Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/1/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89

Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/2/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89
Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky?, Hyperbydleni.cz

Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky?

6.9.2018 | Redakce | Kuchyně | Komentářů 0 |

Pokud plánujete novou kuchyni a stále nevíte, jaké uspořádání je pro vás ideální, přinášíme vám tento článek. Dozvíte se v něm to základní, tedy jaký tvar kuchyňské linky bude pro vaši kuchyni ideální.

Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky? - foto, Hyperbydleni.cz

Při zařizování kuchyně budete řešit mnoho aspektů, od stylu kuchyňské linky, materiálů provedení a nakonec také výběru spotřebičů. Prvním krokem však bude její tvar, který ovšem záleží na mnoha aspektech.

Tím hlavním bude dispozice samotné místnosti, umístění oken a její velikost. Na čtyři základní typy kuchyňských linek se nyní podíváme podrobněji.

Kuchyně ve tvaru L

Pokud zařizujete úzkou, nebo podlouhlou místnost a chcete dostatek prostoru na práci, nabízí pro vás kuchyně ve tvaru L ideální řešení. Je perfektním řešením i ve větších místnostech, pokud ji plánujete doplnit jídelním stolem nebo pracovním ostrůvkem. Kuchyni v tomto tvaru můžete také doplnit o barový pult, případně vhodně propojit s obývací částí.

Tip: Pokud vás láká moderní design spojený s kvalitou použitých materiálů, podívejte se na moderní designové kuchyně od předního výrobce Gorenje.

Zpravidla jednu část tvoří kuchyňská deska a druhou část poté vytváří místo pro dřez a spotřebiče. Tímto vzniká velmi praktický prostor pro práci bez zbytečných pohybů, při které je vše po ruce.

Inspirujte se:

Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky?, fotka

Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky?, fotka

Kuchyně ve tvaru U

Kuchyňská linka uspořádaná do tvaru písmene U je velmi prostorná a nabízí perfektní ergonomické kvality především pro vícečlennou rodinu, vyžaduje však samozřejmě i větší prostor. Celá kuchyně v tomto tvaru je budována podél tří stěn kombinací pracovní desky a kuchyňského nábytku. Logicky nabízí perfektní dostupnost všech pracovních zón i spotřebičů po bocích dominantní pracovní desky ve středové části.

Inspirujte se:

Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky?, fotka

Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky?, fotka

Kuchyně ve tvaru I

Pokud zařizujete malou místnost, nebo nepotřebujete velký pracovní prostor, tento základní jednoduchý tvar pro vás bude to pravé. Sestavu kuchyňské linky tvoří sporák, pracovní plocha, dřez a dolní či horní zásuvky a skříňky. To vše v jednoduchém provedení situovaném k jedné zdi místnosti.

Malá kuchyně však rozhodně nemusí být nepraktická. I do menších prostorů se vhodným řešením vejde vše, co k vaření potřebujete a naopak oceníte, že máte vše hezky po ruce. Ideálním řešením do malých kuchyní jsou vestavné spotřebiče, například vestavné lednice třídy A++, které ušetří velkou část prostoru a navíc nabízí i sníženou hlučnost díky zabudování v korpusu linky.

Inspirujte se:

Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky?, fotka

Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky?, fotka

Kuchyně ve tvaru G

Tento typ přirozeně vychází z tvaru U, ovšem s jedním rozdílem. Tím je zabudovaný a esteticky atraktivní prostor pro stolování. Skládací jídelní stůl tak navazuje na pracovní desku a působí uceleným dojmem. Linka, připomínající svým tvarem písmeno G bývá obvykle opatřena rohovými zásuvkami, otočnými šuplíky, skříňkami s výklopnými i vysouvacími dvířky a dalším praktickým řešením.

Inspirujte se:

Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky?, fotka

Kuchyně s ostrůvkem

Toto řešení je velmi atraktivní, avšak vyžadující opravdu velké prostory. Kuchyňský ostrůvek zde slouží jako varné či mycí centrum, pracovní nebo odkládací a úložná plocha, ale často funguje jako barový pult či místo ke stolování. V případě, že je kuchyň propojená s obývákem, právě ostrůvek obě části přirozeně spojuje i odděluje.

Tip: Přečtěte si také článek: 6 tipů, jak vybavit chlapskou kuchyni.

Možností využití je stejně jako variant vzhledu a zpracování ostrůvkového modulu mnoho. Ostrůvek bude vždy nepřehlédnutelným dominantním prvkem kuchyně.

Inspirujte se:

Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky?, fotka

Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky?, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo