Tipy do malé koupelny

29.11.2007 | Redakce Hyperbydlení.cz | Koupelny | Komentářů 0 |

Dnes se podíváme, jak ze své koupelny dostat všechno, i když nepatří zrovna k největším. I při renovaci malé koupelny můžete vyvolat dojem velkého prostoru. Stačí, když se budete držet následujících bodů.

Tipy do malé koupelny - foto, Hyperbydleni.cz

Designiové tipy pro malou koupelnu

Dnes se podíváme, jak ze své koupelny dostat všechno, i když nepatří zrovna k největším. I při renovaci malé koupelny můžete vyvolat dojem velkého prostoru. Stačí, když se budete držet následujících bodů.

Iluze vysokého stropu


Vertikální linie opticky přidávájí na výšce místnosti. Dlažba, která se svažuje zase vyvolává iluzi většího prostoru. Takže vymalování koupelny pomocí pruhů nebo použití tapet s tímto vzorem je velmi dobrý nápad.

Další způsob, jak opticky zvýšit strop je zvýraznit hrany stěn a stropu, nebo po celé koupelně nainstalovat okrasné rohy a až ke stropu.

 

Světla a zrcadla


Zrcadla jsou skvělý prostředek, jak zvětšit celkovou velikost místnosti. Ale nesmíte to přehnat. Jedno větší zrcadlo by mělo stačit. Zrcadla také pomáhájí koupelnu pořádně prosvítit. K iluzi většího prostoru pomáhá taky průhledný kryt sprchového koutu. Naopak matný koupelnu ještě zmenší. Skvěle funguje taky bezrámový sprchový kout. Snažte se co nejvíc využít přírodní světlo. Pokud je kopelna orientovaná od slunce je střešní okno velmi dobré řešení. Dobré je taky zvýraznění obvodu koupelny a zbavíte se tak temných koutů. Další možnost je vysoké umístění polic a pod ně umístit světla.

Barvy


Klíčem ke správné barvě je jednoduchost. Hlavně nepoužívejte přeplácané vzory a tapety, to by velikost místnosti ještě zmenšilo. Nejlepší jsou vzdušné a světlé barvy v kombinaci se světlou dlažbou. Můžete také použít světlé pastelové barvy.

Tipy do malé koupelny - foto, Hyperbydleni.cz
 

Dlažba


Čím jsou jednotlivé dlaždice větší, tím víc budí iluzi velké a rozměrné místnosti. Doporučovali bychom porcelánovou dlažbu u toho důvodu, že působí velmi rovnoměrně a neudělají v koupelně chaos.

Skladovací prostory, umyvadla a vana


Umístění umyvadla na podstavec je velmi dobrý nápad. Tedy pokud není usazeno na nějaké tlusté ohavnosti. Mutné je taky dobré umístění udkládací police a pokud ji umístíte moc vysoko, hledejte také nějaké místo pro stoličku. Hlavně se ujistěte, že je skladovací prostor dostatečně velký, aby se vám věci neválely po celé koupelně. Když umístíte okno až téměř ke stropu, zbyde vám dostatek místa na odkládací poličky. Pokud hodláte do koupelny umístit i toaletu, je dobré ji dát do samostatného výklenku. Jestli chcete mít v koupelně i masážní vanu, volil bych menší, ale hlubší model.

Dveře


Šoupací dvěře jsou lepší než klasické, protože zabírají výrazně méně místa. Jsou totiž schované ve zdi a to budí dojem určité celistvosti místnosti. Pokud používáte klasické dveře, nemusíte na zeď dávat věšák na ručníky, ale můžete ho umístit ze zadní strany dveří.

 

Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 17

Diskuze

Článek Tipy do malé koupelny zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo