Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/1/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89

Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/2/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89
Jak uspořádat kuchyň? Seznamte se dvěma nejoblíbenějšími koncepty!, Hyperbydleni.cz

Jak uspořádat kuchyň? Seznamte se dvěma nejoblíbenějšími koncepty!

4.5.2018 | redakce | Kuchyně | Komentářů 0 |

Moderní kuchyň již dávno nepředstavuje pouze prostor pro přípravu jídla a stolování. Naopak se mění v nejživější část interiéru, kde se odehrává velká část z aktivit celé rodiny. Aby kuchyň byla dostatečně praktická, bezpečná i atraktivní, je třeba ji vhodně uspořádat a organizovat. Seznamte se proto s dvěma koncepty pro řešení kuchyně, které patří k celosvětově nejoblíbenějším.

Jak uspořádat kuchyň? Seznamte se dvěma nejoblíbenějšími koncepty! - foto, Hyperbydleni.cz
Trojúhelník
 
První koncepce, jenž pracuje s takzvaným trojúhelníkem, je navržena tak, aby minimalizovala úsilí a vzdálenost mezi dřezem, lednicí a sporákem, přičemž tyto tři body rozmisťuje do pomyslného trojúhelníku. Toto řešení navazuje na tradici učení feng shui, podle kterého by se ve vzájemné blízkosti neměly vyskytovat znepřátelené živly, tedy oheň a voda. Pomineme-li tuto filosofickou stránku je toto řešení mimořádně praktické a hraje i velkou roli v prevenci nejrůznějších úrazů, které se mohou při vaření přihodit.
 
 
Koncept trojúhelníku výborně funguje v kuchyních ve tvaru písmena U nebo L, ale lze využít i v lineárních kuchyňských linkách. Zde sporák, lednici a dřez umístěte do jedné linie, avšak nechte mezi nimi dostatečně velké volné místo, které můžete využít jako pracovní desku.
 
 
Blumův dynamický prostor
 
Druhá nejvyužívanější koncepce rozděluje prostor na funkční zóny, které po sobe následují ve směru hodinových ručiček (podle potřeby i proti směru) a které jsou rozděleny podle činností. Do jednotlivých zón je pak umístěno vše, co k dané činnosti potřebujete, což ve výsledku výrazně šetří časem i energií při vaření.
 
 
Mezi funkční zóny obvykle patří mytí nádobí (myčka, místo pro uskladnění nádobí), snídaně (nádobí a jídlo), příprava jídel (nádobí, pracovní deska, nože, prkénka na krájení, koš na odpadky), vaření (sporák, hrnce, pánve, poklice, oleje a koření), čištění (dřez a čistící prostředky).
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Jak uspořádat kuchyň? Seznamte se dvěma nejoblíbenějšími koncepty! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo