Hyperbydleni.cz


Pokud přijdete na chuť kouzlu keramických nožů, můžete si pořídit i např. keramické struhadlo nebo škrabku. Další informace o keramických nožích a místo k zakoupení najdete na www.ceratio.cz.

Zdravé kuchyňské nože aneb vstříc novým technologiím - foto, Hyperbydleni.cz


 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 7

Diskuze

Sabina Drábková: Keramické nože< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20515 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo