Jak na barevné koupelny, které nabíjejí pozitivní energií

19.10.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Koupelny | Komentářů 0 |

Vzhled koupelny určuje, do jaké míry si v ní dokážeme odpočinout a načerpat nové síly. Z celého designu koupelny na nás nejvíce působí zvolené barvy, které ovlivňuje nejen naši psychiku, ale dokonce i fyzický stav. Jak tedy do koupelny začlenit výrazné a jasné barvy tak, aby podpořily naši relaxaci, a přitom nepůsobily rušivě a chaoticky? Řešení, které funguje ve všech koupelnách, kombinuje neutrální základ a barevné dekorativní prvky:

Jak na barevné koupelny, které nabíjejí pozitivní energií - foto, Hyperbydleni.cz
1. Pokud chcete použít jasnou a energickou barvu na stěny, doporučujeme její užití pouze na jedné ze stěn a ostatní vést v neutrálních odstínech bílé. Tak barva maximálně vynikne, aniž by působila příliš dominantně a tíživě. Také se držte základního malířského pravidla: Nejdříve místnost vymalujte a až poté zařizujte.
 

 

2. Koupelnu bez barev můžete též oživit barevnými nástěnnými obklady, které coby praktický i dekorativní prvek do koupelny vnesou barvy velmi nenásilně a přirozeně. Zvolíte-li výrazný model – například obklad netradičních barev i tvarů – opět jím dekorujte pouze jednu ze zdí, nebo její část.
 
 
3. Barevné podlahy vnesou do koupelny velmi hravý a veselý design. Nejjednodušším řešením, jak jej dosáhnout, představují samozřejmě kusové koberečky, které místnost oživí a vám poskytnou příjemné pochození. Podaří-li se vám navíc zvolit model, který zároveň ladí i kontrastuje s tvrdou podlahou, výsledkem bude harmonický a přívětivý vzhled, který se neomrzí.
 
 
4. Také samotná vana může do místnosti vnést veselé barvy, a to jak v případě, že jde o solitérní model, tak v případě vany zabudované. Nejzajímavěji vypadají vany v jasných pastelových odstínech, které se nejvíce odlišují od známé klasiky. I zde platí pravidlo: nejprve zvolte vanu a pak až okolní zařízení a dekorace, které vzhledu dominantního prvky přizpůsobte.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Jak na barevné koupelny, které nabíjejí pozitivní energií zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo