Mozaikové dlaždice do koupelny

14.10.2011 | Jana Henychová | Koupelny | Komentářů 0 |

Moderní koupelnové obkládání je ve znamení drobných obkládacích čtvercových dlaždiček nakombinovaného světlého a tmavého odstínu stejné barvy, většinou v zeleném provedení. Stejně tak se vrací móda mozaikových obkladů z drobných dlaždiček jak čtvercových tak i jiných tvarů, které mohou dohromady tvořit různé barevné obrazce.

Mozaikové dlaždice do koupelny - foto, Hyperbydleni.cz

 

Mozaika je v různých obměnách v oblasti koupelnové architektury trendem již řadu desetiletí. Jednotlivé drobné kousky dlaždiček jsou tak poskládány v souvislý celek, který vytváří určitý typ obrazce. Taková mozaika dokáže stěny vaší koupelny značnou mírou obohatit, byť jen zčásti. Nemusíme si totiž tímto stylem obkládat všechny stěny koupelny. Pro estetický ozdobný efekt postačí pouze jedna stěna. Z pohledu praktického je však mnohem lepší mít koupelnu obloženou jak na všech plochách stěn, tak i na podlaze.

 

Mozaikové dlaždice do koupelny, fotka

 

Jako doplňkový materiál k některému jinému obkládacímu materiálu se dobře hodí, pokud vytváříme obrazec ze sytých barev, které chceme zvýraznit. Jednotlivé silnější dlaždice lze kombinovat jak s obkladem, tak i s dlažbou. Jednotlivé mozaikové kousky tak dohromady i zvlášť vyniknou jak v lesklém tak i matném provedení. V rámci postupného obkladu koupelny kladou designéři důraz na osvětlení i zastínění, které vychází z přirozeného rozpoložení celé místnosti.

 

Mozaikové dlaždice do koupelny, fotka

 

Mozaikové obklady jsou tak tvořeny drobnými keramickými čtvercovými destičkami. Nemusíte mít pouze jeden či dva druhy barvy. Mnohdy se v moderních koupelnách můžeme setkat i s retro stylem mozaikového obložení, kde se na stěnách vyskytuje mnoho druhů barev, zejména ty syté základové jako je červená, tmavě modrá, žlutá, zelená a na doplnění i bílá. Na první dojem může více barev z estetického pohledu působit poněkud rušivě, avšak pokud vytvoříte souvislé obrazce, potom větší míra barevnosti tak může pozitivně povzbuzovat.

 

Mozaikové dlaždice do koupelny, fotka

 

Jestliže jste se rozhodli sami takto experimentovat a vytvořit si pomocí obkládaček z malých barevných čtverečků vlastní umělecký motiv, potom vám doporučujeme na okrajové části umístit spíše tmavší barvy a doprostřed ty zbylé, a to především proto, aby lépe vyniklo ohraničení stěn. Malé barevné čtvercové dlaždičky můžete kombinovat i s obkládačkami ze skla i zrcadla, které můžete mít rovněž v miniaturní podobě. V kombinaci se zelenou, modrou a stříbrnou zrdcadlovou barvou se tak vytvoří chladný, avšak zajímavý dojem z celé místnosti.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Mozaikové dlaždice do koupelny zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, 25 let inspirace pro Vaše bydlení přináší veletrh FOR HABITAT, Hyperbydleni.cz

25 let inspirace pro V...

20.03.2018

Již neuvěřitelné čtvrtstoletí se scházejí špičky...

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo