Zkuste žlutou kuchyň

4.5.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Kuchyně | Komentářů 0 |

Před výběrem kuchyně si musí být její budoucí uživatelé jisti alespoň tím, jak by měla fungovat, co všechno by měla umět, pro kolik lidí a jak často se tam bude vařit atd. A proto je tu inspirace jménem "žlutá kuchyň".

Zkuste žlutou kuchyň - foto, Hyperbydleni.cz

Před výběrem kuchyně si musí být její budoucí uživatelé jisti alespoň tím, jak by měla fungovat, co všechno by měla umět, pro kolik lidí a jak často se tam bude vařit atd. Jinou kuchyni potřebuje matka pěti dětí, jinou singl, který vaří jednou měsíčně. To vše jsou praktické stránky věci. Stejně tak by bylo dobré alespoň tušit, v jakém stylu, v jakých tvarech a v jakých barvách by vaše nová kuchyň měla být. A proto je tu inspirace jménem "žlutá kuchyň".

Žlutá barva bývá chápána a oprávněně vnímána jako silná barva, jako barva evokující teplo a slunce. Žlutá je teplá barva a stejně tak jsou lidé, kteří by ji rádi prohlásili a prohlašují za barvu pozitivní. Zamyslete se nad tím, jak na vás žlutá barva působí, když vidíte žluté kuře, které je jako celek díky zobáku a pařátkům žluto oranžové, jak na vás působí pampelišku, o níž můžeme říct, že je žlutě zelená a jak pak vosa. I ta je stejně tak žlutá, ale v kombinaci s černou.

Inspirace pro vaší kuchyň: žlutá a bílá, teplé a studené

Malíři, architekti a scénografové, stejně jako designéři, módní návrháři či kdokoliv jiný, jenž přichází do styku s barvami, pracují s jejich povahou a vlastnostmi. Podobně jako strategie v šachové hře a nebo použití materiálů při stavbě mostu, má i volba barev své fyzikální opodstatnění a skutečnost, že někomu připadá takzvaně hezké kombinovat např. modrou a zelenou a k tomu pak přidat žlutou, je dané třeba už jen tím, že modrá a žlutá dohromady dává právě zelenou barvu.

Zkuste žlutou kuchyň - foto, Hyperbydleni.cz

Vybírejte relativně "studený" design, technicistní či jakoby "odosobněné" tvary a dávejte jim horké, teplé barvy. Dosáhnete podobného efektu, jako když se kombinují teplé a studené barvy, pouze s tím rozdílem, že tady proti sobě stojí teplá barva a studené tvary. A zkuste pak třeba právě žlutou kuchyň.

Zkuste žlutou kuchyň - foto, Hyperbydleni.cz

Podívejte se na přiložené fotografie a představte si, jak by to vypadalo, kdyby kuchyň byla celá bílá a nebo kdyby místo žluté barvy byla použita barva stříbrná. Lákalo by vás to usednou k jídlu? A co kdyby tam byla barva rudá? To už by bylo něco jiného. A nebo ne? Napište nám o tom do redakce na redakce@living.cz

Zkuste žlutou kuchyň - foto, Hyperbydleni.cz
 

Tento princip funguje nejen mezi barvami nebo mezi barvami a tvary, ale např.i mezi materiály. Např. mezi hrubým a jemným, nebo mezi ostrým a kulatým. Tvrdé a měkké. Když se pak tyto povahy materiálů skombinují s barvami a s tvary, tak je možné získat skutečně pestrou paletu nástrojů tvorby vlastního interiéru.

Text: Redakce Living.cz
Foto: kabmurungraya.net

Související články na Living.cz:

Kuchyňské trendy z veletrhu v Milánu 2010

Nejmenší dům na světě?

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Článek Zkuste žlutou kuchyň zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, 25 let inspirace pro Vaše bydlení přináší veletrh FOR HABITAT, Hyperbydleni.cz

25 let inspirace pro V...

20.03.2018

Již neuvěřitelné čtvrtstoletí se scházejí špičky...

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo