ZAŘIZUJEME SI KUCHYNI

19.7.2007 | Redakce Hyperbydlení.cz | Kuchyně | Komentářů 0 |

Snad každé kuchyňské studio dnes nabízí projekty pro vaši ideální kuchyň. Co byste ale měli rozmyslet vedle toho, jak bude vše vypadat na první pohled? Žádný pohyb, který ve své kuchyni uděláte, by neměl být zbytečný. Důležité je správné rozmístění skřínek i jednolivých komponentů.

Jak si nechat navrhnout kuchyni

Málokdy se stane, že je klient spokojen s prvotním projektem, a proto se většinou návrháři v kuchyňských studiích vytváří více variant, které se pak ještě obměňují. Důležité je, aby zákazník přišel s určitým časovým předstihem. Nejlépe tehdy, kdy můžeme v objektu ještě měnit umístění přívodu vody, odpadu a plynu, aby bylo možno vytvořit kuchyň, která bude splňovat co nejvíce ergonomických pravidel. Spolupráce s kuchyňským studiem by měla spočívat i v zaměření prostoru.

3D

Podle takto vyrobené dokumentace zde klientovi vytvoří první varianty možného řešení kuchyně, a to v 3D programu, kde má možnost vidět na počítači, jak by kuchyň mohla vypadat. Jedůležité, že tyto návrhy jsou v naprosté většině studiíí zdarma. Ty mají většino v nabídce přes 30 modelů kuchyní – jak moderních, tak rustikálních, kde každý model má další možnosti v barevnosti dvířek, použitých materiálů, druhů dýhy nebo masivu. Při výběru kuchyně je důležité se zejména přesvědčit, že podkladová deska je vyrobena z kvalitního materiálu. (Kvalitní kuchyňská studia mají na ukázku vzorky.) Obvykle se používá velmi odolný materiál MDF, což je v podstatě dřevěný odpad, který se lisuje a lepí.

Kuchyně slouží celý život!

Pokud se kuchyňská sestava tohoto typu vyznačuje příliš nízkou cenou, může to upozorňovat na fakt, že se jedná o pofóliovanou dřevotřískovou desku, která je méně odolná. Dalším možným krtitickým bodem, na který bychom se měli při nákupu zaměřit je provedení čelních dvířek. Ta by měla být pofóliovaná celá, včetně hran. Právě podle absence hran poznáme snadno fólii od posledního tradičního materiálu, lamina. Pro pracovní desky se používají materiály, jako jsou například žula, umělý kámen (technistone), Corian, masivní dřevo, lamino. Tyto pracovní desky je možno zalištovat, a to velmi moderními 6 cm lištami z nerezu nebo hliníku nebo i tradičnějším materiálem, lištou z masivu.

Trendy v bložení kuchyně

Jestliže ještě před několika lety módní trendy velely téměř ve všech případech stěny sousedící s pracovními plochami pojednat keramickými obkladačkami, nabízí se dnes také mnoho jiných materiálů. V zahraničí jsou k vidění i v rodinných domech stěny kuchyní obložené ušlechtilou ocelí, speciálně upraveným sklem nebo panely z plastických hmot, které si však u nás pod vlivem někdejších zkušeností asi mnoho příznivců nezískají.

Materiál jako rébus

Podlahy zase bývají vedle tradičních keramických dlažeb zhotovovány z přírodního upraveného kamene a pro pracovní plochy kuchyňská studia často používají klíženého jasanového nebo bukového dřeva. Spodní kuchyňské skříňky se nahrazují kontejnery na kolečkách. Na stěny často není potřeba zavěšovat skříňky, ty nahradí otevřené dřevěné a skleněné police a konzole pro kuchyňské přístroje. Máme-li tu možnost a obrátíme-li se na kvalitní kuchyňské studio, určitě nepochybíme. Zatímco odborníci sestaví provozní řešení a zadají do výroby námi vybranou variantu kuchyňského nábytku, je nejvyšší čas doma nechat položit novou podlahu a vyrovnat zdi. K tomuto účelu je dobré mít k dispozici vzorky dvířek budoucího nábytku, abychom si dobře vybrali z rozmanité nabídky obkladových materiálů.

Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 11

Diskuze

Článek ZAŘIZUJEME SI KUCHYNI zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo