Je libo vařící vodu nebo sodovku přímo z kohoutku?

5.4.2012 | Monika Kovačková | Kuchyně | Komentářů 0 |

Vodní baterie směřují stále k větší dokonalosti – jsou kvalitnější, úspornější a designově propracovanější. I od těch sebelepších baterií jsme si zvykli požadovat jen studenou a teplou pitnou vodu, pro jiné úpravy vody jsme vybaveni speciálními přístroji, jako jsou rychlovarné konvice, sifony či sodastreamy. Všechny bytové doplňky a zařízení jsou však v dnešní době vyráběny s cílem maximálně šetřit čas svých uživatelů – tak proč si nenatočit osvěžující perlivou vodu či nezalít si kávu přímo vodou z kohoutku?

Je libo vařící vodu nebo sodovku přímo z kohoutku? - foto, Hyperbydleni.cz

Diskuze o kvalitě balené vody v PET lahvích jsou důvodem, proč se stále více lidí vrací k pití „obyčejné“ vody z kohoutku. Vody z kohoutku si však díky nových kuchyňským bateriím můžete užívat v různé úpravě. Chcete-li se osvěžit čerstvou, chladivou a opravdu čistou vodou nemusíte si pořizovat speciální konvice s filtrem, který vodu zbaví těžkých kovů zodpovědných za její nepříjemný pach a pachuť. Speciální baterie mají zabudovaný filtr, který obsahuje jak filtr na hrubé, tak mikrometrové částečky, měnič iontů snižující tvrdost vody a filtrující těžké kovy i filtr s aktivním uhlíkem odstraňující nepříjemné pachové a chuťové příměsi. Filtr se instaluje pod dřez, takže nezabírá žádné místo na pracovní ploše a nenarušuje celkový vzhled kuchyňské linky. K filtru si můžete pořídit i perlátor na přípravu perlivé vody

Filtrovaná či perlivá voda je vedena zvlášť, abyste jí nemuseli plýtvat na mytí rukou či nádobí nebo na oplachování zeleniny. Stačí jen pootočit pákou a zvolit si, zda má téci voda filtrovaná nebo „obyčejná“ studená či teplá voda. Filtry dokážou přefiltrovat kolem 500 litrů vody, přičemž na potřebu vyměnit filtr vás upozorní blikající LED světélko instalované přímo v páce.

 

Je libo vařící vodu nebo sodovku přímo z kohoutku?, fotka


Stejně tak vám z kohoutku může téct voda vařící, takže vaši rychlovarnou konvici již nebudete potřebovat. Pokud vám tato speciální vodní baterie přijde jako zbytečný luxus, vzpomeňte, jak často při různých úkonech v kuchyni vařící vodu potřebujete – nejedná se jen o přípravu horkých nápojů, ale především při přípravě pokrmů vám horká voda, kterou budete mít snadno a stále k dispozici, ušetří spoustu času. Instalace je obdobná jako u baterie s filtrem či perlátorem – minibojler se umisťuje pod dřez. Nejpraktičtější jsou opět ty baterie, které kombinují jak obyčejnou vodu, tak vodu vroucí. Nemusíte se obávat -kohoutek, z kterého teče vroucí voda, je dokonale bezpečný – než proud vařící vody spustíte, musíte zatáhnout za páčku, zmáčknout knoflík či otočit speciálním kolečkem.

 

 

Je libo vařící vodu nebo sodovku přímo z kohoutku?, fotka

 

Dnešní vývoj jde tak rychle kupředu, že si z kohoutku můžete natočit nejen vroucí či perlivou vodu, ale i vodu ledově vychlazenou. Co se týče oné sodovky, u ní si dokonce můžete určovat velikost bublinek. Mezi nejpraktičtější modely patří baterie elektronické či dotykové, přičemž se jejich cena (samozřejmě v závislosti na typu, kvalitě a funkcích) pohybuje od 18 tisíc korun výše.

 

Je libo vařící vodu nebo sodovku přímo z kohoutku?, fotka

 

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Je libo vařící vodu nebo sodovku přímo z kohoutku? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo