Kuchyňská linka

7.3.2008 | Redakce Hyperbydlení.cz | Kuchyně | Komentářů 0 |

Potřebujete novou kuchyňskou desku? Nevíte si rady s jejím výběrem? Tak čtěte dál ať se dozvíte, na co se máte při výběru desky zaměřit. V kuchyni se jedná o jednu z nejdůležitějších věcí, protože na ní probíhá příprava téměř veškerého jídla. Můžete si vybrat z velkého množství materiálů. Samozřejmě má každý druh své pro i proti.

Kuchyňská linka - foto, Hyperbydleni.cz

Potřebujete novou kuchyňskou desku? Nevíte si rady s jejím výběrem? Tak čtěte dál ať se dozvíte, na co se máte při výběru desky zaměřit. V kuchyni se jedná o jednu unejdůležitějších věcí, protože na ní probíhá příprava téměř veškerého jídla. Můžete si vybrat z velkého množství materiálů. Samozřejmě má každý druh své pro i proti.

Velikost

Pro kuchyňské desky, které jsou umístěny podél stěny platí, že jejich maximální výškal by měla být asi 650 mm. Pokud by byla vyšší, velmi špatně by se vám čistily zadní části. Tohle samozřejmě neplatí pro kuchyňské desky, které stojí samostatně a máte k nim dobrý přístup ze všech stran. Co se týče délky, musíte si uvědomit, kolik lidí naráz bude desku používat. Další faktor, který musíte vzít v potaz, je samozřejmě celková velikost vaší kuchyně a rozpočet.

Ochrana proti postříkání a znečistění zdi

To platí samozřejmě pouze pro desky, které jsou umístěny podél zdi. Na místě, kde se deska setkává se stěnou by měla být hrana, která ochrání alespoň kousek zdi od ušpinění například při přípravě masa. Deska by měla být celkově dobře omyvatelná.

Kuchyňská linka - foto, Hyperbydleni.cz

Cena

Před návštěvou obchodu si určete maximální limit, který chcete utratit. Cena desky se odvíjí samozřejmě hlavně od velikosti a použítého materiálu.

Kuchyňská linka - foto, Hyperbydleni.cz

Materiály

Laminát

Desky z tohoto materiálu jsou velmi levné. To je jejich hlavní výhoda. Můžete si vybrat z velkého množství vzorů a povrchových úprav. Takže bez problémů vyberete ten, který do stylu vaší kuchyně sedne nejlépe. Desky z tohoto materiálu jsou relativně lehké, takže není problém si je nainstalovat sám.

Kuchyňská linka - foto, Hyperbydleni.cz

Dřevo

Tyto desky jsou trochu dražší a hodí se hlavně do kucyhní v rustikálním stylu. Mezi hlavní výhody patří velká životnost dřeva. Naopak hlavní nevýhoda je vysoká cena a špatná odolnost proti škrábacům. Taky na nich nemůžete odkládat horké nádobí. Jednou za rok vyžadují důkladnou rekonstrukci.

Kuchyňská linka - foto, Hyperbydleni.cz

Nerezová ocel

Desky z tohoto materiálu najdete převážně v restauraci nebo v nějaké průmyslové kuchyni. Jsou to nejhygieničtější desky a velmi snadno se čistí. Můžete do nich taky nechat importovat dřez. Navíc na ně můžete bez obav pokládat horké nádobí a nikdy vám nezkorodují. Mezi největší nevýhody patří špatná odolnost proti škrábancům a velmi vysoká cena.

Kuchyňská linka - foto, Hyperbydleni.cz

Mramor

Mramor je jednoznačně nejdražší materiál, ze kterého si můžete desku pořídit. Najdete ho většinou pouze v těch nejdražších kuchyních. Bohužel desky z tohoto materiálu dělá jenom pár výrobců, takže výběr je opravdu malý. V kuchyni ale vypadá opravdu skvěle.

Kuchyňská linka - foto, Hyperbydleni.cz

Žula

Jedná se o jeden z nejméně tradičních materiálů. Je ale naprosto odolný jakýmkoliv vlivům. Navíc se žulové desky dají sehnat ve velkém spektru barev a jejich cena je spíše na průměrné úrovni. Hlavní nevýhoda je, že vámi zvolená barva v katalogu většinou vypadá ve skutečnosti úplně jinak. Proto je dobré jít žulovou desku koupit přímo do prodejny.  Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 12

Diskuze

Článek Kuchyňská linka zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo