Výroba domácí poličky ze zbytkových materiálů

22.3.2011 | Jana Henychová | Kuchyně | Komentářů 0 |

Potřebujete poličku do kuchyně na kořenky nebo na květiny? Jestliže se vám nechce žádnou kupovat a raději si drobný nábytek vyrobíte sami, pak vám můžeme poskytnout několik rad, jak si takovou poličku z některých zbytkových materiálů vyrobit.

Výroba domácí poličky ze zbytkových materiálů - foto, Hyperbydleni.cz

 

Jedna z možností je vyrobit si poličku z dřevěných bedýnek, které zůstanou po ovoci nebo zelenině. K nim si pořídíme dostatečně dlouhou dřevěnou hranolovou tyč a barevný balakryl. Nejprve bedýnky trochu obrousíme smirkovým papírem, aby byly jemné. Potom můžeme rozebrat jednu bednu na poličky do ostatních bedýnek. Na místa, kde potom budou v bedýnkách poličky, přibijeme krátkou podpěru, kterou si uřízneme z dřevěného hranolu dle potřeby. Potom si z drobných prkýnek rozebrané bedny nařežeme poličky a položíme je na podpěry, pro které si vyhradíme místa. Jakmile je vše spojeno dohromady, máme hotový výrobek. V této fázi už jej zbývá jenom natřít, nejlépe výše uvedeným balakrylem nebo jiným přípravkem podobného chemického složení.

 

Výroba domácí poličky ze zbytkových materiálů, fotka

 

Další variantu, kterou si můžete vyrobit a rozmístit do různých koutů bytu, je malá polička z drobných dřevěných odřezků. Jsou univerzálně využitelné, zejména pro odkládání malých kulatých květináčů s pokojovými květinami nebo si na ni můžete postavit drobnou dekoraci nebo sošku. Je ideální především do koutů. Polička z odřezků tak zaplní a oživí nevyužité místo v předsíni i kuchyni. Trojúhelníkovou podpěru poličky je možno ozdobit větším vyvrtaným kulatým otvorem, do kterého můžete zavěsit další drobné předměty na šňůrku nebo mašli. Jestliže je otvor dostatečně široký, lze jej využít pro vyplnění kamínkem, šiškou nebo borovicovou větvičkou.

 

Výroba domácí poličky ze zbytkových materiálů, fotka

 

Pracovní postup spočívá v tom, že si ze dřevěných zbytků vyřežeme tvar obdélníku a pravoúhlé trojúhelníku. Hrany zbrousíme smirkovým papírem. Do trojúhelníkové i obdélníkové části vyvrtáme stejné otvory. Dále do dvou rohů na delší straně vyvrtáme malé otvory na háčky. Z kulatiny si nařežeme špalíčky o rozměrech dle konkrétní potřeby, které potřeme lepidlem a vložíme do předem vyvrtaných otvorů. Necháme zaschnout a poté natřeme vyčnívající špalíčky na které pak nasuneme druhou část s otvory. Pokud jsme vše pečlivě vyměřili, vyvrtali i vyřezali, pak nám vše do sebe zapadne.

 

Výroba domácí poličky ze zbytkových materiálů, fotka

 

Posledním typem, který vám představíme, je polička ze starých šuplíků. Pokud zrovna vyhazujete starý nábytek, mohli byste možná právě některé šuplíky z něho takto využít. Obzvláště pokud máte možnost použít zásuvky od starého nábytku z masivního dřeva. Pracovní postup není oproti předchozím tolik složitý, protože se pouze upevní hotová zásuvka na zeď. Dle vaší individuální potřeby jí můžete do bytu pověsti téměř kamkoliv. Její využití bude skutečně široké.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Výroba domácí poličky ze zbytkových materiálů zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo