Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/1/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89

Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/2/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89
Kouzelné LED osvětlení pro vaší kuchyň, Hyperbydleni.cz

Kouzelné LED osvětlení pro vaší kuchyň

11.5.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Kuchyně | Komentářů 0 |

Připadá vám vaše kuchyň fádní? Zkuste ji proměnit pomocí LED osvětlení podobně, jako designér Mal Corboy z Nového Zélandu. Je to efektní, zábavné a můžete svou světelnou show měnit, kdykoliv vás napadne.

Kouzelné LED osvětlení pro vaší kuchyň - foto, Hyperbydleni.cz

Běžné osvětlení pomocí klasických žárovek a zářivek proměňuje většinu spotřebované energie na teplo. Není tedy ekonomické používat ho jen jako estetický doplněk zkrášlující interiérové vybavení bytů nebo fasád domů. Oproti tomu je LED osvětlení nepoměrně levnější a  posledních deset let tak můžeme být svědky vzrůstajícího zájmu architektů i designérů o "světlo" jako o dekorativní prvek fluorescenčního druhu. LED osvětlení dokáže při stejné svítivosti spotřebovat o necelých 90% méně energie než konvenční zdroje. V japonské metropoli Tokiu je 12 % veřejného prostranství  osvětleno právě tímto způsobem, čímž Japonci snižují energetickou zátěž města. Mimochodem, znáte kuchyň slavného Philippe Starcka?

Barevné světelné pásy

Líbí se vám LED osvětlení a chtěli byste jím svou kuchyň obohatit?  Kromě kuchyňských studií můžete využít služeb architektonických kanceláří, specializovaných na interiérovou tvorbu. Seznam architektů najdete na stránkách České komory architektů (cka.cz).

Kouzelné LED osvětlení pro vaší kuchyň - foto, Hyperbydleni.cz

Informujte se o možnosti použít ne jednobarevné, ale i vícebarevné LED osvětlení, ať můžete barvu své kuchyně snadno měnit. A není to nic nákladného. LED osvětlení, jako vidíte na přiložených fotografiích, vás vyjde na cca 10 000 Kč a jeho roční provoz si vyžádá energii v ceně  přibližně 1500 Kč.

Kouzelné LED osvětlení pro vaší kuchyň - foto, Hyperbydleni.cz

Kuchyň ve stylu Mala Corboye

Novozélandský designér Mal Corboy není žádným nováčkem. Faktem zůstává, že jím navržené řešení kuchyně pomocí podsvětlení není designový vynález současné doby. Podobné kreace se objevují již několik let. Mal Corboy ale velmi efektně spojil technicistní styl a sloh kuchyně s plastovými hmotami, kovem a právě neónově modrou barvou LED osvětlení. Proto jsou také barové stoličky vyrobeny z transparentního plastu, díky čemuž jimi světlo snadno prochází a propůjčuje jim dojem lehkosti až nehmotnosti. Kuchyň tak ze své jedné strany, jež se dívá do  obývacího pokoje, působí jako součást obýváku a vytváří přirozený přechod mezi světem obývacího pokoje a kuchyně. 

Kouzelné LED osvětlení pro vaší kuchyň - foto, Hyperbydleni.cz

Text: Redakce Living.cz
Foto: contemporist.com

Související články na Living.cz:

Změňte své bydlení snadno

Jarní bydlení plné květinDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 5

Diskuze

Článek Kouzelné LED osvětlení pro vaší kuchyň zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo