Renovujte vaši koupelnu, ať můžete lépe relaxovat

29.10.2012 | Tisková zpráva | Koupelny | Komentářů 0 |

V podzimním období trávíme více času uvnitř, a tak se snažíme své příbytky vylepšovat, abychom se doma cítili co nejlépe. Důvody pro renovaci koupelny mohou být různé, například lepší využití prostoru, více estetiky či vyšší kom-fort. Koupelna by měla být v našich domácnostech nejen účelová, ale také by měla být oázou klidu, kde můžeme po náročném dni relaxovat. Realizace vysněné koupelny je snazší, než si většina z nás myslí. S jednoduchými ná-vody od Hornbachu ji zvládne každý.

Renovujte vaši koupelnu, ať můžete lépe relaxovat  - foto, Hyperbydleni.cz

Koupelna je dnes daleko více než jen místo, kde se myjeme. Stala se prostorem, kde relaxujeme a chceme se cítit dobře. K tomu, abychom měli hezkou koupelnu, není nutná její kompletní renovace. Již modernizace sanitární keramiky, respektive výměna jednotlivých prvků může vytvořit zcela nové prostředí.

Jak vyměnit umyvadlo?

Umyvadlo je skrytým srdcem každé koupelny. Co ale dělat, když nám staré umyvadlo nevyhovuje? Nejlepší a nejefektivnější je jeho výměna, která je velice jednoduchá.

Upevnění umyvadla se provádí pomocí speciální sady, která obsahuje závěsné šrouby, hmoždinky, kovové i plastové podložky, nedoporučujeme tedy namontovat umyvadlo běžnými hmoždinkami a šrouby. Pro vytvoření otvorů na hmoždinky použijte vrták z tvrdého kovu. Pokud vrtáte do dlaždic, pracujte bez příklepu a volte pomalé otáčky. Příraz případně zapněte, až se dostanete na zdivo tak, abyste vyvrtali otvor do hloubky na hmoždinky minimálně v délce 85 mm. Nyní je nutné našroubovat oba závěsné šrouby vidlicovým klíčem do hmoždinek větším závitem tak, aby byl metrický závit při nasazeném klíči ještě vidět. Poté nasaďte umyvadlo na oba závěsné šrouby a požádejte někoho dalšího, aby ho přidržel. Na závěsné šrouby navlečte plastové podložky, pak kovové podložky a nakonec matice. Střídavě je utahujte vidlicovým klíčem, přičemž se vyvarujte pnutí. Pokud je umyvadlo nainstalované, zatmelte ho nebo zasilikonujte na straně u stěny, aby se za něj nedostala voda. Nakonec je nutné namontovat vodovodní baterie.

Nejprve instalujte na otvor pro kohoutek na horní straně umyvadla těsnicí kroužek a na něj nasaďte baterii s oběma připojovacími trubicemi. Ze spodní strany nasaďte na závit armatury těsnicí kroužek i krycí matici a pevně ji utáhněte. Je-li matice těžko přístupná, použijte maticový klíč na hlavní kohout. Umožní vám díky své úzké a dlouhé konstrukci snadné utažení či povolení této matice. Pochromované připojovací trubky nyní ohněte tak, aby bylo možné je přesně svisle nasadit na rohové ventily. Trubky však nelámejte, mohly by prasknout a netěsnit. Zkrácení trubek na přesnou délku proveďte pilkou na železo nebo řezákem trubek. Otvory rohových ventilů při řezání zašroubujte, aby se do nich nedostaly piliny. Oba konce trubek nyní zasuňte do rohových ventilů a utáhněte stlačitelným šroubovým spojením.

Horní část odpadního ventilu podložte těsnicím kroužkem a zasuňte ho shora do odpadního otvoru umyvadla. Spodní část ventilu (otvor pro excentrické táhlo směřuje dozadu) nasaďte na horní část a zašroubujte. Nyní můžete nasadit sifon na odpadní trubku a spojit ji s odpadním ventilem. Všechny šrouby pevně utáhněte. Táhlo excentrické soupravy spojte s kloubovou spojkou a nastavte tak, aby se zátka odpadu těsně zavírala a dobře otvírala. A kompletní montáž je hotová.

Pro lepší design koupelny, doporučujeme pořídit si kvalitní barevně sladěné doplňky, případně je možné vyměnit vanu, sprchový kout nebo toaletní mísu. Podrobný návod, jak na to, naleznou zájemci na http://www.hornbach.cz/koupelny.

Jak uspořit za vodu?

Při renovaci koupelny nemyslete jen na moderní design, využijte nejnovějších technologií k úspoře vody. Voda je vzácná, a tak je nutné s ní šetřit. Chovejte se ohleduplně k životnímu prostředí a zároveň šetřete svou peněženku.

Při sprchování se často ztrácí velké množství nevyužité vody. Montáží ovládacího tlačítka lze proud vody, například během mydlení, jednoduše přerušit. Nastavená teplota přitom zůstane zachována. Nahrazením běžné sprchové hlavice úspornou sprchou můžete ušetřit až 50 % objemu vody, tj. 2 000 až 6 000 litrů na osobu ročně!

Šetřete vodou také udržováním konstantní teploty. Rozhodnete-li se pro akrylátovou koupelnovou vanu, zůstane voda v této vaně díky pozitivním vlastnostem materiálu déle teplá. Dopřejte si tak delší zážitek z příjemné koupele bez zbytečné spotřeby dalšího množství vody.

Použitím pákových baterií, tedy vodovodních kohoutků, které spojují zavírání i otvírání teplé a studené vody v jedné armatuře, dosáhnete snadno požadované teploty. Z tohoto důvodu jsou kohoutky výrazně úspornější než oddělené křížové rukojeti, u nichž je třeba teplou a studenou vodu otvírat a zavírat jednotlivě.

Splachováním WC můžeme také šetřit, i když všechna WC disponují velkými splachovacími nádržemi, jež spotřebují více než 9 litrů na jedno splachování. U takovýchto nádrží snížíte spotřebované množství vody tím, že zajistíte, aby voda tekla pouze po dobu stisknutí tlačítka pro splachování. Manuální ovládací tlačítko pro individuální dávkování je u novějších WC zpravidla součástí dodávky a automaticky tak přispívá k efektivní úspoře vody.

Pokud chcete ve své koupelně vyměnit sanitární vybavení, ale nevíte, jak na to, neváhejte se od 1. listopadu do 1. prosince 2012 vždy v pátek a v sobotu přijít podívat do Hornbachu na předváděcí akci „Renovace koupelny“. Zájemci se mimo jiné dozví, jak instalovat umyvadlo, zabudovat závěsné i běžné WC nebo vyměnit kohoutky. V Hornbachu také mohou zákazníci svůj projekt prokonzultovat s odborníkem na renovaci koupelen i mimo uvedené termíny. Pokud si přeci jen na výměnu sanitární keramiky netroufnete, můžete si tuto službu domů objednat přímo v Hornbachu u proškolených profesionálů.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Renovujte vaši koupelnu, ať můžete lépe relaxovat zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo