Rustikální kuchyně jsou potěchou pro oko i duši II.

5.2.2018 | Mgr. Monika Kovačková | Kuchyně | Komentářů 1 |

Kuchyně v rustikálním duchu přímo sálají klidem a pohodou, a tak není divu, že se těší takové oblibě. Rustikálním kuchyním dominuje přírodní dřevo, které zdobí, jak podlahy a stropy, tak kuchyňské linky. Ani vzhled stěn však nezůstává pozadu – ty obvykle zdobí červenohnědé cihly nebo pravý kámen, tedy materiály, které výborně doplňují dřevo a které samy o sobě působí velmi příjemně a mile. Existují však další prvky, kterými do své kuchyně můžete vnést vysoce uklidňující rustikální styl.

Rustikální kuchyně jsou potěchou pro oko i duši II. - foto, Hyperbydleni.cz
Jelikož se chladivé a svěží odstíny modré pyšní relaxačním účinkem, jsou výborným doplňkem rustikálních kuchyní. Zde zazáří jak v podobě nástěnných i podlahových dlaždic, tak v podobě textilních doplňků a dekorací. Při jejich výběru se vždy držte jednoduchého designu, který uklidňující atmosféru rustikálního stylu nijak nenaruší. Světlé modré odstíny se výborně hodí ke světlým tónům dřeva – tato kombinace se totiž postará o radostnou, a přesto hřejivou náladu.
 

 

Toužíte-li po kuchyni v rustikálním duchu, není dřevo v přírodních tónech jedinou možnou volbou. Povoleny jsou také odstíny bílé, které dřevu mimořádně dobře sluší. Pro výraznější efekt je můžete spojit s efektem patiny nebo opotřebovanosti a nepřehlédnutelnými černými kovovými madly a úchyty. Toto řešení je vhodné zejména do kuchyní menších rozměrů nebo s nedostatkem přirozeného světla, ve kterých by dominance tmavého dřeva působila příliš tíživě.
 
 
Ani milovníci barev v rustikálních kuchyních nepřijdou zkrátka. Kromě neutrálních tónů hnědé, bílé a šedé zde můžete přivítat i výraznější odstíny. Jelikož jsou letos trendy barvy inspirované přírodou, vyzkoušejte ve své kuchyni zelený odstín oliv nebo šalvěje s jemným nádechem šedé. Tím podtrhnete nejen rustikální styl, ale vyvoláte i unikátní atmosféru tradičních italských domácností.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Lenka: Sama za sebe můžu říct že...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HODINY A KLENOTY nově v Letňanech: Veletrh představí řadu novinek a podpoří mladé talenty, Hyperbydleni.cz

HODINY A KLENOTY nově ...

20.08.2019

Ve dnech 5. až 7. září 2019 se tradiční...

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo