Kuchyňské obklady přehledně

16.10.2012 | PR článek | Kuchyně | Komentářů 1 |

Ať už rekonstruujete kuchyň, nebo zařizujete úplně novou, vždy vyvstane otázka, jak vyřešit kuchyňské obklady.

Kuchyňské obklady přehledně - foto, Hyperbydleni.cz

Již jste vyřešili podlahy, koupili úžasnou linku i s vestavnými spotřebičemi a vybrali jeden z krásných a funkčních digestoří. Zbývá doladit celý projekt: tím co chybí, jsou obklady. Použít dlaždice, kámen, sklo, či jiný materiál? Jaké jsou vlastně možnosti?

Dlaždice - prověřená klasika

Obklady z dlaždic najdeme v mnoha českých domácnostech. Dříve jsme se mohli setkat spíše s menšími dlaždicemi - typicky 10x10 cm, které jsou samozřejmě k dostání i dnes (většinou do 250 Kč/m2). Modernější vzhled vaší kuchyni však dodají dlaždice většího rozměru, např. čtvercové 40x40cm, či obdélníkové 25x33 cm, či 30x60 cm. Ty seženete dle materiálu, rozměru a designu od 200 až do 600 Kč/m2.

Mozaika

Hezkou možností obkladu může být i tzv. mozaika. Jedná se o dlaždice (např. 25x25 cm), přičemž každá dlaždice je ještě rozdělena na několik "mini dlaždic" (např. 8x8). Při správném výběru barev a druhu těchto dlaždic můžete dosáhnout skvělého výsledku. Cena se obyčejně pohybuje kolem 250 Kč/m2, ale může být samozřejmě i vyšší.

Kámen

Kamenné obklady jsou hodně v módě, vybrat si můžete z nejrůznějších druhů kamenů (mramor, žula, travertin, vápenec, pískovec) i odstínů barev. Mít "kamennou" kuchyň je hodně luxusní záležitost a vypadá to opravdu dobře; nevýhodou je celkem vysoká cena. Např. oblíbený mramor pořídíte za 700 - 1300 Kč/m2.

Sklo

Další moderní materiál, který začíná být hodně oblíbený. Obklad (většinou nad pracovní desku) se dělá na zakázku a stojí kolem 2000 Kč/m2 - vypadá ale skvěle. Ve vhodně zkombinované moderní kuchyni jednoduše sklo nesmí chybět.

Kuchyňské obklady přehledně, fotka

 

Dřevěná deska

Klasické dřevo se sice na obklady příliš nepoužívá, ale pokud chcete stejné obklady jako pracovní desku, je možné jej sehnat cca od 500 Kč/m2. Rozumnější volbou bývá lamino deska, kterou seženete ještě asi o stovku na metr čtvereční levněji. Údržba dřevěného obkladu je ale celkem náročná, hlavně u sporáku bude na dřevě vidět např. prskající olej, či jiné nečistoty.

Tapeta

Jednou z levných možností je použití omyvatelné nalepovací tapety. Ta na pokrytí prostoru nad průměrnou pracovní deskou vyjde na cca 700 Kč. Výhodou je, že si můžete vybrat z velkého množství vzorů a také relativně jednoduchá instalace. Nevýhodou může být např. propálení od oleje ze sporáku či "laciný vzhled"- přece jenom je to tapeta.

Omyvatelná barva

Pokud máte opravdu nízký rozpočet, nebo např. nerovnosti na zdech, je dobré využít voděodolnou, omyvatelnou barvu. Výbornou barvu Dulux Diamond Eggshell pořídíte za cca 600 Kč / 2,5l, s nimiž natřete plochu přes 30 m2.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

kika: Dobrý deň Ten prvý...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo