Bezpečné kráječe na chleba a zeleninu

12.10.2011 | Jana Henychová | Kuchyně | Komentářů 0 |

Pokud pravidelně a častěji připravujete pokrmy, které vyžadují krájení různorodých druhů potravin, může být taková činnost často zdlouhavá a zatěžující. Pro usnadnění práce v kuchyni se vám může hodit praktický elektrický kráječ na všestranné využívání.

Bezpečné kráječe na chleba a zeleninu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Chcete-li připravit snídani pro více lidí a najednou rychle potřebujete nakrájet chleba, sýr, šunku, salám a zeleninu, můžete tak během krátké doby pokrájet postupně vše, co potřebujete, aniž byste pocítili větší námahu. Moderní typy kráječů jsou velice snadno ovladatelné, neboť jsou poháněny elektrickým proudem. Díky pevnému krytu jsou dostatečně bezpečné před možným pořezáním a jinými případnými úrazy. Stává se tak bezpečnějším řešením oproti krájení běžnými ručními noži nebo mechanickými kráječi na kličku, jejichž řezací kotouče jsou odkryté.

 

Bezpečné kráječe na chleba a zeleninu, fotka

 

Krájecí zařízení zahrnuje v sobě otočný nůž vyrobený z nerezové oceli spolu s volným nastavením řezu o určitém rozpětí. Tato nastavitelnost slouží zejména k tomu, budeme-li najednou krájet více druhů potravin. Kromě přípravy hotových studených pokrmů se vám takový kráječ může hodit jako užitečný pomocník při vaření, kdy připravujeme jednotlivé potraviny na menší části. Kovový povrch desky a opěrné části kráječe se dají velmi snadno rozebrat a jsou tak bez problému dobře omyvatelné. Spouštěcí tlačítko je pro ochranu před úrazy navíc vybaveno bezpečnostním zámkem. Vysunovatelný nástavec posuvné desky oceníte při krájení potravin větších rozměrů.

 

Bezpečné kráječe na chleba a zeleninu, fotka

 

Šířku plátků lze regulovat určitém rozmezí, což je velmi praktické, pokud nejdřív krájíte chleba, poté sýr se salámem a nakonec okurky. U každého druhu potraviny si tak nastavíte libovolnou šířku, která vám osobně vyhovuje. Díky přídavným nožičkám a pevné základové desce je kráječ vysoce stabilní, a tak se nám nemůže stát, že by nám při krájení potraviny vykluzovaly z ruky a přístroj popojížděl.

 

Bezpečné kráječe na chleba a zeleninu, fotka

 

Samotný tác pro sběr nakrájených částí potravin je též odnímatelný a lehce umyvatelný. Tyto bezpečné modely kráječů obsahují kryt, který uzavírá pracovní prostor. Takové technické opatření jednak zvyšuje bezpečnost, ale kromě toho také i hygienu, neboť nehrozí, že by se nám během krájecího procesu něco dalšího nežádoucího připletlo. Další výhodou takového krytu je, že při krájení menších kusů potravin nepotřebujeme speciální přítlačnou desku, která podporuje snadnější průběh řezání.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Bezpečné kráječe na chleba a zeleninu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo