Vybavte si kuchyň těmi správnými pomocníky

24.5.2011 | Roman Bucháček | Kuchyně | Komentářů 0 |

Mít ve své kuchyni všechno pěkně přehledně uspořádané a blízko při ruce, to je dnes přání nejen profesionálních kuchařů a hospodyněk. Kuchyň totiž už dávno není jen výhradním prostorem žen, jako tomu bylo za dob našich babiček. V dnešní době kuchyň pravidelně využívají v podstatě všichni členové rodiny a to hned několikrát za den. V tomto článku si proto představíme koncept moderních a osvědčených kuchyňských zlepšováků ORGA-LINE od firmy BLUM.

Vybavte si kuchyň těmi správnými pomocníky - foto, Hyperbydleni.cz

 

Všeobecná snaha o maximální úsporu času je pro dnešní hektickou dobu typická. Krátkou větičku „nemám čas“ slýchá a říká každý z nás během dne hned několikrát. Málokdo si však uvědomuje, že výrazně ušetřit čas a námahu lze i při tak běžných záležitostech, jako je vaření. Ať chceme nebo ne, každý z nás tráví v kuchyni větší či menší část svého dne. Někomu přináší tento čas potěšení a ve své podstatě i příjemnou relaxaci, pro jiného je vaření často spíše stresující záležitostí, po které odchází z kuchyně mnohdy dost vyčerpaný. Naštěstí existují moderní technologie, které učiní z každodenní kuchyňské rutiny příjemně strávené chvilky. Experti z rakouské firmy BLUM jsou si toho velmi dobře vědomi a proto už mnoho let přivádí na trh inovativní kuchyňské produkty té nejvyšší kvality.

 

Vybavte si kuchyň těmi správnými pomocníky, fotka

 

Ani tak nezáleží na tom, jestli máte ve své domácnosti obrovskou kuchyň, nebo jen menší kuchyňský kout. Hlavním prvkem hrajícím roli při vytváření efektivní kuchyně je především optimalizace užitného prostoru kolem nás a vnitřního uspořádání uložených předmětů. Určitě jste to už také sami zažili - než například najdete ten správný hrnec a škrabku na brambory, připálí se vám mezitím cibulka na pánvi nebo je rázem z plánovaného vajíčka na měkko už jen ingredience do salátu. Prostě a jednoduše - najít v ten správný okamžik vše potřebné je jedna z nejdůležitějších podmínek pro úspěch našeho kulinářského snažení. To se už mnohokrát potvrdilo nám všem, co se každodenně otáčíme v kuchyni.

Mít přehled a pořádek v prostoru kuchyně je stejně tak důležité jako perfektní uspořádání prostoru uvnitř skříní a zásuvek, které máme kolem sebe. Proto v dnešní době již existuje mnoho různých úložných systémů. Stále populárnějším a velmi efektivním prvkem moderních kuchyní se stává takzvaný systém plných čelních výsuvů. Kuchyňský nábytek je tímto jednoduchým řešením přizpůsoben pro co nejlepší využití úložného prostoru a zároveň poskytuje výhodu v tom, že vám poskytuje náhled a jednoduchý přístup až do posledního koutku. O celém obsahu zásuvky tak máte úplný přehled a pohodlně dosáhnete na všechny uložené předměty.

 

Vybavte si kuchyň těmi správnými pomocníky, fotka

 

Příruční zásuvky na příbory a menší kuchyňské předměty mají také svou významnou roli při práci v kuchyni. „Zejména možnost velmi flexibilního dělení jednotlivých přepážek podle aktuální potřeby může být pro praktického člověka vskutku neocenitelnou záležitostí“ říká marketingový expert firmy BLUM Jaroslav Doutnáč. „Veškerá dělení (podélná i příčná) se u našich výrobků dají všemožně přizpůsobovat podle konkrétních předmětů, které do nich chceme ukládat.“ Příjemným zjištěním je i skutečnost, že tento nerezový systém členění je připraven i pro použití v myčkách nádobí.

 

Vybavte si kuchyň těmi správnými pomocníky, fotka

 

Jedním z nejpraktičtějších pomocníků z rodiny ORGA-LINE je velmi efektní pouzdro s řezákem na kuchyňské fólie. Jeho samozřejmostí je podpora jak smršťovací potravinové fólie, tak i populárního alobalu. Práce s tímto řezákem je velmi rychlá a pohodlná, neboť jej lze použít nejen na pracovní ploše, ale třeba i jednoduše přímo v zásuvce. Obsluha je pak otázkou jen pouhých pár sekund, během kterých získáme naprosto přesné části jednotlivých fólií, připravených ihned k použití. Všichni také jistě ocení, že díky navíjecí tyčce BLUM již navždy zapomenou na trable s neustálým hledáním konce, nebo nepříjemnosti s nechtěným slepením smršťovací fólie ještě před tím, než s ní stačíte potraviny zakrýt.

 

Vybavte si kuchyň těmi správnými pomocníky, fotka

 

Mezi další praktické pomůcky, bez kterých už se nikdy nebudete chtít obejít patří nepochybně i zajímavé držáky na talíře. Díky nim totiž můžete velmi jednoduše manipulovat až s dvanácti talíři naráz, aniž byste se museli obávat, že se vám cestou vysmeknou a rozbijí. S těmito držáky můžete velmi efektně ukládat talíře všech velikostí i do výsuvů a získat tak velmi elegantní a přehledný systém ukládání nádobí.

 

Vybavte si kuchyň těmi správnými pomocníky, fotka

 

Stejný systém jednoduchého ukládání a hromadné manipulace je předností i pro praktický držák na kořenky. Jednoduše vezmete celou sadu a po čas vaření si jí položíte hezky pěkně na pracovní desku, případně rovnou na jídelní stůl, či k zahradnímu grilu - prostě všude tam, kde zrovna potřebujete mít veškeré vaše oblíbené koření při ruce.

 

Vybavte si kuchyň těmi správnými pomocníky, fotka

 

Jak jste se mohli přesvědčit, eleganci a lehkost při práci v kuchyni si dnes může dopřát každý, jen je potřeba vsadit na ty správné a účelné výrobky. Sázka na osvědčenou značku kuchyňských zlepšováků značky BLUM je v tomto ohledu osvědčenou sázkou na jistotu – tak neváhejte!

Text: Roman Bucháček / Hyperbydlení.cz
Foto: Julius Blum GmBHDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 4


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Vybavte si kuchyň těmi správnými pomocníky zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo