Proměny kuchyně – tipy

3.11.2010 | Sabrina Harisová | Kuchyně | Komentářů 0 |

I když se snažíte mít kuchyň stále čistou a voňavou, občas vás popadne chuť pořídit si novou se všemi vymoženostmi nebo alespoň v té své současné udělat nějaké změny. Často jsou ale hlavní brzdou peníze. Všechny úpravy však nemusí stát majlant.

Proměny kuchyně – tipy - foto, Hyperbydleni.cz

 

Kuchyň a obývací pokoj jsou nejčastěji používané místnosti v bytě nebo domě. Na jejich zařízení jsou kladeny velké nároky, a to nejen na funkčnost a design, ale také na odolnost a životnost materiálu. Pořídit si kompletně novou kuchyň se většině z nás povede pravděpodobně dvakrát nebo třikrát za život, proto většinou sáhneme po nevýrazném designu. O to více si však můžeme vyhrát s detaily.

Zkuste retro

Retro styl je vlastně návrat ke stylu z šedesátých a sedmdesátých let. V kuchyni, kde převažují rovné linie se tento design bude skvěle vyjímat. Ve vetešnictvích nebo u známých na půdě jistě najdete zajímavé kousky. Staré porcelánové hrnky, nádoby na bylinky a koření, barevné utěrky, obrázky s motivy kreslených reklam na kuchyňské potřeby z doby našich babiček, to vše vám pomůže vykouzlit retro atmosféru. Modrá a červená barva použitá na závěsech, podlaze nebo zdech váš úmysl totálně stvrdí. Chcete-li přece jen trochu investovat, pořiďte si retro spotřebiče. Nikdo však nechce, abyste svou zánovní ledničku vyměnili za třicetiletou vysloužilou dámu značky Calex, na trhu najdete úplně nové, vymazlené, posledními vymoženostmi nadupané ledničky a další spotřebiče v moderním retro hávu.

 

Proměny kuchyně – tipy, fotka

 

Nudí vás kuchyňské skříňky?

Kvůli množství nádobí, koření a dalších kuchyňských pomůcek se prostě skříňkám nevyhneme. I díky tomu vypadají malé kuchyně ještě menší než jsou. Z jejich povrchu si však můžeme vytvořit uměleckou plochu. Pokud si vymyslíte motiv, který se vám líbí jako např. hrníček na kávu s kouřícím obsahem, názvy italských jídel, tak jak je můžete vídat v pizzeriích nebo znaky japonské abecedy, můžete jej zakomponovat do nového looku. Stačí, když si koupíte samolepící tapety s vaším vybraným motivem, vystřihnete jej a nalepíte na hladký povrch skříněk. Stejnou tapetu můžete použít na zeď za pracovní deskou a docílíte uceleného vzhledu vaší staronové kuchyně.

 

Proměny kuchyně – tipy, fotka

 

Bordura to vyřeší

Nechcete-li dělat příliš velké změny, kupte si borduru buď tapetovou nebo z obkladaček a vytvořte si na zdi zajímavé ornamenty, nebo olemujte pracovní desku. Zeď za sporákem může díky borduře získat příjemný country styl.

 

Proměny kuchyně – tipy, fotka

 

Vyhoďte, co nepotřebujete

Ano, i to vám pomůže změnit tvář vaší kuchyně. Zjistíte možná, že je prostornější než vypadala, a konečně najdete místo na oblíbené kousky, které kvůli nedostatku prostoru smutně ležely na dně skříně. Vytvoříte-li si v kuchyni více místa, můžete do designu zakomponovat živé květiny s bohatými květy nebo listy, které nejlépe vyniknou v jednodušeji zařízené místnosti.

 

Proměny kuchyně – tipy, fotka

 

Pozvěte světlo

V kuchyni stále pracujete s ostrými nebo horkými předměty. Měli byste si tedy dopřát dostatek světla. Při výběru osvětlení myslete jak na design, tak na množství světla a jeho rozptyl. Světoví designéři vybírají měkké teplé světlo, protože lichotí barvě potravin a tím i práce s nimi nás prý více baví.

Každá malá změna se počítá. Když si kuchyni lépe vzhledově přizpůsobíte, budete v ní trávit čas raději.

Text: Sabrina Harisová / Living.cz
Foto: custom-kitchen-cabinets.net, blazethetrail.com, whiteflowerfarm.com

Související články na Living.cz:

Realizace venkovské obytné kuchyně - jak to dělají profesionálové

Vybíráte tvar kuchyně? Poradíme vám...Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Proměny kuchyně – tipy zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo