Nádoby a termonádoby na přepravu jídla

11.7.2011 | Jana Henychová | Kuchyně | Komentářů 0 |

Pojďme si říci několik tipů pro uskladnění potravin do lednice pro pozdější konzumaci nebo pro uchování jídla, pokud si jej potřebujete vzít někam na cestu, nebo pouze přepravit například z domova do zaměstnání.

Nádoby a termonádoby na přepravu jídla - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pro uchovávání pokrmů do lednice pro domácí potřebu nám většinou postačí původní nádoba, ve které jídlo uvaříme nebo upečeme. Jestliže ale chcete ušetřit prostory ve vaší lednici, mohou být pro vás výhodné některé z drobných plastových nádob na víko, které se provádí v kulatém i hranatém provedení. Jsou vhodné zejména pro přílohy, omáčky, zeleninové saláty a dokonce i domácí pomazánky. Potraviny různého druhu se tak v nádobách snadno uchovají a mohou vydržet i déle čerstvé.

 

Nádoby a termonádoby na přepravu jídla, fotka

 

Běžné úschovné plastové misky a dózy na víko jsou sice univerzálně využitelné, ale neřeší už otázku komplexnosti, například pokud budeme chtít přepravit polévku, hlavní jídlo s přílohou a omáčkou odděleně. Pro takové účely se nejlépe vyplatí zakoupit si tři nebo více kulatých misek, které jsou v jednom komplexu umístěny nad sebou. Ty dohromady spojuje pevný drátěný nebo celokovový držák. Jedná se o tradiční komplet, který se využívá již řadu let, ale v současné době si můžete vybrat z mnoha moderních variant a to jak v kovovém provedení, tak i v plastovém.

 

Nádoby a termonádoby na přepravu jídla, fotka

 

Výhodou plastových nádob je sice nižší hmotnost a při přepravě nebudete mít tak těžké nošení, ale jestliže chcete tento výrobek s delší životností, potom se vám vyplatí investovat do takového kompletu z kvalitního kovu. Jako nejlépe udržovatelný a prvotřídní materiál vám můžeme doporučit nerez nebo chrom, ale v žádném případě hliník, který je zdraví velmi škodlivý. Kromě běžné přepravy jídel pro vlastní potřebu mohou tyto nádoby nalézt široké užitečné uplatnění například v pečovatelských a sociálních službách, domovech pro seniory a obdobných zařízeních.

 

Nádoby a termonádoby na přepravu jídla, fotka
Nádoby a termonádoby na přepravu jídla, fotka

 

Mnohokrát by asi každý z nás rád uvítal, aby nám uvařené pokrmy zůstaly co nejdéle teplé. Pro takovýto zvláštní způsob uchování potravin nám mohou posloužit některé ze speciálních termonádob. Ty jsou založeny na principu několikavrstvého plastového izotermického obalu, který tvoří spodní izotermická nádoba. Tepelné vlastnosti obalu dokonale zajišťuje dvojitá stěna, která bývá obvykle vyráběna z hygienicky nezávadného polypropylenu vyplněná polyuretanovou pěnou. Plastová víčka dokážou nádobu velmi dobře utěsnit, i když převážíte tekutou stravu. Pokrmy uložené v dózách v uzavřené termobrašně si déle zachovají svoji teplotu. Řada termonádob je vybavena kvalitním izotermickým víkem se zvláštním těsněním a navíc obsahuje i praktické držadlo. Termonádoba pro uskladnění potravin je vhodná zejména na dlouhé cesty nebo celodenní výlety.

 

Nádoby a termonádoby na přepravu jídla, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Nádoby a termonádoby na přepravu jídla zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo