Bidet není zbytečným luxusem

13.2.2012 | Monika Kovačková | Koupelny | Komentářů 0 |

Bidet, který byl dříve považován za nezbytnou součást lepších a modernějších koupelen a toalet, se pro svou „přebytečnost“ v českých domácnostech přiliš neuchytil. V evropských zemích je však běžným doplňkem všech interiérů a v takovém Japonsku nechybí bidet ani na veřejných toaletách. Tento fakt nezrcadlí pouze módní trendy v oblasti bydlení, ale hlavně přístup jednotlivých zemí k otázkám prevence nebezpečných chorob.

Bidet není zbytečným luxusem - foto, Hyperbydleni.cz

Zdraví na prvním místě

Bidet umožňuje očistu intimních partií vlažnou vodou a toto čištění je nejen jemnější a komfortnější, ale především důkladnější a hygieničtější. Bylo prokázáno, že pravidelné užívání této vymoženosti se může stát důležitou součástí prevence rakoviny tlustého střeva, nemoci, na jejíž listině výskytu se Česká republika drží na nelichotivých předních místech. Proud vlažné vody navíc dané partie příjemně masíruje a prokrvuje, což ocení všichni uživatelé bidetu, především pak lidé trpící hemoroidy. Bidet se může trochu nečekaně stát i alternativou sprchy pro osoby méně pohyblivé, pro které by klasická vana nebo sprchový kout představovaly možné nebezpečí.

 

Bidet není zbytečným luxusem, fotka

 

Komfortní vybavení

Jelikož je bidet podobný toaletě, je většinou umístěný vedle ní a má i stejný design. Pokud bojujete s prostorem a máte koupelnu a toaletu oddělené, neumisťujte bidet do koupelny, což by bylo výrazně nepraktické, ale raději si pořiďte důmyslnou variantu „dva v jednom“. Kombinace klozetu a bidetu skvěle ušetří prostor a je zárukou nadstandardního komfortu. Tento model je obdobný klasické toaletě a díky zabudované bidetové trysce odpadá nepříjemná nutnost přesouvat se za očistou na jiné místo. Pokud nechcete měnit klozet, můžete si pořídit bidetové sedátko, jež snadno nainstalujete na stávající záchodovou mísu. Model „dva v jednom“ či bidetové sedátko by měly být nezbytným doplňkem domácnosti seniorů, handicapovaných lidí či rodin s dětmi. Pro uspokojení jejich speciálních potřeb zkuste místo bidetu spojeného s podlahou zvolit model závěsný, u nějž snadno ovlivníte výšku umístění.

 

Bidet není zbytečným luxusem, fotka

 

Nadstandardní funkce

Pro maximální komfort si běžně můžete navolit funkce omývání, tedy teplotu, tlak a polohu vodního proudu; nastavit si můžete také různé režimy masážního mytí, přičemž oceníte snadnou ovladatelnost a nastavitelnost funkcí – stačí stisknout tlačítko dálkového ovladače nebo ovládacího panelu. Moderní kusy se mohou pyšnit vychytávkami, jako je předehřívání sedátka, filtr pachů či funkce sušení.

 

Bidet není zbytečným luxusem, fotka

 

Jak se říká, čistota, půl zdraví, a jelikož bidet zajišťuje maximální hygienu, mělo by se jeho pravidelné používání stát součástí zdravého životního stylu.

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Bidet není zbytečným luxusem zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo