Kuchyň – elegantní i užitková

27.12.2010 | Lucie Sýkorová | Kuchyně | Komentářů 0 |

Již od nepaměti patří místnost, kde se schází rodina k jídlu a pobavení, mezi prostory s určitým rituálním významem. Kuchyňský interiér je centrem, srdcem domova, a také prostorem, kde často trávíme spoustu času. Proto chceme, aby nám v něm bylo co nejpříjemněji.

Kuchyň – elegantní i užitková - foto, Hyperbydleni.cz

 

Při vytváření individuálního návrhu kuchyně lze kombinovat skříňky nejrůznějších šířek, výšek a předních ploch, mnoho barev a dezénů, a to i pokud jde o korpusy a pracovní desky. Sestavu zdokonalují vestavné spotřebiče i celá řada praktických doplňků, k nimž patří například závěsný drátěný program nebo vnitřní výbava skříněk. Kuchyňské sestavy, jak se jim v současnosti říká, nejsou zdaleka už jen o skříňkách a šuplících. Charakteristická je pro ně variabilita, jednotlivé prvky lze seskupit do nejrůznějších kombinací, z nichž není možné nevybrat.

 

Kuchyň – elegantní i užitková, fotka

 

Nutná ergonomie

Ještě než se rozhodnete pro konkrétní podobu a materiál kuchyňské sestavy, vezměte – jak se říká – rozum do hrsti a dříve než o povrchovém řešení přemýšlejte o tom, jaké nároky by měla vaše kuchyně splňovat. Jednou z nejdůležitějších součástí kuchyně je pracovní plocha. Podstatná je její výška: stojíme-li nad ní, měl by úhel svíraný naším předloktím a paží být rozhodně tupý.

 

Kuchyň – elegantní i užitková, fotka

 

Pozornost věnujte také dřezu: vyberte si tak hluboký, abyste se o jeho dno mohli pohodlně opřít hřbety rukou s nataženými lokty bez nutnosti se hrbit. Mycí centrum by nemělo být ani příliš nízko (pak trpí páteř, což mívá následky v podobě bolesti zad, skoliózy a migrény), ani příliš vysoko (přetěžují se při tom trapézové svaly). Horní skříňky, které jsou určeny především k ukládání nádobí, by měly být tak vysoko, aby bylo možné efektivně využívat všechny jejich prostory. Těžké věci byste měli mít pod úrovní ramenního kloubu. Nespoléhejte se moc na to, že si v případě nouze pomůžete nějakou stoličkou: spíš než cokoliv jiného vám bude časem překážet a budete o ni zakopávat.

 

Kuchyň – elegantní i užitková, fotka

 

Materiálové zpracování a povrchové úpravy

Lak
 

Lakované kuchyně – ať už s vysokým leskem nebo matným vzhledem – si pořizují lidé nároční na design a na dokonalou povrchovou úpravu vysoké kvality, s níž je však spojená i odpovídající cena. Předností těchto kuchyňských sestav je bezesporu hlavně jejich naprosto hladký a vysoce odolný povrch bez pórů, který zaručuje stoprocentní splnění hygienických nároků a snadnou údržbu.

 

Kuchyň – elegantní i užitková, fotka

 

Fólie

Tento způsob povrchové úpravy kuchyní výrobci požívají zřejmě nejčastěji, jeho předností je opět velká barevná paleta (včetně imitací dřevin) a kvalitní design za příznivou cenu. Klienti u těchto kuchyňských sestav oceňují také možnosti rozmanitého plošného tvarování předních ploch stejně jako snadnou údržbu.

 

Kuchyň – elegantní i užitková, fotka
Kuchyň – elegantní i užitková, fotka

 

Lamino

Kuchyně z tohoto materiálu ocení zřejmě hlavně mladí a ti, kdo sice chtějí špičkový produkt, ale nehodlají nebo zatím nemohou do něho investovat příliš velkou částku. Toto provedení nabízí obvykle širokou škálu pastelových tónů a imitací dřeva, navíc dobrou kompatibilitu barevného ladění povrchu skříněk s korupusem sestavy.

 

Kuchyň – elegantní i užitková, fotka

 

Masiv

Kuchyně z masivního dřeva jsou nestárnoucí klasikou, spoléhá se na ni náročný člověk, který stojí o kvalitu a důstojnou reprezentaci. Představa masivu v rustikální podobě je už překonané klišé, díky vlastnostem přírodního materiálu lze počítat s jedinečnou originalitou výsledku, který se navíc dá výborně sladit s dalším interiérem (obvykle jídelny nebo obývacího pokoje, s nimiž bývá kuchyně často spojena).

 

Kuchyň – elegantní i užitková, fotka

 

Autor: Lucie Sýkorová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Kuchyň – elegantní i užitková zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 23349 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo