Rady pro vyzdobení Vašeho jídelního koutu

12.10.2010 | Jana Henychová | Kuchyně | Komentářů 0 |

Jak si vyzdobit a naaranžovat Váš jídelní kout, abyste se u dobrého jídla cítili hezky? Je mnoho způsobů, jak si vyzdobit svoji kuchyň s jídelnou. Někteří dávají přednost teplým barvám, jiní mají pro uklidňující efekt raději barvy studené.

Rady pro vyzdobení Vašeho jídelního koutu - foto, Hyperbydleni.cz

 

My jsme pro Vás vybrali takovou variantu, kterou by mohly ocenit jak mladé domácnosti, tak i páry, které spolu delší dobu bydlí a chtějí si zařídit kuchyň s jídelnou v novém stylu, aby měla moderní vzhled a zároveň aby jednotlivé části nábytku a doplňků spolu ladily.

V první řadě si zvolíme, jakou barvou, případně kombinací barev vymalovat stěnu. Jako tip Vám můžeme doporučit kombinaci barev oranžové a zelené. Jídelní kouty, které jsou ve znamení bílé barvy, jsou univerzální a hodí se téměř všude, neboť bílá barva zapadne v kombinaci s ostatními barvami nejlépe. Proto Vám doporučujeme zakoupit si některý z bílých jídelních setů. K tomu si můžete ve stejné barvě přikoupit jako příslušenství další police. Jejich prosklená vrchní část Vám může posloužit na hrníčky na kávu. Jako dolní část police k jídelnímu si můžete zakoupit uložný prostor se zásuvkami, kam si lze uchovávat důležité dokumenty, drobné předměty, pracovní nářadí apod.

 

Rady pro vyzdobení Vašeho jídelního koutu, fotka

 

K bílému nábytku se výborně hodí červené doplňky, a proto Vám doporučujeme zakoupit si sadu červených hrníčků, drobných talířků a velkých talířů na jídlo. Místo klasických bílých ubrousků můžete jídelní stůl vyzdobit ubrousky červenými. Na židle, u kterých budete při jídle sedět, si také můžete přikoupit i červené polštářky a hned se Vám bude sedět lépe a pohodlněji. Červeno-bílý jidelní kout Vám tak navodí krásný estetický pocit a zpříjemní vám náladu u každého jídla či posezení s přáteli. Pokud se chystáte jídelní kout vyzdobit k nějaké slavnostní příležitosti, můžete jako dekoraci použít také skleničky na šampaňské. Ty může skvěle doplňovat láhev vína v moderním kovovém stojanu s horním zaoblením. Doprostřed jídelního stolu můžete umístit dlouhou štíhlou vázu z čirého skla a do ní červenou růži. Přestože se jedná pouze o dvě barvy, červenou a bílou, pro výzdobu takového jídelního koutu navozuje pocit sytosti. Ale pokud přece jenom chcete ještě nějaký další barevný doplněk, který by s okolními předměty ladil, ale zároveň aby nebyl pro svoji odlišnost nevkusný, doporučujeme vám natáhnout přes stůl dva okrasné podlouhlé ubrusy šedé nebo modré barvy, na kterých mohou stát talíře. Studená barva tak v syté červeno-bílé energické atmosféře vytvoří zmírňující efekt. Ubrus tak vytváří zvláštní součást, ale přitom není dominantní a neodvádí pozornost.

Během jídla bude jistě řada z vás také upírat zrak volně do prostoru nebo směrem ze zdi, a proto si můžete pro zpestření takovou zeď vyzdobit například moderními zasklenými obrazy s obsahem dle vašeho vkusu a uvážení. Vlastníte-li velké množství dekorativních předmětů, můžete si nechat upevnit na zeď další drobné poličky. Pokud máte malé děti, můžete jídelní kout přizpůsobit z části jim a na tyto poličky postavit plyšové hračky, panenky, autíčka, apod. V případě naší fotografie můžete na zadní stěně vidět dokonce přebalovací pultík na miminka.

Zbývá už jen uvařit něco dobrého a popřát všem členům rodiny dobrou chuť!

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Rady pro vyzdobení Vašeho jídelního koutu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo