Kam se svítidly, aby kuchyň vypadala prostorně, vzdušně a svěže

7.11.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Kuchyně | Komentářů 0 |

Kuchyň je ústředním a nejvyužívanějším centrem každého interiéru. Abychom se v kuchyni cítili skvěle a navíc nám v ní šla práce od ruky, je třeba zajistit nejen její praktické vybavení, ale také osvětlení. Dostatečné osvětlení kuchyně bývá výsledkem kombinace několika druhů svítidel. Základem je obvykle dominantní stropní svítidlo, které je třeba doplnit svítidly pracovními, která lépe poslouží v průběhu jednotlivých činností. Detailem, který dovádí vzhled i atmosféru kuchyně k dokonalosti, je osvětlení náladové, které kolem sebe šíří rodinnou pohodu.

Kam se svítidly, aby kuchyň vypadala prostorně, vzdušně a svěže - foto, Hyperbydleni.cz
Ačkoli máte pocit, že je vaše kuchyň vybavena dostatečným množstvím svítidel, a přesto na vás působí ponuře, temně a stísněně, může být na vině umístění svítidel. Seznamte se proto s místy v kuchyni, kde by kvalitní osvětlení rozhodně nemělo chybět.
 
Nad jídelním stolem
 
Přestože centrální světlo kuchyně dopadá i nad váš jídelní stůl, rozhodně se vyplatí investice do dalších svítidel. Svítidla umístěná přímo nad stolem jej rovnoměrně osvětlí, což oceníte nejen při jídle, ale i dalších činnostech. Svítidla navíc přispějí k vizuálnímu oddělení stolu a tak vytvoříte samostatnou funkční zónu určenou pro jídelnu. Nemluvě o tom, že tak prostor nad stolem nádherně vyzdobíte.
 
 
Nad dřezem
 
Umístění svítidla nad dřez je velmi atypickým řešením, které však funguje a vypadá více než dobře. Pokud vám to prostor dovolí, neomezujte se na drobné modely, ale dejte přednost těm nepřehlédnutelným. Vhodnou volbou jsou svítidla v industriálním či rustikálním stylu, které zahřejí na duši a výborně se hodí do různých prostředí.
 
 
Pod kuchyňskými skříněmi či policemi
 
Umístění drobných LED svítidel nebo pásků pod skříňky nebo police přestavuje skvělý způsob, jak dát místnosti hloubku a učinit ji tak opticky větší. Podsvícení navíc vypadá velmi elegantně a vkusně.
 
 
Nad ostrovem
 
Kuchyňský ostrov je po všech stránkách dokonalým doplňkem moderních kuchyní. Poskytne dostatečný prostor nejen při vaření, ale i k mnoha dalším činnostem – poslouží jako čtecí či studijní koutek, bar či dílna. Jeho dobré osvětlení tuto řadu činností ještě rozšíří.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.
 


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Kam se svítidly, aby kuchyň vypadala prostorně, vzdušně a svěže zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo