Odkapávače na nádobí a příbory

14.6.2011 | Jana Henychová | Kuchyně | Komentářů 0 |

Umývání nádobí je v každé domácnosti na denním pořádku. Pro odkapání vody po umytí jednotlivých kusů nádobí je vždy praktické mít v kuchyni nějaký ten stojan nebo odkapávač. I ti z vás, kteří myjí nádobí v myčce, najdou určitě příležitost pro dílčí omývání drobného nádobí jako jsou tenké skleničky, lžičky nebo hrnky od kávy.

Odkapávače na nádobí a příbory - foto, Hyperbydleni.cz

 

Nejběžnějším výrobkem pro takovéto účely je tradiční hranatý plastový odkapávač s vylisovanými stojany na talíře spolu se spodním tácem nebo vaničkou na odkapanou vodu. Tento tradiční model je všestranně využitelný a tím pádem i hodne používaný, zejména pokud nemáte myčku a nádobí myjete v ruce. V moderní inovaci si jej můžete obstarat z výběru mnoha barev.

 

Odkapávače na nádobí a příbory, fotka

 

Jestliže jste se ale rozhodli pro variantu novodobého stylu moderních domácností, potom vám můžeme doporučit možnost drátěného dvoupatrového odkapávače na nádobí, který se rovněž velmi dobře hodí jak pro odkládání čerstvě umytých drobných lžiček a talířků, tak i pro větší kusy vaší kuchyňské výbavy. Stojan je kombinovaný s plastovým podnosem obsahujícím okraj, který umožňuje jednoduché vylití zbytků vody po odkapání, což je stejný princip jako u klasického plastového odkapávače. Nevýhodou dvoupatrového odkapávače může být jeho větší výška, zejména pak v malých úsporných kuchyních, kde se šetří každým kouskem místa.

 

Odkapávače na nádobí a příbory, fotka

 

Speciální plastová přihrádka vně odkapávače umožňuje také umístění příborů a drobného náčiní. Je vynikajícím a všestranným doplňkem pro odkládání jakéhokoliv umytého nádobí. Přihrádky se vám mohou hodit také například pro větší a hluboké servírovací talíře. Pokud chcete mít zajištěnou dlouhou životnost vyrobku, potom vám doporučujeme pořídit si odkapávač z nerezu nebo jiného odolného kovu s vysoce kvalitním chromovaným povrchem.

 

Odkapávače na nádobí a příbory, fotka

 

Jestliže si chcete opatřit pouze odkapávač pro odkládání drobných doplňkových předmětů, postačí vám pouze odkládací miska, kterou můžete využít například na houbičku, drátěnku nebo přípravky na umývání nádobí. Pro dlouhodobé udržování čistoty je výhodnější, když je odkládací miska opatřená speciální perforovanou vložkou, která umožňuje snadné čištění a následně rychlé usušení. Pro průběžné udržování stačí každý den opláchnout pouze pod tekoucí vodou. Odkapávací miska je vyrobena z kvalitního silikonu, který zaručuje dlouhodobou kvalitu.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz



Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Odkapávače na nádobí a příbory zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamy







veletrhy

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo