Kvalitní granitový dřez – jaký a kde nakupovat?

16.9.2011 | Suite, s.r.o. | Kuchyně | Komentářů 11 |

Kuchyňský dřez by měl být praktický, odolný a neměnit časem příliš svůj zánovní vzhled. Dřez je totiž jedna z nejvíce používaných a zároveň nejvíce viditelných součástí kuchyně. Čistý, designem zajímavý a i po delším čase pěkný kuchyňský dřez dopomáhá vytvořit ten nejlepší první dojem z vaší kuchyně. Ideální volbou jak si ušetřit práci s údržbou je volit kvalitní granitový dřez a úplně nejlépe dřez NanoGranitový. Jak a kde dobře nakoupíte vám poradí následující článek.

Kvalitní granitový dřez – jaký  a kde nakupovat? - foto, Hyperbydleni.cz

 

Základní pravidla výběru kvalitního granitového dřezu

1. Výběr dřezu provádějte vždy napřed s ohledem na jeho nejdůležitější základní funkci, kterou od výrobku očekáváte. Použitelné rozměry a minimální nároky na čištění. V první fázi raději vybírejte bez doplňků a bez ohledu na cenu. Například u dřezů je Vám k ničemu výbava, doplňky, nízká cena či krásná barva, pokud se dřez špiní, odírá, poškodí teplem, nebo je za rok škaredý opotřebením.

2. Bedlivě sledujte pověst výrobce i prodejce a jeho reference, zkušenosti, historii na českém trhu, preferujte specialisty a zastoupení, přímé výrobce před obchodníky se vším.

3. Dobře se zajímejte o původ zboží, použité materiály a technologii, a také o to, jak dlouho výrobce existuje. Koukněte i na webové stránky výrobce. Pokud ihned některou z informací nezjistíte, mějte se na pozoru. Nikdy nedejte jen na cenové hledisko. Každodenní údržby časem zašlého špinícího se nekvalitního dřezu se už nezbavíte. Pár stokorun, které jen možná při koupi ušetříte, Vás bude ještě dlouho mrzet.
 

 

Kvalitní granitový dřez – jaký  a kde nakupovat?, fotka

 

Kde tedy granitové dřezy vybírat?

Renomovaní výrobci v krizi museli na úbytek kupní síly reagovat zúžením nabídky a větším prodejem méně typů dosáhnout vyšší efektivity a výrazně snížit cenu pro zákazníka. Zúžil se výběr, ale v podstatě najdete to, co potřebujete. Akce jdou i o 40 % dolů s cenou a občas dlouhé lhůty na zboží objednané mimo akce. Výsledek je však pro běžného zákazníka celkem příznivý. Většinou si v akci vybere a může koupit originální vysoce kvalitní výrobek za cenu, která se přibližuje ceně nabídek dřezů takzvaně levných dřezů bez jasného původu a materiálového složení. Dobrým příkladem je lídr oboru granitových dřezů německý Schock. S výrazně zvýšeným prodejem těchto špičkových dřezů v ČR díky krizi výrazně klesly jeho ceny.

 

Kvalitní granitový dřez – jaký  a kde nakupovat?, fotka
Kvalitní granitový dřez – jaký  a kde nakupovat?, fotka

 

„Levné kopie“ granitových dřezů se rozhodně nevyplatí

Podezřele levné zboží z Asie, Polska, Ruska a dalších zemí, stejně jako materiály bez jména a složení, zaplavuje trhy. Jedná se zpravidla o laciné produkty vyrobené bez ohledu na materiálovou a kvalitativní stránku. Vám je dána k rozhodování jen fotka, rozměry a cena (samozřejmě velmi lákavá) a poměrně anonymní prostředí internetu, kde si nemůžete výrobek osahat ani vyzkoušet. Lákavé záruky naprosto neuvěřitelných 10 let nedávají ani špičky v oboru a dlouhá léta zavedené firmy. Tyto "no name" produkce bez udání původu s nimi omračují velmi rády. Je třeba být ostražitý a nenaletět, stačí přemýšlet selským rozumem.

 

Kvalitní granitový dřez – jaký  a kde nakupovat?, fotka

 

Typ na závěr - Granitový dřez s minimální údržbou

Na závěr dobrý tip. Vůbec nejsnadnější údržbu mezi granitovými dřezy má materiál německý materiál Cristadur. Budete překvapeni , že výrobek takto špičkových vlastností, designu i kvality, lze koupit i za slušnou cenu. Můžete si ušetřit budoucí čištění a vzhled, vaší kuchyně se značkovým dřezem vyroste. V granitových dřezech tedy padá první volba na německý Schock.

 

Kvalitní granitový dřez – jaký  a kde nakupovat?, fotka
Kvalitní granitový dřez – jaký  a kde nakupovat?, fotka

 

Kde? Zkuste nejprve poptat u zastoupení, akční na www.drezy.info/drezy. Pokud nevyberete, běžte dál podle renomé výrobce.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Jana: Zdravím, ohledně granitových...< Odpovědět

Petrklicek28: Ahoj, já mám již pár let...< Odpovědět

Adela K: Ahoj, za mě jedině...< Odpovědět

Bour: Kvalita granitového dřezu,...< Odpovědět

Jája: Ahoj všem:-), také teď máme...< Odpovědět

Petra: já jsem ke dřezu dostala...< Odpovědět

Milan: Twister manželka používá...< Odpovědět

Rose89: Vyzkoušej čistící pastu...< Odpovědět

Iveta: Zdravím! Mohli byste mi...< Odpovědět

Robert: Nevím, jestli se teda ještě...< Odpovědět

Jan Lakotný: Zdravím! Máme už léta...< Odpovědět

počet příspěvků: 11

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HODINY A KLENOTY nově v Letňanech: Veletrh představí řadu novinek a podpoří mladé talenty, Hyperbydleni.cz

HODINY A KLENOTY nově ...

20.08.2019

Ve dnech 5. až 7. září 2019 se tradiční...

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo