Sprchování, propařování, saunování

9.7.2009 | Redakce Hyperbydlení.cz | Koupelny | Komentářů 0 |

Hygiena pod sprchou se stává stále populárnější nejen proto, že musíme šetřit vodou. Na rostoucí oblibě sprchování mají svůj podíl výrobci, kteří dnes nabízejí spoustu zajímavých systémů, díky nimž lze mytí spojit s hydromasážemi a dalšími požitky, například s terapií párou, hudbou a světlem.

Sprchování, propařování, saunování - foto, Hyperbydleni.cz

Domácí wellness rituály se určitě neobejdou bez prostorově nenáročných multifunkčních sprchových a masážních hlavic nebo panelů. Jejich místo je na zdi sprchového koutu nebo u vany se zástěnou, kde vlastně nahrazují baterii. Vyrábějí se v různém designu a z mnoha materiálů: z akrylátu (i barevného), lesklého i matného kovu, skla, teakového dřeva… Panely v podobě volně stojícího sloupu nebo elegantního chromového oblouku s horní a ruční sprchou a bočními masážními tryskami jsou na prostor náročnější, nejvíc místa ovšem potřebují designové sprchové a parní altány. Nejdokonalejší zařízení mají zabudované například i vodní kaskády (nádoba, která svůj obsah po naplnění vodou vylije na šíji uživatele), vnitřní osvětlení a ozvučení, některé jsou vybavené dokonce i telefonem. Většinou se ovloádají elektronicky.

 

Očista těla i duše

Vodní kapky v podobě prudkých bičujících proudů nebo jako příjemný teplý déšť dodávají člověku kromě potřebné čistoty také energii a dobrou náladu. Od prosté sprchy se vývoj dostal přes speciální multifunkční sprchové a masážní hlavice nebo panely až k designovým sprchovým koutům. Přidáme-li k obvodovým stěnám poklop, vznikne komfortní box, k jehož standardní výbavě patří hlavová a ruční sprcha, termostatická baterie, sedátko, integrovaná polička na hygienické potřeby. Další příjemný komfort představují speciální spršky pro masáž celého těla i jeho jednotlivých částí nebo speciální tryska určená k masáži chodidel. Díky technickému pokroku lze v těch technicky nejdokonalejších sprchových boxech nastavovat veškeré funkce - teplotu vody a typ masáže nevyjímaje - elektronicky. Sprchové altány vypadají obvykle jako válec nebo kvádr s několika nosnými sloupy (bývají čtyřmi, ale mohou být jen tři, u rohových altánů pouze dva) propojenými prosklenými stěnami. Nejčastěji se (s výjimkou rohových) instalují do volného prostoru rozměrnějších koupelen, do bazénových hal nebo domácích tělocvičen. Existují i altány pro párové sprchování.

Sprchování, propařování, saunování - foto, Hyperbydleni.cz
 

Parní relaxace

K vyššímu standardu a nadstandardu patří parní kabina s víkem. Do kompletu patří sedačka a komfortní sprchový panelem na zadní stěně, k zařízení pochopitelně patří elektrický vyvíječ páry a různé typy sprch a masážních trysek. Špičkové altány mají multifunkční ovládání s nastavitelnými programy, jímž lze určit typ hydromasáže, směr a intenzitu paprsků vody, rychlost a střídání jednotlivých cyklů, zapojení trysek i průběh parní lázně. Luxusní komplety jsou vybaveny také speciální hadicí na přívod studené vody pro prudké ochlazení těla, lampou pro chromoterapii, auidosoupravou…

Sprchování, propařování, saunování - foto, Hyperbydleni.cz
 

Sprchové a masážní panely  

Umisťují se na zeď do sprchového koutu nebo k vaně se zástěnou, kde – v kombinaci s výtokem do vany - v podstatě nahrazují baterii. Vyrábějí se v různém designu a z mnoha materiálů: z akrylátu (i barevného), lesklého i matného kovu, skla, teakového dřeva atd. Panel může také vypadat jako volně stojící sloup nebo elegantní chromový oblouk s horní a ruční sprchou a bočními masážními tryskami.  

 

Sauna a infrasauna

I když hitem současnosti jsou velké a komfortní sauny, jakési domácí lázně tvořené finskou klasikou, infrasaunou, barem s fonotékou či výčepem piva, ozvučením a dokonce i televizní obrazovkou, to vše na dálkové ovládání, saunu si můžete pořídit i zcela malou, na prostor nenáročnou. Výrobci totiž dovedou toto zařízení integrovat i třeba i do panelového bytu. Díky šetrnosti procesu ohřívání organismu při nízkých teplotách získávají stále větší popularitu také infrasauny, jejichž výhody ocení zejména hlavně osoby starší a se zdravotním omezením. Poměrně novým fenoménem wellness saunování je aromaterapie, při které si přijde na své čich. Na trhu je také takzvaná bylinná sauna s kamny s vestavěnou miskou na vonné esence, i do šajnového prostředí pronikla světelná a barevná terapie. Saunu lze také vestavět do speciálně upraveného zahradního domku, na trhu jsou i zajímavé venkovní sauny v podobě vertikálně či horizontálně umístěného „sudu“. U exteriérových saun lze k ochlazování využít jezírka nebo bazénu.  


Text: Alena Müllerová, Foto: Archiv firem

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 6

Diskuze

Článek Sprchování, propařování, saunování zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo