Vhodné praktické doplňky a náčiní do vaší kuchyně

23.2.2011 | Jana Henychová | Kuchyně | Komentářů 0 |

Během let hospodaření v jedné domácnosti postupem času rozšiřujeme kuchyňskou výbavu od velkých spotřebičů po malé doplňky a nástroje k vaření. Ať už se nám stará výbava postupně opotřebuje nebo si chceme dopřát nějaký moderní doplněk, občas si prostě nějakou tu drobnost na vaření nebo přípravu studených pokrmů do kuchyně rádi zakoupíme. Kromě základního vybavení kuchyně je důležitá řada praktických doplňků, které z nás většina používá, jako jsou síta na cezení těstovin, sítka na čaje, podběráky, naběračky, cedníky, vařečky, prkénka, kráječe vajíček a jiné potřebné vybavení, co řada hospodyní v domácnosti ráda ocení. Obzvláště, když je vše rychle po ruce a ze stejné sady.

Vhodné praktické doplňky a náčiní do vaší kuchyně - foto, Hyperbydleni.cz

 

Při pořizování takových předmětů je pravděpodobnější postupná obměna ze starých věcí, než abyste vše najednou vyhodili a koupili si kompletně nové vybavení. Většinu doplňkových předmětů postrádají zejména mladé začínající domácnosti. Zejména těm doporučujeme zakupovat si takové drobnosti ve výhodných setech a soupravách. Když si budeme pořizovat závěsné podběráky, metly, naběračky a obraceče na smažení, tak se stejně barevnou rukojetí. Mnoho z nich totiž můžete zakoupit s dřevěným nástavcem nebo stojanem, díky kterému můžete získat i zajímavou dekoraci.

 

Vhodné praktické doplňky a náčiní do vaší kuchyně, fotka

 

Jedním z novodobých a praktických doplňků, který vám můžeme pro začátek do kuchyně doporučit, je skládací silikonový cedník na těstoviny. Díky jeho skladnosti ho lze do skříně snadno uložit a zároveň tak ušetřit místo pro další nádobí. Díky jemnému silikonovému materiálu si cedník po dlouhá léta zachová původní tvar, vydrží nápor horké vody a nezkroutí se. Silikonový cedník v hráškově zelené barvě bude vždy užitečným pomocníkem v každé kuchyni.

 

Vhodné praktické doplňky a náčiní do vaší kuchyně, fotka

 

Další doplněk, který vám můžeme s chutí doporučit, bude zejména pro ty z vás, kteří rádi konzumují čerstvou zeleninu. Jedná se o zvláštní odstředivku na salát, kterou si můžete pořídit v mnoha barevných variantách, aby se vám do kuchyně hodila. Díky využití odstředivé síly bez obtíží z listů hlávkového salátu, zelí nebo kapusty přebytečná voda okape. Stačí pouze lehce zmáčknout páku na víku a bubínek odstředivky se začne otáčet. Abyste byli vybaveni kompletní sadou, je praktické řešení si ve stejné barvě zakoupit naběračku s cedníkem na zeleninu a těstoviny. Dá se používat i pro teplejší pokrmy a při vaření může částečně nahrazovat vařečku nebo podběrák.

 

Vhodné praktické doplňky a náčiní do vaší kuchyně, fotka

 

Přísadou k domácímu salátu z čerstvé zeleniny bývá často kvalitní dresing. Abyste měli výbavu ještě bohatší, můžete si pořídit speciální nádobu na výrobu salátového dresingu. Lehká nádobka na přísady pro dresing má uprostřed spirálu pro důkladné promíchání všech potřebných surovin. Ve víčku nádoby se nachází praktická nálevka, takže nemusíte při servírování otvírat celý poklop a stačí tak nádobu pouze nahnout do příslušného úhlu. Ke zpracování a promíchání surovin v nádobě dochází za pomocí stisknutí pístu a spirála uvnitř všechno promíchá. Stejným způsobem si můžete vytvořit i domácí majonézu na salát nebo ke smaženým pokrmům, která chutná nejlépe vždy čerstvě připravená.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Vhodné praktické doplňky a náčiní do vaší kuchyně zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo