Atypické obklady koupelny

21.9.2012 | Monika Kovačková | Koupelny | Komentářů 1 |

Koupelna je místem hygieny, a to nejen ve smyslu očisty těla, ale také očisty duše. Pokud se chystáte na rekonstrukci koupelny, myslete především na to, že by tato místnost měla působit jako zóna relaxace a odpočinku, ve které se budete cítit dobře. Design a vzhled koupelny by proto měl přesně odpovídat vašemu vkusu a působit na vás příjemně. Možná vás už nudí klasické obklady obdélníkových či čtvercových tvarů, proto vyzkoušejte neotřelé a originální obklady atypických tvarů, barev i struktur.

Atypické obklady koupelny - foto, Hyperbydleni.cz

Obklady atypických tvarů mohou zdobit celou plochu stěn i podlahy koupelny. Působivějšího vzhledu docílíte, zkombinujete-li obklady stejných tvarů, ale několika navzájem ladících barev. Výraznější dojem získáte, když jednotlivé barvy při pokládce prostřídáte nahodile, nikoli pravidelně.

Atypické obklady koupelny, fotka

 

Rozdílné tvary, barvy či struktury kladené naopak pospolu ve větších plochách vám mohou pomoci vytvořit jednotlivé funkční zóny a místnost tak opticky rozdělit. Tento vizuální klam využijte především tehdy, jsou-li koupelna a toaleta umístěny v jedné místnosti.

Atypické obklady koupelny, fotka

 

Pod koupelnovými obklady si nemusíte představit pouze barevné, hladké a lesklé desky. Nechte se více inspirovat přírodou. V současnosti hraje prim přírodní kámen, který se z exteriérů přesouvá i do interiérů a těší se velkému zájmu. Pokud si chcete při každém koupání či sprchování užívat opravdu nevšední podívané, vsaďte na kamenný obklad. Ten může být opracovaný; můžete si však zvolit i obklady, které nechají vyniknout přirozené struktuře, ostrosti a nesouměrnosti kamene. Při tomto druhu pokládky, je třeba počítat s tím, že vzniknou různě silné spáry – to však ve své koupelně s „jeskynní“ atmosférou berte jako plus.

Atypické obklady koupelny, fotka

Atypické obklady koupelny, fotka

 

Nejen kámen oplývá reliéfním povrchem. Na zajímavosti a dynamičnosti koupelně dodají i dekorační pásky a listely, které díky vzorování mohou působit velmi plasticky.

Atypické obklady koupelny, fotka

 

Zapomeňte na průměr a nebojte se vrhnout do extrémů – řeč je především o velikosti obkladů. Abyste byli s výsledkem spokojeni, volte buď velkoformátové obklady, které oceníte především v případě reliéfních a plastických vzorů, nebo naopak miniaturní mozaiky. Právě mozaiky patří mezi nejoblíbenější typy obkladů: pokud chcete mozaiku ozvláštnit, zvolte atypické tvary obkladů, které mohou být navíc zvýrazněné kombinací různých barev či velikostí.

Atypické obklady koupelny, fotka

Atypické obklady koupelny, fotka

 

Pokud chcete dát průchod svým tvůrčím schopnostem, můžete si z dlažic vyřezat vlastní, originální tvary. Jde však o poměrně složitou práci, protože je třeba, aby jednotlivé obklady k sobě zapadaly jako puzzle. Pokud si však na tuto činnost troufáte, informujte se o kvalitě zvoleného materiálu, který se při řezaní nesmí lámat a štípat.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Jana B.: Dobrý den, dáváme dohromady...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo