Moderní kuchyňské kořenky

23.12.2010 | Jana Henychová | Kuchyně | Komentářů 0 |

Chystáte-li si pořídit moderní doplňky do kuchyně, pak můžete začít novými kořenkami. Řada z nich vám díky moderním designu snadno splyne s jakýmkoliv druhem a barvou kuchyňské linky a vy tak můžete mít ze všední činnosti neobyčejnou zábavu.

Moderní kuchyňské kořenky - foto, Hyperbydleni.cz

 

Při volbě kořenek je nejprve třeba zvážit, kolik druhů koření používáte a jak často. Pokud máte neradi otevřené sáčky s kořením, doporučujeme vám pořídit si praktický stojan s kořenkami. Kromě toho, že se jedná o velmi praktický a užitečný doplněk, může být v kombinaci s ostatním zařízením dobrou dekorací do vašich kuchyní. Stojan na kořenky zahrnuje v sobě otočný podstavec. Můžete si ho zakoupit v provedení světlého i tmavého dřeva.

 

Moderní kuchyňské kořenky, fotka

 

Kromě celodřevěných stojanů může být zajímavá také varianta „dřevo kombinované s nerezem“. Sada kořenek je uložena v otočném dřevěném stojanu, ze kterého je snadno vyjmete a do něj opět uložíte. Chcete-li vaši kuchyň obohatit o stříbrně zabarvené doplňky, můžete si místo kořenek s dřevěnými uzávěry zakoupit malé dózičky s pochromovanými víčky. Díky pravidelné a pečlivé udržbě mohou zůstat dlouho lesklé a zachovalé. Skleněné kořenky jsou opatřeny plastovými sypátky a uzávěry z tvrdého dřeva s těsněním. Sypátka jsou velice praktická, protože umožňují vysypávat koření po malých dávkách a nedojde tak k překořenění pokrmu.

 

Moderní kuchyňské kořenky, fotka

 

Skleněné dózy mohou být také pouze s dřevěnými víčky bez sypátek, které naleznou využití zejména pro druhy koření v celém neumletém stavu, jako je například bobkový list, nové koření, chilli papričky, muškátový oříšek apod. Nádoba a víčko se navzájem utěsňují a koření v nich vydrží déle čerstvé. Zachová si tak své původní aroma po delší dobu na rozdíl od ponechávání koření v původních papírových obalech, kdy se intenzita vůně snadněji rychle ztrácí, nemluvě o tom, že se koření může při manipulaci snadněji vysypat a je cítit i v jiných ingrediencích. Takové kořenky jsou praktické nejen do domácností, ale i do kuchyní v restauracích, jídelnách a jiných pohostinských zařízeních. Praktická pomůcka do kuchyně vám tak umožní vařit mnohem pohodlněji, když budete mít vše při ruce. Z obyčejné přípravy jídel se tak může stát skutečná zábava, která vám půjde od ruky.

 

Moderní kuchyňské kořenky, fotka

 

Jestliže dáváte přednost raději tradičnímu způsobu kořenek ve dřevěné poličce, pak si můžete i v takovém případě snadno pořídit velké kořenky s moderním designem. Pro případ, že vám náhodou některá z kořenek vypadne z ruky na zem, je lépe je vybrat raději ze silnějšího skla. Dřevěná police s kořenkami vám umožní mít vaše oblíbené koření vždy po ruce. Polici můžete pověsit na zeď, případně umístit na volnou plochu kuchyňské linky. Takovou poličku je nejlépší zakoupit z tvrdého dřeva, aby vám co nejdéle vydržela. Polička s originální barvou dřeva světlého nebo tmavého je univerzálním řešením pro všechny druhy kuchyní.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Moderní kuchyňské kořenky zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 23349 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo