Něco výjimečného do vaší koupelny. Skleněné umyvadlo!

15.8.2007 | Zdeněk Lodyha | Koupelny | Komentářů 0 |

Opravujete vaší koupelnu a přemýšlíte, jaký zajímavý prvek by tu novou koupelnu ozvláštnil? Skleněné umyvadlo! Přestože vypadá na první pohled křehce, s tloušťkou skla od 15 do 19 mm se rozhodně nemusíte bát, že by se vám jen tak rozsypalo pod rukama. Moderní materiály zabraňují usazování vodního kamene i vodních map. A navíc: dokonale splňuje nároky na moderní design!

Něco výjimečného do vaší koupelny. Skleněné umyvadlo! - foto, Hyperbydleni.cz

Skleněná umyvadla


Milovníkům skla určitě učarují skleněná umyvadla. Mají speciální povrchovou úpravu, která redukuje usazování vodního kamene a odpuzuje vodu. Skleněná umyvadla se vyrábí v různých provedeních, a to jak barevných, tak tvarových. Umyvadla jsou vyrobená z tvrzeného skla se zvýšenou odolností proti poškrábání. Speciální povrchová úprava obsahuje teflon, který odpuzuje vodu a redukuje usazování vodního kamene, prachu a nečistot. Kapky vody tak nezůstávají na povrchu, ale stékají do odpadu a tak na umyvadle nezůstávají mapy. Vyrábí se v provedení čirém, pískovaném, barevném a provedení mráz (světle modrá). U barevného provedení je na výběr ze světle zelené, zelené, kobaltově modré, žluté, medové, malinové nebo červené metalické. Různá tloušťka a velikost skla způsobuje změny barevného odstínu. Skla jsou polotransparentní nebo krycí. Dřevěné podpěry mají barvy přírodní dřevo, višeň a ořech. K čištění se nedoporučují různé brusné pasty či tekuté písky, nejlépe vyčistíme jarem a houbičkou.

Kapky jako kuličky


Firma Laufen na našem trhu nabízí nový druh povrchové úpravy materiálů Wondergliss® a španělská společnost Roca úpravu MaxiClean®. Oba povrchy mají společné to, že po glazování a výpalu keramického materiálu, takzvaného keramického střepu, se na povrch výrobku nanese vrstva hmoty, která nemění strukturu povrchu vany, umyvadla a jiné sanitární keramiky, ale rovnoměrně jej pokryje. Tím vzniká vodu odpuzující neboli hydrofobní vrstva, která tvaruje kapky vody do kuliček, jež snadno, bez ulpívání odtečou z povrchu. Povrchová úprava tak zabraňuje usazování vodního kamene, solí a nežádoucích nečistot a snižuje náročnost údržby. Právě tento proces umožňují nanočástice, které dodávají povrchu výrobku pevnost a odolnost a zároveň výrazně omezují ulpívání vody a nečistot.

Něco výjimečného do vaší koupelny. Skleněné umyvadlo! - foto, Hyperbydleni.czText: Zdeněk Lodyha

Foto: Laufen, Kohler, Villeroy-Boch
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 9

Diskuze

Článek Něco výjimečného do vaší koupelny. Skleněné umyvadlo! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HODINY A KLENOTY nově v Letňanech: Veletrh představí řadu novinek a podpoří mladé talenty, Hyperbydleni.cz

HODINY A KLENOTY nově ...

20.08.2019

Ve dnech 5. až 7. září 2019 se tradiční...

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo