Zařiďte si skvěle novou koupelnu, poradíme vám jak

29.11.2018 | Redakce | Koupelny | Komentářů 0 |

Jaro přináší více energie a více energie se může velmi pozitivně promítnout i ve vzhledu vašeho bytu. Stačí energii vhodně nasměrovat do vaší koupelny a mohou se začít odehrávat nové změny. Často překvapivě stačí i pár jednoduchých opatření a vše se rázem změní výrazně k lepšímu. Vyzkoušejte to také!

Zařiďte si skvěle novou koupelnu, poradíme vám jak - foto, Hyperbydleni.cz

Jste-li rozhodnuti renovovat svou koupelnu, čeká vás mnoho radostných i méně radostných starostí. Mezi ty méně radostné se jistě řadí plánování vodovodních a elektrických rozvodů a rozmísťování veškerého vybavení a nábytku na omezeném prostoru. Mezi ty radostnější, na které se lze těšit, patří výběr doplňků, které potěší každého uživatele koupelny.

Koupelnové doplňky jsou pak většinou doménou žen, neboť muži se koncentrují na technické detaily provozu koupelny, zato ženy mají větší cit pro drobné užitné a estetické prvky, které dokážou interiér koupelny velmi oživit i zútulnit. Právě proto pak ideální koupelna vzniká při dokonalé součinnosti muže a ženy, kteří oba do jejího návrhu vkládají své představy a přání.

Co v koupelně potěší

Důležitým koupelnovým doplňkem jsou věšáky, u nichž se dá vybírat z celé škály typů, tvarů a barev. Není potřeba se obávat volby výrazného designu, naopak může prostor koupelny rozjasnit a vnést do něj více živosti.

Po věšácích pak přichází na řadu speciální držáky, a to nejen na ručníky, ale samozřejmě i na toaletní papír či držák na toaletní štětku. Velmi dobře působí, když jsou všechny tyto doplňky sladěny v jednotném tónu barvy i zvoleného materiálu.

Nad míru důležitým koupelnovým pomocníkem je pak odpadkový koš menších rozměrů, aby neubíral prostor již v tak obvykle malé koupelně. Tento koš by pak měl být ideálně nášlapný, který lze nejpohodlněji obsluhovat.

V žádné koupelně pak nesmí chybět sada na čištění zubů a mýdlenka, které mohou být zhotoveny z mnoha materiálů, z nichž především sklo působí velmi efektně, navíc je těžší než plast, takže se předměty zbytečně nekymácí. V barvách a designu se meze nekladou aneb je možné si zpříjemnit každodenní proceduru, jak nejvíce lze, i v estetickém ohledu.

Koupelna nemusí být vlhká

Typickým problémem, který se musí ve spojitosti s koupelnou řešit, je její nadměrná vlhkost. To se však dá vyřešit několika praktickými opatřeními. Patří mezi ně samozřejmě zajištění maximálního možného odvětrávání, které může spočívat v mřížce ve dveřích, ventilátoru, oknu do světlíku či klasickém oknu.

Rovněž je však velmi důležité pořídit si kvalitní koupelnovou zástěnu či závěs. Nevýhodou zástěny je její náročnější čištění, zabraňuje však mokré podlaze obvykle více, než je tomu v případě závěsu. Je-li však závěs vhodně zvolený, dostatečně dlouhý a správně upevněný, stane se rovněž vhodnou bariérou, kterou vodní kapky nemají šanci překonat, a koupelna bude uchráněna od potopy.

Samostatnou kapitolu, na kterou je zapotřebí se taktéž zaměřit, představuje výběr závěsné tyče, na které bude závěs viset. Velmi důležité je také její upevnění.

Koupelna kontroluje váš vzhled

Klíčovým doplňkem každé koupelny musí být samozřejmě i zrcadlo do koupelny, které vám poskytuje potřebnou kontrolu vašeho vzhledu. Jeho velikost a tvar je pak zapotřebí důkladně zvážit, aby zrcadlo mohlo maximálně sloužit svému účelu. Malá zrcadla sice ušetří prostor na stěně, ale zase vám nedopřejí komplexnější pohled na sebe samé, což může být často na škodu.

Rám zrcadla musí být zvolen s ohledem na obvyklou vysokou vlhkost z velmi odolného materiálu. Design pak může být klasický i extravagantní, prostě takový, aby vás dokázal ráno i večer potěšit.

Dámy v koupelně potěší i skříňka na šperky či praktický věšák, který dokáže šperkovnici nahradit. Není nad to mít vše pohromadě, neboť v koupelně bývá skladován make-up a společně se šperky a dalšími doplňky může být vzhled doveden k dokonalosti.

Při výběru šperkovnice je zapotřebí zohlednit počet vašich estetických cenností, protože malý prostor může způsobit pouze chaos, zato velký a přehledný box zajistí přesnou organizaci.

Každá cesta začíná myšlenkou

Již Martin Luther King říkal, že vše začíná myšlenkou, ta je tím prvním krokem ke změně. Představte si tedy vaši novou koupelnu přesně takovou, jakou byste ji chtěli mít. Věřte, že budete-li mít v hlavě alespoň předběžný obraz toho, jak by tato místnost měla vypadat, tak aby se vám co nejvíce líbila, vše půjde hned snáz.

Pak stačí jen oslovit šikovného řemeslníka, udělat výpravu do specializovaného obchodu nebo využít možnost online nákupu a představa může nabývat konkrétních rysů vaší nové koupelny, která vám bude přinášet jen radost. Jaro je skutečně nejlepším obdobím roku, kdy energie jarního sluníčka dokáže spouštět zázraky.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Zařiďte si skvěle novou koupelnu, poradíme vám jak zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo