Aby vaše koupelna byla zase jako nová

18.1.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Koupelny | Komentářů 2 |

Pokud má vaše koupelna nejlepší léta za sebou, vypadá zašle a nemoderně, je nejvyšší čas na změnu. Nové kouzlo můžete koupelně vdechnout kompletní rekonstrukcí – toto řešení je však finančně i časově dost náročné. Pokud hledáte jednodušší způsob, zaměřte se na znovuobnovení krásy obkladu, který je pro výsledný vzhled koupelny určující. Nemusíte se hned pouštět do výměny obkladů: stačí pořádné vyčistění spár a obklady budou vypadat zase jako nové. To samé platí i v případě, že chcete změnit vzhled koupelny – jednoduše změňte barvu spár mezi obkladačkami. Tento jednoduchý trik přinese velkolepou proměnu a celou koupelnu zahalí do nového, neokoukaného hávu.

Aby vaše koupelna byla zase jako nová - foto, Hyperbydleni.cz

Začněte u pořádného vyčištění spár obkladu. Jelikož se mnoho koupelen kvůli vlhkému prostředí potýká s plísněmi, může být příčinou mdlého vzhledu obkladů právě tento problém. Také usazené nečistoty a mastnota mají svůj podíl na zešednutí světlých spár. V drogériích seženete speciální čistící a bělící prostředky na spárovací hmotu, ideální jsou ty s přísadou fungicidu.

Aby vaše koupelna byla zase jako nová, fotka

 

Čistící a bělící roztoky si jednoduše můžete připravit i doma. Účinný je koncentrovaný roztok připravený z vody a bělícího přípravku na prádlo. Použít můžete také tekuté čisticí prostředky (pozor na brusné prostředky, které by glazuru poškrábaly a ta by pak ztratila svůj lesk) či obyčejnou bělící zubní pastu. Nejlepším nástrojem na tuto práci je zubní kartáček. S ním sice bude práce zdlouhavější, ale výsledek bude stát za to.

Pro dokonalý vzhled nezapomeňte vyčistit i samotné obkladačky, na kterých se také drží nečistoty a  mastnota. Obklady vyčistíte a vyleštíte roztokem teplé vody s boraxem, čpavkem či octem. Po vyčištění obložení opláchněte čistou vodou a otřete suchým hadrem.  

Aby vaše koupelna byla zase jako nová, fotka

 

Obkladačky můžete také přespárovat. Nejdříve však musíte odstranit původní hmotu, nejlépe speciálními nástroji na odstranění starého spárování. Štětcem odstraňte zbytky odrolené hmoty a rovnoměrně (za pomocí stěrky) naneste novou. Po zaschnutí obkladačky otřete suchým hadrem či zmačkaným novinovým papírem; silnější vrstvy lépe odstraníte škrabkou (pozor na poškrábání povrchu obkladačky).

Aby vaše koupelna byla zase jako nová, fotka

 

Barva spárovací hmoty je nejčastěji neutrální, např. šedá, velbloudí, tělová apod. Velmi populární je samozřejmě barva bílá, které působí velmi elegantním a svěžím dojmem. Pro dosažení sjednoceného vzhledu se často používají hmoty ve stejném nebo podobném odstínu, v jakém jsou obkladačky. Pokud však chcete svoji koupelnu více proměnit, vsaďte na kontrasty. V takovém případě se však nejdříve přesvědčte o kvalitním provedení obkladu, především zda jsou obklady v rovině, neboť výrazné barvy více odhalí všechny nerovnosti a nedokonalosti.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Moncler 2012 New vermilion - $358.00 : Cheap : ...< Odpovědět

janka: Finančně náročná věc je to...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo