Malé, ale okouzlující kuchyňky

6.5.2014 | Mgr. Monika Kovačková | Kuchyně | Komentářů 0 |

Prostorné kuchyně jsou v mnohých domácnostech vystřídány malými kuchyňskými kouty rozkládajícími se na několika málo metrech čtverečních. Ani v případě kuchyňských koutů se však nemusíte vzdávat svých požadavků a nároků, a to jak na funkce, které by podle vás měla kuchyň splňovat, tak na její vzhled a design. I na malém prostoru totiž můžete pomocí několika málo triků vytvořit kuchyň snů.

Malé, ale okouzlující kuchyňky - foto, Hyperbydleni.cz

Aby byl kuchyňský kout maximálně praktický, je třeba tento malý prostor správně zorganizovat. Přestože největší část prostoru zabírají v každé kuchyni spotřebiče, nemusíte se některých z nich kvůli malému prostoru zbavovat. Dnešní výrobci nabízejí ledničky, mikrovlnky, trouby, varné desky, dřezy a další spotřebiče v malém, elegantním provedení, díky kterému vám zaberou jen minimum místa.

Malé, ale okouzlující kuchyňky, fotka

 

Pro lepší organizaci a usnadnění práce v kuchyni vyzkoušejte některá z pravidel tzv. kuchyňské ergonomie. Ta kuchyň obecně rozdělují do tří částí, na část úložnou, mycí a varnou. První část by tedy měla být tvořena ledničkou, spíží a dalšími úložnými prostory. Dále následuje část mycí tvořená dřezem a popřípadě i myčkou nádobí. Umístění myčky v bezprostřední blízkosti dřezu vám usnadní mnoho práce. Varnou část tvoří především spotřebiče, jako je trouba, varná deska, mikrovlnná trouba, varná konvice apod. Za každou z vymezených tří částí by měla následovat alespoň malá pracovní plocha.

Malé, ale okouzlující kuchyňky, fotka

 

Představte si toto uspořádání v praxi: nejprve z první části vyndáte všechny suroviny potřebné pro vaření. Jelikož většinu z nich je třeba omýt, přesunete je do mycí části, z níž rovnou přecházíte ke spotřebičům potřebných k vaření. Po vaření následuje opačný směr, tj. z varné části přesunete nádobí do mycí zóny a dále do zóny uskladnění. Taková organizace prostoru vám ušetří spoustu práce i času.

Malé, ale okouzlující kuchyňky, fotka

 

Nejčastějším problémem kuchyňských koutů je nedostatek úložného prostoru. Úložné prostory nevytvářejte příliš v prostoru – každá komoda či skříňka navíc malý prostor zatíží a bude vám bránit ve volnosti pohybu. Raději využijte volné plochy stěn – stylové poličky mohou viset téměř všude. Kuchyňské skříňky vyžeňte až ke stropu a do vysoko umístěných míst uložte kuchyňské potřeby a suroviny, které potřebujete jen zřídka, jako jsou například zavařeniny, kompoty či forma na beránka.

Malé, ale okouzlující kuchyňky, fotka

 

Potřebným pomocníkem se v takto řešené kuchyni stanou malé schůdky (nebo stolička), které si během vaření jistě zvyknete používat. Schůdky vám mimo jiné mohou posloužit i jako stylové sedátko nebo odkládací prostor.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Malé, ale okouzlující kuchyňky zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo