Kvalitní a odolné dřezy z granitu

11.7.2011 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Kuchyně | Komentářů 1 |

Dřez patří do kuchyně stejně jako například pracovní deska, lednice a další potřebná zařízení, a proto je při pořizování nové kuchyňské linky pamatovat i v tomto směru na správný výběr. Jednou ze zajímavých možností jsou vedle kovových modelů i dřezy kameninové.

Kvalitní a odolné dřezy z granitu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Kamenina neboli granit je materiál tvořený z 80 % lisovaným krystalickým křemenem (drcenou žulou) s příměsí barviv (5 %) a pojivových akrylátů (15 %). Jedná se o moderní materiál, který spojuje vlastnosti přírodního kamene s variabilním dotvářením barev a tvarů. Granit se velice snadno udržuje a na rozdíl od nerezu ho není třeba leštit. Dřez je odolný vysokým teplotám do 280°C a můžeme na něj odkládat bez obav horké hrnce, aniž by se poškodil povrch.

 

Kvalitní a odolné dřezy z granitu, fotka

 

Největší předností kameninového dřezu je jeho odolnost. Ta je dosažena optimální povrchovou úpravou – materiál má homogenní strukturu v celém řezu a je plně probarvený, proto nebledne a i při častém používání si zachovává stejný vzhled. Ve srovnání s jinými materiály, např. keramikou či smaltem, je granit odolnější vůči poškrábání a vrypu. Masivní struktura je mechanicky odolná nárazům – ani pád dvoukilového hrnce z metrové výšky dřez nepoškodí.

Kvalitní materiály zjednoduší údržbu

Granitové dřezy jsou nenasákavé a mají zvýšenou odolnost proti poškození agresivními složkami (např. čisticími prostředky). Jsou hygienické a dlouhodobě odolávají působení barvících látek jako např. čaj, káva, víno, červená řepa apod. Do materiálu bývají zapuštěny drobné ionty stříbra, které zamezují vzniku bakterií.

 

Kvalitní a odolné dřezy z granitu, fotka

 

Z hlediska designu i údržby jsou dnes ideální volbou dřezy z materiálu Cristadur®, NanoGranit a Cristalite® od špičkového německého prvovýrobce granitových dřezů Schock. Dřezy jsou i při minimální údržbě stále jako nové – bez zaschlých kapek vody, skvrn nebo škrábanců, a to díky ideální kombinaci vlastností a použitým nanotechnologiím.

Tradice a kvalita na prvním místě

Jako u většiny zařízení, která využíváme často, se vyplatí vybírat z tradičních a ověřených značek. Správně zvolený typ dřezu nám může ušetřit peníze a čas strávený údržbou. Originální patentovaná směs a technologie Schock spočívá mimo jiné v použití speciálně vyvážené směsi. Mezery mezi jednotlivými zrny jsou vyplněny menšími a menšími zaoblenými zrny křemene, ne jen pryskyřicí, jak je to u jiných granitových dřezů vyráběných bez tohoto patentu. Oproti jiným granitovým dřezům jsou takto vyrobené dřezy výrazně odolnější proti všem opotřebením a mnohem snadněji udržovatelné. Další výhodou dřezů Schock je, že jsou přirozeně antibakteriální – díky stříbru obsaženému v základním materiálu. Takto upravené dřezy mají až 30krát lepší antibakteriální vlastnosti.

Záruka ověřená časem a zkušenostmi

Německá firma Schock GmbH, jejíž historie sahá až do roku 1924, je specialistou na kompozitní materiály a tradičním výrobcem dřezů. V této oblasti nepřetržitě udává směr vývoje. Také na našem trhu jsou dostupné dřezy této značky z patentovaného materiálu.

 

Kvalitní a odolné dřezy z granitu, fotka

 

Ptejte se a nechte si poradit od specialistů

Chcete-li poradit s výběrem granitových dřezů, doporučujeme vám se obrátit na specialistu v tomto oboru - společnost Suite, s.r.o., která v ČR zastupuje právě značku Schock. Suite, s.r.o. se granitovými dřezy zabývá už více než 10 let a nabízí široké množství typů dřezů. Volat a ptát se odborníků můžete i na bezplatnou zákaznickou linku: 800 700 706.

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: Suite, s.r.o.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Tomy: Zrovna jsem četl pěkný...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo