Užijte si vaření

29.11.2010 | Lucie Sýkorová | Kuchyně | Komentářů 0 |

Stolování a vaření pokrmů není dnes pro mnohé z nás jen pouhým zdrojem obživy, ale stává se čím dál více zábavou. Uvařit dobré a kvalitní jídlo, posedět s přáteli nebo partnery - to je obřad, který i u nás začíná praktikovat nejeden milovník kulinářského umění. Spíše by se dalo říci, že takové setkání se stalo určitou kulturní či společenskou událostí. Dobré jídlo chce samozřejmě dobrého kuchaře, kvalitní suroviny, náležitou fantazii a pochopitelně i správné nástroje.

Užijte si vaření - foto, Hyperbydleni.cz

 

Jsou pokrmy, které je lepší připravovat na plynu, protože plyn přece jenom lépe a intenzivněji hřeje, a naopak jsou pokrmy, které raději budeme připravovat na sklokeramické varné desce s využitím té nejmodernější techniky.  Řada výrobců proto dnes nabízí program, ve kterém si můžete poskládat varné centrum podle svých potřeb. Základem opravdu dobré kuchyně je spolehlivé a kvalitní varné centrum. A  tady se opravdoví znalci a odborníci shodují na tom, že nejlepší varné centrum je kombinace sklokeramických varných desek  a alespoň jednoho plynového hořáku. Víme, že každá kuchyně chce své - francouzská, asijská, španělská, italská či česká. 

 

Užijte si vaření, fotka


 
Sklokeramická varná deska

Pro běžné vaření například brambor, těstovin a jiných příloh, které se většinou vaří ve vodě, nejlépe využijeme elektrickou sklokeramickou varnou desku, která může být vybavena takovou technikou, jež se postará o to, aby vaření proběhlo tak jak má. Jen pro úplnost si připomeneme, co taková špičková sklokeramická deska umí. Vynecháme přesnou regulaci teploty a digitální informační displej. 

 

Užijte si vaření, fotka

 

Za zmínku naopak stojí pečící senzor, který řídí zahřívání varné zony a optickým a akustickým signálem informuje o dosažení požadované teploty. Senzorovým ovládáním si lze také navolit výkonnostní rozpětí (například min pro pomalé smažení, med pro pečené maso jako například steaky, či max pro řízky, omelety a podobně). Varný senzor zase měří permanentně teplotu v hrnci s přesností plus minus 1°C. Automatickou regulací spolehlivě zabrání rozvaření brambor, knedlíků, překypění mléka apod. Různé velikosti varných zón včetně oválných jsou již také samozřejmostí.

 

Užijte si vaření, fotka

 

Fritéza a gril

Kombinací elektrické sklokeramické varné desky a plynového hořáku skládačka varného centra končit nemusí. Na výběr jsou i další přístroje. Kdo nedokáže být bez hranolků a smažených pokrmů, přivítá fritézu. Na steaky a jiná masa je zase vhodný lávový gril. Každý, kdo rád vaří a ještě raději konzumuje, ví, že steak připravený byť na kvalitní pánvi chutná jinak než na speciálním grilu. Jde tedy o to, rozmyslet si své potřeby a zvyky, kterým podřídíme své požadavky.

 

Užijte si vaření, fotka

 

Plyn pro speciality

Nezbytným doplňkem multifunkčního varného centra je plynový hořák, například typu WOK. Na něm lze velmi dobře připravovat různé speciality, zejména asijské kuchyně, které vyžadují velmi intenzivní ohřev při vysoké teplotě. Výhodou plynového hořáku je okamžitá reakce na pokyn uživatele. Když hořák ztlumíte nebo naopak přidáte, reaguje okamžitě. Proto je vhodný pro jakoukoliv tepelnou úpravu.

 

Užijte si vaření, fotka

 

Starosti si nemusí dělat ani ti, kteří do svého bytu či domu nemají zavedenou plynovou přípojku. Plynový hořák lze napojit i na propan-butanovou bombu. Plynové hořáky se liší v zásadě obsluhou, ty nejlepší mají zapalovací svíčku a integrovanou pojistku zhasnutí plamene, a výkonem. Přestože obecně lze konstatovat, že podíl vaření na elektrických deskách roste, plynový hořák má v kuchyni své opodstatněné místo.

Autor: Lucie Sýkorová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Užijte si vaření zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo