Relaxační zelené koupelny

14.2.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Koupelny | Komentářů 0 |

Koupelna je nejvíce opomíjenou místností českých domácností, na které se nejvíce podepisuje náš nedostatek času, energie i financí. To je velká škoda vzhledem k tomu, že je tato místnost svou povahou jako stvořená k relaxaci a načerpání nových sil a energie. Z koupelny si můžete snadno vytvořit malé soukromé lázně, v nichž si odpočine nejen vaše tělo, ale také mysl.

Relaxační zelené koupelny - foto, Hyperbydleni.cz

České koupelny se obecně drží při zemi a postrádají trochu fantazie. Většina koupelen je zařízena v čistě bílé, a pokud se v nich objevují jiné barevné akcenty, mají nejčastěji formu méně výrazných dekorů. Koupelnám však sluší výrazné barvy, které dokážou ovlivnit atmosféru a vyzařování celé místnosti. Proto se nebojte koupelnu zvýraznit svou oblíbenou barvou, pomocí níž rázem vytvoříte požadovanou náladu.

Relaxační zelené koupelny, fotka

 

Samozřejmě záleží na vašem vkusu, ale pokud chcete z koupelny vytvořit relaxační zónu, zelená barva by mohla být správnou volbou. Zelená je barvou života a znovuzrození, nabíjí energií a zároveň utišuje, navozuje přirozený klid a harmonii.

Relaxační zelené koupelny, fotka

 

Se zelenou jako s každou výraznou barvou je třeba zacházet opatrně. Zelené stěny se budou skvěle vyjímat v prostorných místnostech, ideálně v těch, které mohou díky oknům těžit z přirozeného světla. V takových prostorech jsou ideálním doplňkem zelených stěn živé rostliny. Pokud okno v koupelně nemáte, nahraďte jej velkým zrcadlem, které má, co se světla týče, podobný efekt – tak se vyhnete tomu, že by zelená barva místnost příliš ztmavila.

Relaxační zelené koupelny, fotka

 

Prostorným místnostem sluší hluboká zelená doplněná bílými prvky a doplňky, jako jsou dlaždice, nábytek, rám oken a zrcadel apod. Pokud je vaše koupelna menších rozměrů, dejte přednost světle zeleným tónům, které opět nádherně vyniknout v kombinaci s bílou.

Relaxační zelené koupelny, fotka

 

Zeleno–bílé barevné ladění je úchvatné a okouzlující. Výraznou zelenou koupelnu bílé prvky příjemně zharmonizují, a stejně tak čistě bílou koupelnu zelené prvky oživí a naruší monotónní vzhled. Pokud volíte zelenou barvu pro doplňky, jako jsou skříňky, poličky, dlaždice apod., volte světlejší tóny pro největší plochy, zatímco tmavší tóny pro detaily.

Relaxační zelené koupelny, fotka

 

Pokud toužíte po originálním a působivém vzhledu vaší koupelny, zapomeňte na klasické, jednobarevné dlaždice a obklady. Nádherným dojmem bude působit například třpytivá mozaika, která hraje všemi tóny odstínu zelené, od nejsvětlejších po nejtmavší. Pokud se rozhodnete pro tuto úchvatnou variantu, doplňte ji neutrálním prostředím.

Relaxační zelené koupelny, fotka

 

Vytvořit z koupelny malý ráj na zemi vyžaduje poměrně velké zásahy a změny, které mohou být finančně i časově náročné. Pokud se však nechcete pouštět do větších proměn, můžete zelenou do své koupelny začlenit ve formě doplňků. Sprchový závěs, rohož, kobereček, rám zrcadla, tapeta, obraz a další doplňky v zelených tónech budou navzájem ladit a sjednotí i celou místnost do moderního, nadčasového stylu.

Relaxační zelené koupelny, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Relaxační zelené koupelny zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo