Krása ukrytá v kohoutku

15.8.2007 | Martin Kubát | Koupelny | Komentářů 0 |

Design je v naší době mocný diktátor a ty tam jsou časy, kdy většina věcí měla pouze sloužit ke svému účelu. Taková běžná věc, jako kohoutek u umyvadla už cela propadl novým estetickým zákonům a transformoval se do nezvyklých tvarů a originálních nápadů. Díky nim se vodovodní baterie může stát dominantou koupelny či kuchyňské linky.

Krása ukrytá v kohoutku  - foto, Hyperbydleni.cz

Moderní koupelnové baterie jsou ztělesněním pokroku. Stačí zatočit kohoutkem, zvednout páčku nebo se prostě jen přiblížit a z kohoutku vyhrkne voda, bez které bychom si náš život už nedovedli představit.

Pro každého něco


Když si ale máme vybrat novou baterii, zjistíme, že naše volba není nijak snadná. Výrobci zaplavili trh mnoha možnostmi. Pro každou situaci nabízí odpovídající řešení. Například vodovodní baterie pro vysoký i nízký tlak, baterie s uzavíracím ventilem nebo baterie pro umístění pod okno, takzvané sklápěcí. Provedení v lesklém chromu, matném chromu, nerezi nebo barevných odstínech podle interiéru.

Retro nebo moderna


Máte na výběr od minimalistických baterií jednoduchých tvarů a čistého designu, přes baterie s pákou s vyměnitelnými barevnými díly a různě pokroucenými výtokovými rameny, až po vyloženě selské a rustikální baterie z mosazi s porcelánovými otočnými knoflíky. Nabídka baterií je v současné době tak veliká, že si jistě vyberete baterii funkční i hezkou.

Krása ukrytá v kohoutku  - foto, Hyperbydleni.cz

Vše v jednom stylu


Designéři i výrobci se soustřeďují na celé kolekce. Vodovodní baterie v celém bytě tak mohou sledovat jeden určitý styl. Je však samozřejmé, že ne každý chce unifikovat všechny místnosti do jednoho rámce, a tak se výběru vodovodních baterií opravdu meze nekladou. Nicméně je vhodné, aby alespoň v rámci jedné místnosti byl styl dodržen - například aby v koupelně vanové, umyvadlové, bidetové a sprchové baterie, pokud jsou odděleny, byly podobné.

Krása ukrytá v kohoutku  - foto, Hyperbydleni.cz

Styl něco stojí


Navíc většinou lze sehnat celou koupelnu v jednom stylu včetně umyvadla, vany, klozetu, bidetu, nejrůznějších doplňků, jako jsou držáky na ručník, dávkovače mýdla apod. a samozřejmě nábytku. Musíte ale počítat s tím, že designérské novinky, která lze pojímat jako umělecká díla, ochudí vaši peněženku i o několik desítek tisíc.

Investice se může vyplatit


Moderní baterie se vyznačují tichým chodem a dokonalou těsností, tudíž dlouhodobě nepotřebují téměř řádnou provozní údržbu. Omezovač průtoku, s jehož pomocí lze mechanicky omezit maximální průtok vody přímo v kartuši, se stává standardním vybavením téměř každé kartuše. Někdy lze i jako doplněk přiobjednat omezovač teploty, který slouží k mechanickému zmenšení úhlu otočení páky.


text: Martin Kubát

foto: Kohler, Villeroy-BochDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 11

Diskuze

Článek Krása ukrytá v kohoutku zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Jak na zdravou domácnost? Přijďte se inspirovat na Festival Evolution, Hyperbydleni.cz

Jak na zdravou domácno...

17.09.2018

Každý z nás ví, že zdraví prospívá čerstvý...

Veletrhy - foto, Výstava HODINY A KLENOTY: svět krásy, šarmu a luxusu, Hyperbydleni.cz

Výstava HODINY A KLENO...

05.09.2018

Krása, elegance, ladnost, i tak by se dalo...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní, jak budou vypadat Vánoce 2018, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

04.09.2018

Podzimní kontraktační veletrh dekorací, skla,...

Veletrhy - foto, Festival dobré nálady Benátská! s Impulsem začíná za týden!, Hyperbydleni.cz

Festival dobré nálady ...

25.07.2018

26. ročník festivalu Benátská! s Impulsem

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo