Elektrické tlakové hrnce

27.4.2011 | Jana Henychová | Kuchyně | Komentářů 0 |

Jedna ze základní výbavy do kuchyně je kvalitní sada hrnců. Pro dlouhodobé využití se vyplatí zakoupit si tlakový hrnec, ve kterém vše uvaříte v mnohem kratším čase. Pro rychlý, úsporný a moderní styl vaření vám můžeme doporučit tlakový hrnec na elektrickou energii.

Elektrické tlakové hrnce - foto, Hyperbydleni.cz

 

Na rozdíl od běžných tlakových hrnců, kdy hlavním zdrojem energie jsou kamna nebo sporák, tak u tohoto typu moderního hrnce je přímým zdrojem zapojení do sítě. Tudíž se takový hrnec automaticky zařazuje mezi spotřebiče. Vnitřní i vnější část hrnce je vyrobena z kvalitní nerezavějící oceli. Povrch vnější části je obvykle nerez stříbrné barvy, ale také jej můžete mít z černého plastu.

 

Elektrické tlakové hrnce, fotka

 

Samotné vaření v elektrickém tlakovém hrnci spočívá dvou pracovních tlakových polohách a vizuálních indikacích. Speciálně upravený ventil pro vypouštění páry tak umožňuje průběžnou regulaci tlaku uvnitř hrnce, stejně jako u klasického papiňáku. Pro měření času je na hrnci zabudován displej s hodinami, abyste měli pohodlně vše v jednom a nemuseli odvádět pozornost na jiný časový zdroj. Jakmile požadované suroviny s vodou do hrnce vložíte a uzavřete, provede se automatické zamknutí jako pojistka. Silné víko z vnitřní strany hrnce je tak velice odolné vůči vyšší míře tlaku.

 

Elektrické tlakové hrnce, fotka

 

Díky nové koncepci vlastního ohřevu a řízení celého procesu vaření mikroprocesorem odpadají všechny nevýhody vaření v obyčejném tlakovém hrnci. Jednou z výhod na tomto hrnci nepochybně je, že není potřeba často na něj dohlížet. Vybrané typy těchto hrnců obsahují programovací část, kde si můžete nastavit daný čas na určitý pokrm a hrnec se vypne sám. Kromě nastavení doby vaření si můžeme také naprogramovat odložený start, a díky tomu nemusíme být závislí na čase a můžeme se bez problému věnovat i jiným povinnostem nebo aktivitám.

 

Elektrické tlakové hrnce, fotka

 

Díky moderní technologii je vaření rychlejší, uspoříte více za spotřebovanou energii, a z hlediska bezpečnosti je tento spotřebič ve srovnání s běžným tlakovým hrncem mnohem spolehlivější. Úspora spočívá v uzavřené nádobě, kdy z hrnce během vaření neuniká žádná pára. Do moderního elektrického tlakového hrnce se nemusí dávat velké množství vody, a tak budou vaše pokrmy šťavnaté. Váš spotřebič se tak stane kvalitním pomocníkem při vaření, jehož může ocenit nejedna domácnost.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz 

 

 

 

 

 

 

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Elektrické tlakové hrnce zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo